Int. SUBARU Skadi Loppet 2006

Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Jugend 16 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  753 HASKOVA Katerina  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1992  1:18:10.50  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   5
 2  813 SCHÜTZOVA Sandra  HSK Benecko  CZE   1990  1:22:18.78  4:08.28  4:08.28 21km_Overall W   10
 3  752 HORKA Ludmila  HSK Benecko  CZE   1992  1:23:40.72  5:30.22  1:21.94 21km_Overall W   13
 4  807 RAUH Mareike  Wüstenselbitz  GER   1990  1:28:28.85  10:18.35  4:48.13 21km_Overall W   19
 5  777 TRAPP Maren  WSV Braunlage  GER   1990  1:29:49.68  11:39.18  1:20.83 21km_Overall W   26
 6  811 DIRNDORFER Marion  SV Finsterau  GER   1990  1:33:17.28  15:06.78  3:27.60 21km_Overall W   32
 7  797 HERKLOTZ Lisa  SG Holzhau  GER   1990  1:33:24.96  15:14.46  0:07.68 21km_Overall W   33
 8  750 SEUCHZ-WIRTH Franziska  SG Gösmes-Walberngrün  GER   1990  1:35:30.33  17:19.83  2:05.37 21km_Overall W   39
 9  769 KOCH Eva  ESV Nassau  GER   1990  1:36:30.27  18:19.77  0:59.94 21km_Overall W   42
 10  761 HÄHNER Susanne  SV Großwaltersdorf 1953 e.V.  GER   1990  1:40:45.81  22:35.31  4:15.54 21km_Overall W   52
 11  731 FUCHS Karolin  WSV Patersdorf  GER   1990  1:43:28.77  25:18.27  2:42.96 21km_Overall W   57
 12  703 ROTHER Maria  SG Holzhau  GER   1990  1:51:18.78  33:08.28  7:50.01 21km_Overall W   71
 DNF  773 HENGST Justine  SSV Blau-Weiss Neuhausen  GER   1990   DNF     21km_Overall W   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Jugend 17 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  798 BLAZKOVA Lenka  Sokol Skuhrov  CZE   1988  1:15:53.89  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   3
 2  702 TROMMLER Anne  SG Holzhau  GER   1988  1:29:04.70  13:10.81  13:10.81 21km_Overall W   23
 3  700 MEY Stefanie  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1989  1:33:14.51  17:20.62  4:09.81 21km_Overall W   31
 4  767 MATTHES Anne  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1989  1:34:39.32  18:45.43  1:24.81 21km_Overall W   37
 5  707 DOTZAUER Stefanie  SV Lok Eilenburg  GER   1989  1:47:03.01  31:09.12  12:23.69 21km_Overall W   63
 6  739 RUHMLAND Claudia  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1989  2:04:59.92  49:06.03  17:56.91 21km_Overall W   81

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Junioren W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  790 ADAMIKOVA Elisa  Fenix Ski- Team  CZE   1986  1:17:20.44  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   4
 2  789 RAUSCHEROVA Lucie  Fenix Ski- Team  CZE   1987  1:19:39.16  2:18.72  2:18.72 21km_Overall W   7
 3  785 ALIKINA Anna  Belarus  BLR   1987  1:20:05.24  2:44.80  0:26.08 21km_Overall W   8
 4  770 REICHELT Sophia  SSV Sayda e.V.  GER   1986  1:34:56.29  17:35.85  14:51.05 21km_Overall W   38
 5  760 RUTTLOFF Janka  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1986  1:40:13.21  22:52.77  5:16.92 21km_Overall W   50
 6  706 KARNAGEL Mandy  SV Lok Eilenburg  GER   1987  2:11:42.25  54:21.81  31:29.04 21km_Overall W   87

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  774 KLAUS Isabel  AMSV Geyer  GER   1978  1:11:58.31  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   1
 2  716 ROSA Anna  Crestani Sport  ITA   1980  1:12:01.72  0:03.41  0:03.41 21km_Overall W   2
 3  705 DOTZAUER Anja  SV Lok Eilenburg  GER   1985  1:28:09.44  16:11.13  16:07.72 21km_Overall W   18
 4  764 KÖHLER Ines  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1985  1:29:47.71  17:49.40  1:38.27 21km_Overall W   25
 5  799 KAGERBAUER Simone  FC Langdorf  GER   1977  1:38:21.65  26:23.34  8:33.94 21km_Overall W   46
 6  701 RECKWARDT Heike  SG Holzhau  GER   1984  1:47:54.93  35:56.62  9:33.28 21km_Overall W   65
 7  737 LANGMANN Veronika  SC Prien  GER   1985  1:58:14.17  46:15.86  10:19.24 21km_Overall W   75
 8  804 MEYER Katja  TSV Leuna  GER   1985  2:04:43.46  52:45.15  6:29.29 21km_Overall W   80
 9  809 BÖHM Franzsika  SV Lok Eilenburg  GER   1983  2:11:41.97  59:43.66  6:58.51 21km_Overall W   86

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  780 LÖSCHKE Sabine  TSV Leuna  GER   1973  1:23:08.05  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   11
 2  762 LINNE Franziska  SG Klotzsche  GER   1974  1:23:41.32  0:33.27  0:33.27 21km_Overall W   14
 3  720 RICHTER Rica  PSV Zittau e.V. Ski  GER   1974  1:31:49.79  8:41.74  8:08.47 21km_Overall W   28
 4  787 WEINBERGER Sandra    GER   1974  1:34:32.92  11:24.87  2:43.13 21km_Overall W   36
 5  721 RIEDL Monika  WSV Zellerreit  GER   1971  1:36:12.88  13:04.83  1:39.96 21km_Overall W   41
 6  765 GRESENS Heike  SSV Geyer  GER   1971  1:38:45.56  15:37.51  2:32.68 21km_Overall W   48
 7  729 SEUß Silvia  SC Münchberg  GER   1972  1:42:55.62  19:47.57  4:10.06 21km_Overall W   54
 8  803 KLÜGEL Yvonne    GER   1973  1:43:19.11  20:11.06  0:23.49 21km_Overall W   55
 9  748 HOLANKOVA Edita  USK CS Plzen  CZE   1975  1:43:22.16  20:14.11  0:03.05 21km_Overall W   56
 10  726 HEMPEL Claudia  SG Adelsberg  GER   1971  2:03:17.99  40:09.94  19:55.83 21km_Overall W   79
 11  757 FEIST Ulrike  SG Klotzsche e. V.  GER   1975  2:14:07.93  50:59.88  10:49.94 21km_Overall W   90

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  802 MÜLLER Katrin    GER   1969  1:21:02.41  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   9
 2  735 EIFLER Sylvia  Bertsdorfer SV  GER   1966  1:27:50.38  6:47.97  6:47.97 21km_Overall W   17
 3  718 HERNDORF Cordelia  SC Carlsfeld  GER   1967  1:28:35.82  7:33.41  0:45.44 21km_Overall W   20
 4  711 HÄNISCH Christine    GER   1967  1:28:51.72  7:49.31  0:15.90 21km_Overall W   21
 5  795 BREITENBACH Sabine  WSV Bennenckenstein  GER   1966  1:29:15.76  8:13.35  0:24.04 21km_Overall W   24
 6  738 SPORKERT Sibylle  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1966  1:32:16.33  11:13.92  3:00.57 21km_Overall W   29
 7  722 EGERER Ivonne  SV Neudorf  GER   1968  1:41:52.49  20:50.08  9:36.16 21km_Overall W   53
 8  709 KLIX Claudia  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1967  1:49:09.94  28:07.53  7:17.45 21km_Overall W   68
 9  747 WOHLRAB Marion  SV Schöneheide  GER   1969  1:50:12.55  29:10.14  1:02.61 21km_Overall W   70
 10  766 KRAUT Silka  SV Linda  GER   1970  1:54:40.22  33:37.81  4:27.67 21km_Overall W   73
 11  746 MARX Sabine  TSV Solingen  GER   1970  1:59:19.31  38:16.90  4:39.09 21km_Overall W   77
 12  708 PAHLKE Simone    GER   1969  2:13:23.14  52:20.73  14:03.83 21km_Overall W   89
 13  800 GUHLMANN Annett  Hausdorfer Sportverein  GER   1966  2:26:07.52  1:05:05.11  12:44.38 21km_Overall W   95

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  751 REIBER Karin  TGV Schotten  GER   1964  1:25:19.80  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   15
 2  782 JINDRISKOVA Alena  Sokol Horni Brawwa  CZE   1961  1:27:39.95  2:20.15  2:20.15 21km_Overall W   16
 3  805 KRÖBER Andrea  OL Team Wehrsdorf  GER   1965  1:31:08.40  5:48.60  3:28.45 21km_Overall W   27
 4  771 VOIGT Katrin  PSV Zittau e.V. Ski  GER   1965  1:34:32.19  9:12.39  3:23.79 21km_Overall W   35
 5  712 STORM Heike  SSV Sayda  GER   1965  1:36:40.39  11:20.59  2:08.20 21km_Overall W   44
 6  759 KÖHLER Sabine  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1964  1:37:39.63  12:19.83  0:59.24 21km_Overall W   45
 7  710 HAHN Claudia  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1963  1:43:54.25  18:34.45  6:14.62 21km_Overall W   59
 8  749 BROZKOVA Ludmila  HSK Benecko  CZE   1962  1:46:39.40  21:19.60  2:45.15 21km_Overall W   62
 9  784 DR. KLINGER Gunda  SV 07 Annaberg  GER   1962  1:48:28.48  23:08.68  1:49.08 21km_Overall W   67
 10  779 FINDER Grit  Hohburger SV  GER   1964  1:49:42.51  24:22.71  1:14.03 21km_Overall W   69
 11  714 FLÖTER Angelika  Skiclub Frohburg  GER   1964  1:57:38.40  32:18.60  7:55.89 21km_Overall W   74
 12  763 ZEILINGER-HARBICH Patrizia  Sport Harbich  AUT   1963  2:07:28.27  42:08.47  9:49.87 21km_Overall W   83
 13  744 EHRIG Sylv Ia  SG Adelsberg  GER   1961  2:09:24.77  44:04.97  1:56.50 21km_Overall W   85
 14  724 MEY Kathrin  Dresden  GER   1963  2:24:39.19  59:19.39  15:14.42 21km_Overall W   93

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  776 WEIDLICH Antje  VSC Klingenthal  GER   1959  1:18:11.94  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   6
 2  723 FREYER Kathrin  Blau-Weiss Neuhausen  GER   1960  1:23:37.61  5:25.67  5:25.67 21km_Overall W   12
 3  719 WARTNER Marianne  TSV Regen  GER   1956  1:33:53.72  15:41.78  10:16.11 21km_Overall W   34
 4  717 BÜRST Maria  SC Schwarzach  GER   1959  1:40:02.91  21:50.97  6:09.19 21km_Overall W   49
 5  781 KUS Ute  Cottbuser PL  GER   1959  1:40:17.54  22:05.60  0:14.63 21km_Overall W   51
 6  727 PANGERL Sonja  DJK Beucherling  GER   1956  1:44:21.16  26:09.22  4:03.62 21km_Overall W   60
 7  783 SAUERWEIN Elisabeth  DAV Neuburg/Donau  GER   1958  1:46:38.38  28:26.44  2:17.22 21km_Overall W   61
 8  778 BITTNER Gisela  CSCM e.v.  GER   1957  2:11:58.60  53:46.66  25:20.22 21km_Overall W   88
 9  792 ESTELLE Evelyne  Pilat Sports Nature  FRA   1960  2:28:30.74  1:10:18.80  16:32.14 21km_Overall W   97
 10  742 DEKKER Mirjam  Langlaufverein Bedaf  NED   1958  2:55:32.29  1:37:20.35  27:01.55 21km_Overall W   103

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  768 DITTRICH Helga  SC Tirschenreuth  GER   1955  1:28:51.88  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   22
 2  812 NIITSCHE Sabine  ATSV Gebirge Gelobtland  GER   1952  1:32:17.42  3:25.54  3:25.54 21km_Overall W   30
 3  801 WOLFRAM Heidi  SWV Goldlauter  GER   1955  1:36:36.27  7:44.39  4:18.85 21km_Overall W   43
 4  728 WENZEL Annemone  Kelchsteiner Oybin  GER   1955  1:47:03.74  18:11.86  10:27.47 21km_Overall W   64
 5  788 BAUMHOF Annemarie  TSV Runderoth  GER   1955  1:52:18.16  23:26.28  5:14.42 21km_Overall W   72
 6  772 FORBERGER Ursula  SSV 91 Brand-Erbisdorf  GER   1953  2:05:26.17  36:34.29  13:08.01 21km_Overall W   82
 7  713 SUERMELI Sigrid Maria  Berlin  GER   1954  2:17:03.73  48:11.85  11:37.56 21km_Overall W   92
 8  814 DEN BLANKEN-ROEST Wil  SLT Utrecht  NED   1954  2:38:10.13  1:09:18.25  21:06.40 21km_Overall W   98
 9  810 KOTRCOVA Melanie  Ski Club Sumava  CZE   1951  2:45:56.80  1:17:04.92  7:46.67 21km_Overall W   100
 10  791 COURTINE Nathalie  Pilat Sports Nature  FRA   1954  2:46:19.48  1:17:27.60  0:22.68 21km_Overall W   101
 11  741 V. NIEUWENBURG Cora  Langlaufverein Bedaf  NED   1954  2:58:08.86  1:29:16.98  11:49.38 21km_Overall W   104

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  775 CERNOCHOVA Jaroslava  PJR Frenstat p/R  CZE   1947  1:43:36.57  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   58
 2  758 KÜHNEL Birgit    GER   1946  1:59:15.32  15:38.75  15:38.75 21km_Overall W   76
 3  796 RÜDIGER Barbara  Wolkenstein  GER   1950  2:08:32.08  24:55.51  9:16.76 21km_Overall W   84
 4  806 VELDPAUS-SPEEKENBRINK Anca  Bedaf Uden  NED   1949  2:14:28.27  30:51.70  5:56.19 21km_Overall W   91
 5  743 PIETERSEN Jelleke  Langlaufverein Bedaf  NED   1947  2:26:21.64  42:45.07  11:53.37 21km_Overall W   96
 6  794 VERHAGEN Oda  Lang-Lauf-Club bedAF Uden  NED   1948  2:44:01.89  1:00:25.32  17:40.25 21km_Overall W   99
 7  740 DEKKER Gonnie  Langlaufverein Bedaf  NED   1949  2:51:09.73  1:07:33.16  7:07.84 21km_Overall W   102

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  730 SCHEIDEL Karin  SV TU Ilmenau  GER   1943  1:36:07.05  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   40
 2  715 HENNINGSEN Brigitte  DAV Augsburg  GER   1941  1:48:14.67  12:07.62  12:07.62 21km_Overall W   66

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  734 STENSCHKE Renate  Einheit Berliner Bär  GER   1940  1:38:36.46  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   47
 2  808 KRIEGER Bärbel  TSV Haar  GER   1939  2:00:15.25  21:38.79  21:38.79 21km_Overall W   78

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Damen 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  793 MARX Hannelore  DJK SG.St.Ingbert  GER   1935  2:25:28.12  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   94

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Jugend 16 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  575 HASEK Jan  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1991  1:13:00.16  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   53
 2  674 HORCICKA Jiri  Fenix Ski- Team  CZE   1990  1:14:20.88  1:20.72  1:20.72 21km_Overall M   65
 3  619 ESCHER Toni  SV Neudorf  GER   1990  1:14:58.91  1:58.75  0:38.03 21km_Overall M   70
 4  627 RÖTTIG Philipp  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1990  1:15:17.43  2:17.27  0:18.52 21km_Overall M   77
 5  557 SÜNKEL Thomas  TSV 1860 Tettau  GER   1990  1:17:44.02  4:43.86  2:26.59 21km_Overall M   95
 6  635 LANGER Patrick  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1990  1:18:10.39  5:10.23  0:26.37 21km_Overall M   100
 7  590 KLOß Robert  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1990  1:18:39.07  5:38.91  0:28.68 21km_Overall M   105
 8  508 CLAUßNITZER Tobias  SG Holzhau  GER   1990  1:20:11.30  7:11.14  1:32.23 21km_Overall M   116
 9  581 BRUNNER Peter  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1991  1:20:26.76  7:26.60  0:15.46 21km_Overall M   121
 10  548 MOSER Sebastian  WSV Patersdorf  GER   1991  1:21:00.60  8:00.44  0:33.84 21km_Overall M   126
 11  572 REIBER Marius  TGV Schotten  GER   1991  1:21:23.01  8:22.85  0:22.41 21km_Overall M   129
 12  611 WALTER Michael  SV Eglots  GER   1990  1:21:49.23  8:49.07  0:26.22 21km_Overall M   132
 13  628 WEGNER David  Ski-Club-Kottmar  GER   1990  1:22:18.20  9:18.04  0:28.97 21km_Overall M   136
 14  660 HOFER Tobias  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1990  1:22:29.18  9:29.02  0:10.98 21km_Overall M   138
 15  577 PECHER Lukas  SC Neubau  GER   1990  1:22:51.36  9:51.20  0:22.18 21km_Overall M   141
 16  661 MESSNER Matthias  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1990  1:23:31.31  10:31.15  0:39.95 21km_Overall M   150
 17  589 METZLAFF Eric  SV Großwaltersdorf 1953 e.V.  GER   1990  1:25:00.55  12:00.39  1:29.24 21km_Overall M   162
 18  582 SIEGERT Eric  SV Großwaltersdorf 1953 e.V.  GER   1990  1:25:35.05  12:34.89  0:34.50 21km_Overall M   167
 19  554 RICHTER Johannes  Bertsdorfer SV  GER   1990  1:27:28.59  14:28.43  1:53.54 21km_Overall M   182
 20  662 SANDER Julian  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1990  1:29:30.49  16:30.33  2:01.90 21km_Overall M   197
 21  632 DREXLER Hans-Peter  WSV Isny  GER   1990  1:30:27.94  17:27.78  0:57.45 21km_Overall M   206
 22  626 HOLZHÄUSER Raik  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1990  1:30:45.36  17:45.20  0:17.42 21km_Overall M   208
 23  1031 DREXLER Hans-Peter  WSV Isny  GER   1990  1:30:51.87  17:51.71  0:06.51 21km_Overall M   209
 24  573 BEER Marvin  TGV Schotten  GER   1992  1:30:53.13  17:52.97  0:01.26 21km_Overall M   210
 25  567 KEINER Robin  Ski u. Wanderverein Goldlauter-Heidersbach e.V.  GER   1990  1:31:08.13  18:07.97  0:15.00 21km_Overall M   212
 26  570 DIEMB Dominik  Ski u. Wanderverein Goldlauter-Heidersbach e.V.  GER   1990  1:45:00.65  32:00.49  13:52.52 21km_Overall M   285
 27  736 GILCK Laurenz  SC Prien  GER   1990  1:46:10.20  33:10.04  1:09.55 21km_Overall M   291
 28  680 ENDLER Robert  SV Großwaltersdorf eV 1953  GER   1990  1:49:16.92  36:16.76  3:06.72 21km_Overall M   306
 29  559 SCHOLZ Florian  SC Prien  GER   1991  2:02:59.51  49:59.35  13:42.59 21km_Overall M   334
 30  565 FISCHER Felix  SG Adelsberg  GER   1992  2:15:45.22  1:02:45.06  12:45.71 21km_Overall M   346

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Jugend 17 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  673 TEJCHMAN Jakub  Fenix Ski- Team  CZE   1988  1:06:20.37  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   16
 2  652 KRYVETS Aliaksandr  GV KL VitaBeg  BLR   1988  1:07:03.54  0:43.17  0:43.17 21km_Overall M   19
 3  595 HOFFMANN Peter  Skiclub 1927 Köthen  GER   1989  1:08:25.20  2:04.83  1:21.66 21km_Overall M   26
 4  514 HAHN Bernd  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1988  1:09:10.85  2:50.48  0:45.65 21km_Overall M   30
 5  601 HÄNISCH Christian  ESV Nassau  GER   1989  1:09:17.91  2:57.54  0:07.06 21km_Overall M   31
 6  1038 EDER Sebastian  SC Zwiesel  GER   1988  1:11:40.27  5:19.90  2:22.36 21km_Overall M   39
 7  647 OECHLER Dennis  TGV Schotten  GER   1989  1:12:01.08  5:40.71  0:20.81 21km_Overall M   45
 8  624 TRAPP Tobias  WSV Braunlage  GER   1988  1:12:30.18  6:09.81  0:29.10 21km_Overall M   48
 9  620 KURASCH Dimitrij  SK Oker  GER   1988  1:12:34.04  6:13.67  0:03.86 21km_Overall M   50
 10  597 RICHTER Norman  SV Großwaltersdorf  GER   1988  1:12:49.66  6:29.29  0:15.62 21km_Overall M   51
 11  612 RÖSLER Felix  SSV Blau-Weiss Neuhausen  GER   1989  1:13:36.57  7:16.20  0:46.91 21km_Overall M   59
 12  598 MEYER Stefan  TSV Leuna  GER   1989  1:15:04.28  8:43.91  1:27.71 21km_Overall M   73
 13  594 CLAUßNITZER David  SG Holzhau  GER   1988  1:16:57.46  10:37.09  1:53.18 21km_Overall M   88
 14  658 HOFER Dominik  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1988  1:18:26.45  12:06.08  1:28.99 21km_Overall M   101
 15  596 PAUL Alexander  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1989  1:20:11.38  13:51.01  1:44.93 21km_Overall M   117
 16  659 BRUNNER Florian  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1989  1:23:53.62  17:33.25  3:42.24 21km_Overall M   152
 17  506 TROMMLER Sebastian  SG Holzhau  GER   1989  1:26:01.88  19:41.51  2:08.26 21km_Overall M   172
 18  605 BIRKE Eric  SSV Sayda  GER   1989  1:26:32.56  20:12.19  0:30.68 21km_Overall M   176
 19  568 BROCK Guido  Ski u. Wanderverein Goldlauter-Heidersbach e.V.  GER   1989  1:28:39.36  22:18.99  2:06.80 21km_Overall M   191
 20  547 ERNST Norbert  WSV Patersdorf  GER   1989  1:35:17.84  28:57.47  6:38.48 21km_Overall M   235
 21  569 KAISER Martin  Ski u. Wanderverein Goldlauter-Heidersbach e.V.  GER   1989  1:37:02.14  30:41.77  1:44.30 21km_Overall M   248
 22  550 TREIMER Martin  WSV Patersdorf  GER   1989  1:38:10.78  31:50.41  1:08.64 21km_Overall M   256
 23  511 RICHTER Tony  SV Lok Eilenburg  GER   1988  1:48:44.68  42:24.31  10:33.90 21km_Overall M   305
 24  517 URBAN Marco  KV-Vogelfrei  GER   1988  1:51:10.14  44:49.77  2:25.46 21km_Overall M   312
 DNF  613 BILZ Tommy  SSV Blau-Weiss Neuhausen  GER   1989   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Junioren M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  669 JAKS Martin  Tatran ZR  CZE   1986  58:28.17  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   1
 2  650 IONENKOV Aleksandr  Belarus Ski Federation  BLR   1986  1:00:51.77  2:23.60  2:23.60 21km_Overall M   4
 3  649 KARNEENKO Leanid  Belarus Ski Federation  BLR   1987  1:02:32.52  4:04.35  1:40.75 21km_Overall M   7
 4  651 TERASCHKEVITSCH Eugeni  Belarus Ski Federation  BLR   1987  1:05:11.61  6:43.44  2:39.09 21km_Overall M   12
 5  657 PARGGER Mathias  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1987  1:15:03.21  16:35.04  9:51.60 21km_Overall M   72
 6  656 BADER Bernd  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1986  1:15:48.70  17:20.53  0:45.49 21km_Overall M   83
 7  687 HOFMANN Johannes  SC/TV Gefrees  GER   1987  1:21:38.75  23:10.58  5:50.05 21km_Overall M   130
 8  606 BIRKE Jan  SSV Sayda  GER   1986  1:33:29.69  35:01.52  11:50.94 21km_Overall M   227
 9  579 KEMPF Christian  Skizunft Kippenheim  GER   1986  1:39:30.29  41:02.12  6:00.60 21km_Overall M   261
 10  510 KOß Martin  SV Lok Eilenburg  GER   1987  1:55:08.73  56:40.56  15:38.44 21km_Overall M   320

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  654 FREIMUTH Thomas  SC Zwiesel  GER   1980  59:39.67  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   2
 2  580 BREDL Johannes  WSV Rabenstein  GER   1983  1:00:51.11  1:11.44  1:11.44 21km_Overall M   3
 3  644 BRYDL Pavel  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1980  1:01:48.37  2:08.70  0:57.26 21km_Overall M   6
 4  633 MEISTER Markus  Salomon Racing Team  GER   1976  1:03:03.21  3:23.54  1:14.84 21km_Overall M   8
 5  689 GROTZ Jürgen  Neuner Madshus Team  GER   1977  1:04:18.51  4:38.84  1:15.30 21km_Overall M   11
 6  576 FISNAR JUN. Jiri  Lojza Hodina/ Petr Brecik  SVK   1976  1:08:15.68  8:36.01  3:57.17 21km_Overall M   24
 7  677 PUCHINGER Marcel  Fischer Racing Team  GER   1976  1:08:36.00  8:56.33  0:20.32 21km_Overall M   28
 8  600 HENNIG Nico    GER   1976  1:11:26.00  11:46.33  2:50.00 21km_Overall M   38
 9  690 FISCHER Simon  Neuner-Madshus-Team  GER   1981  1:12:22.09  12:42.42  0:56.09 21km_Overall M   46
 10  518 HÄNISCH Michael    GER   1985  1:14:40.45  15:00.78  2:18.36 21km_Overall M   68
 11  584 WOLF Andre  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1978  1:14:51.12  15:11.45  0:10.67 21km_Overall M   69
 12  684 WERNER Rico  Grün-Weiß Pirna  GER   1985  1:15:05.64  15:25.97  0:14.52 21km_Overall M   74
 13  664 KÖNIG Sascha  Team Rudy Project SC Steinbach- Hallenberg  GER   1978  1:17:01.03  17:21.36  1:55.39 21km_Overall M   89
 14  683 BROTZER David    SUI   1977  1:17:35.26  17:55.59  0:34.23 21km_Overall M   93
 15  964 RUTTLOFF Jörg  Skiclub Dresden-Niedersedlitz  GER   1981  1:18:27.89  18:48.22  0:52.63 21km_Overall M   102
 16  679 WIESE Thomas  TSG Bau Hammerbrücke  GER   1981  1:20:16.30  20:36.63  1:48.41 21km_Overall M   119
 17  667 MÜLLER Uwe  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1980  1:20:25.26  20:45.59  0:08.96 21km_Overall M   120
 18  526 EBERT Andreas  SC Ilsenburg  GER   1982  1:22:58.87  23:19.20  2:33.61 21km_Overall M   142
 19  666 KÖHLER Christian  WSV Brotterode  GER   1979  1:24:54.81  25:15.14  1:55.94 21km_Overall M   159
 20  607 VAN DICK Dimitri  S.C. Elsenborn  BEL   1979  1:25:30.73  25:51.06  0:35.92 21km_Overall M   166
 21  546 DVORAK Frantisek  SKI Zoufalci  CZE   1979  1:26:03.45  26:23.78  0:32.72 21km_Overall M   173
 22  520 LEIST André  SW Stennweiler Nordsaar  GER   1976  1:26:27.29  26:47.62  0:23.84 21km_Overall M   175
 23  527 MÖBIUS Marten  SC Ilsenburg  GER   1981  1:27:49.96  28:10.29  1:22.67 21km_Overall M   184
 24  642 HENNING Michael  SC Lanzenhain  GER   1985  1:35:26.96  35:47.29  7:37.00 21km_Overall M   236
 25  552 ROMAN Sandro  Bertsdorfer SV  GER   1977  1:35:38.25  35:58.58  0:11.29 21km_Overall M   239
 26  638 THOMAS Alexander  TV Valtenberg e. V.,  GER   1984  1:37:07.29  37:27.62  1:29.04 21km_Overall M   249
 27  530 ACHATZ Martin  SC Zwiesel  GER   1979  1:37:09.68  37:30.01  0:02.39 21km_Overall M   250
 28  637 THOMAS Oliver  TV Valtenberg e. V.,  GER   1980  1:37:21.84  37:42.17  0:12.16 21km_Overall M   253
 29  545 KOSEK Rostislav  SKI Zoufalci  CZE   1978  1:46:58.34  47:18.67  9:36.50 21km_Overall M   297
 30  574 DIEZEL Roman  SV Freising  GER   1982  1:54:23.42  54:43.75  7:25.08 21km_Overall M   318
 31  536 ZAWICHOWSKI Tomasz  T.S.WA£BRZYCH  POL   1978  1:57:55.95  58:16.28  3:32.53 21km_Overall M   328
 32  532 KUDERNATSCH Benjamin    GER   1981  2:09:18.85  1:09:39.18  11:22.90 21km_Overall M   343
 DNF  678 STEURER Thomas  SC Vils  AUT   1977   DNF     21km_Overall M   
 DNF  697 WENZL Josef  SC Zwiesel  GER   1984   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  593 JESCHKE Marc  SKG Gersfeld  GER   1975  1:01:25.76  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   5
 2  699 DENGG Günther  Kneissl-Team  AUT   1973  1:03:41.38  2:15.62  2:15.62 21km_Overall M   10
 3  648 MELLERT Michael  Fischer Racing Team  AUT   1972  1:06:49.62  5:23.86  3:08.24 21km_Overall M   17
 4  542 BAYER Matthias  TuS 1892 Mitterteich  GER   1975  1:07:36.98  6:11.22  0:47.36 21km_Overall M   20
 5  603 REISSIG Kay-Uwe  SC Norweger Annaberg  GER   1972  1:09:25.96  8:00.20  1:48.98 21km_Overall M   32
 6  615 RYSKA Vit  PJR Frenstat p/R  CZE   1975  1:10:22.15  8:56.39  0:56.19 21km_Overall M   35
 7  688 GEORGI Torsten  SC Carlsfeld  GER   1974  1:11:48.17  10:22.41  1:26.02 21km_Overall M   43
 8  608 HOPPE Mario  TSV Leuna  GER   1972  1:11:49.79  10:24.03  0:01.62 21km_Overall M   44
 9  617 BAROCKE Ralf  TSV Mönchröden  GER   1973  1:14:03.93  12:38.17  2:14.14 21km_Overall M   62
 10  693 FISCHER Andreas  WSC Erzgebirge Oberwiesenthal  GER   1973  1:15:07.03  13:41.27  1:03.10 21km_Overall M   75
 11  539 ALRAUN Andreas  SC Aising-Pang  GER   1973  1:15:36.41  14:10.65  0:29.38 21km_Overall M   81
 12  599 MATTHES Tino    GER   1975  1:16:35.61  15:09.85  0:59.20 21km_Overall M   86
 13  583 WEIGELT Jens    GER   1971  1:19:09.17  17:43.41  2:33.56 21km_Overall M   106
 14  616 MÜLLER Dirk  SV Großwaltersdorf 1953 e.V.  GER   1973  1:20:09.44  18:43.68  1:00.27 21km_Overall M   115
 15  558 DIETZ Olaf  SG Adelsberg  GER   1974  1:20:14.58  18:48.82  0:05.14 21km_Overall M   118
 16  1029 LANDERDINGER Manfred  AAG Union Maria Schmolln  AUT   1975  1:20:29.63  19:03.87  0:15.05 21km_Overall M   122
 17  902 PSCHEIDT Michal  Tatran ZR  CZE   1974  1:22:38.44  21:12.68  2:08.81 21km_Overall M   139
 18  503 KRÜGER Thomas    GER   1975  1:23:39.10  22:13.34  1:00.66 21km_Overall M   151
 19  555 PILZ Steffen  Bertsdorfer SV  GER   1975  1:24:14.24  22:48.48  0:35.14 21km_Overall M   155
 20  653 RIECK Patrick  SG Klotzsche e. V.  GER   1975  1:24:23.19  22:57.43  0:08.95 21km_Overall M   156
 21  541 DOBBERKAU Rigo  FSV Rempesgrün  GER   1974  1:26:51.27  25:25.51  2:28.08 21km_Overall M   178
 22  695 PÖLLMANN Gunnar  SC Lauf  GER   1974  1:28:13.82  26:48.06  1:22.55 21km_Overall M   187
 23  553 SCHULZ Jürgen  Bertsdorfer SV  GER   1973  1:32:26.38  31:00.62  4:12.56 21km_Overall M   220
 24  528 KOHL-BOSDORFF Steffen  TSV Leuna  GER   1971  1:35:53.44  34:27.68  3:27.06 21km_Overall M   241
 25  578 STANTKE Thomas  SG Klotzsche e. V.  GER   1974  1:48:22.26  46:56.50  12:28.82 21km_Overall M   303
 26  1044 REICHINGER Josef  TSV Mattighofen  AUT   1971  1:49:24.66  47:58.90  1:02.40 21km_Overall M   308
 27  502 POHLER Ralf  Lokomotive München  GER   1972  2:05:30.76  1:04:05.00  16:06.10 21km_Overall M   338
 DNF  691 KLAUS Maximilian  Bergsport Maxi  GER   1972   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  1040 LANGER Bernhard  SCMK Hirschau  GER   1967  1:03:11.35  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   9
 2  609 PECHER Stefan  SC Neubau  GER   1966  1:06:58.46  3:47.11  3:47.11 21km_Overall M   18
 3  630 SCHNEIDER Sylvio  Bertsdorfer SV  GER   1969  1:07:44.21  4:32.86  0:45.75 21km_Overall M   21
 4  618 BRÜNNEL Silvio  ISG Satzung  GER   1968  1:07:56.22  4:44.87  0:12.01 21km_Overall M   22
 5  610 BAUER Gerhard  DJK Falkenberg  GER   1968  1:08:35.01  5:23.66  0:38.79 21km_Overall M   27
 6  543 SCHIFFMANN Thomas  TuS Mitterteich  GER   1968  1:11:44.11  8:32.76  3:09.10 21km_Overall M   40
 7  621 RICHTER Jens  BSG FSV Waldheim  GER   1966  1:12:58.75  9:47.40  1:14.64 21km_Overall M   52
 8  592 MÖLLER Rene  WSV Trusetal  GER   1970  1:14:27.50  11:16.15  1:28.75 21km_Overall M   66
 9  670 HALFAR Thomas  SV Arnbruck  GER   1969  1:14:38.11  11:26.76  0:10.61 21km_Overall M   67
 10  641 SCHMIDT Andre  SVS Emmerzhausen  GER   1969  1:15:19.15  12:07.80  0:41.04 21km_Overall M   78
 11  587 WENIGER Andreas  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1967  1:16:25.02  13:13.67  1:05.87 21km_Overall M   84
 12  591 SCHRAMM Olaf  SSV Geyer  GER   1966  1:16:30.43  13:19.08  0:05.41 21km_Overall M   85
 13  640 HASLINGER Hermann  TSV Siegsdorf  GER   1966  1:17:58.33  14:46.98  1:27.90 21km_Overall M   98
 14  556 SCHNEIDER Ronny  Bertsdorfer SV  GER   1970  1:18:37.30  15:25.95  0:38.97 21km_Overall M   104
 15  639 GERLAND Martin  SC Pallas Berlin  GER   1970  1:19:59.27  16:47.92  1:21.97 21km_Overall M   112
 16  698 ALRAUN Rüdiger  SC Aising-Pang  GER   1966  1:20:52.58  17:41.23  0:53.31 21km_Overall M   124
 17  694 SCHMITT Michael  SC Lauf  GER   1967  1:22:48.56  19:37.21  1:55.98 21km_Overall M   140
 18  668 SCHWARZ Martin    GER   1967  1:27:13.10  24:01.75  4:24.54 21km_Overall M   180
 19  623 PENNER Viktor  TSV Mönchröden  GER   1969  1:29:10.27  25:58.92  1:57.17 21km_Overall M   194
 20  586 SEIDEL Andre  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1970  1:31:39.62  28:28.27  2:29.35 21km_Overall M   215
 21  540 WERNER Marin    GER   1966  1:33:44.14  30:32.79  2:04.52 21km_Overall M   231
 22  588 MÜLLER Steffen  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1969  1:35:59.40  32:48.05  2:15.26 21km_Overall M   242
 23  537 OTTAWA Andreas  SC Aising-Pang  GER   1966  1:38:08.73  34:57.38  2:09.33 21km_Overall M   255
 24  512 PAHLKE Patrick  ---  GER   1970  1:38:35.11  35:23.76  0:26.38 21km_Overall M   257
 25  563 BACHMANN Uwe  FSV Rempesgrün  GER   1966  1:39:24.77  36:13.42  0:49.66 21km_Overall M   259
 26  566 VOGT Alexander  SG Holzhau  GER   1967  1:40:45.34  37:33.99  1:20.57 21km_Overall M   267
 27  522 HOFMEYER Michael    GER   1969  1:43:01.65  39:50.30  2:16.31 21km_Overall M   277
 28  551 SCHKÖLZIGER Mike  TSV Leuna  GER   1969  1:50:08.15  46:56.80  7:06.50 21km_Overall M   310
 29  538 JINA Steffen  SC Aising-Pang  GER   1966  1:54:15.08  51:03.73  4:06.93 21km_Overall M   317
 30  519 HERBST Thomas  Rhöner WSV Dermbach  GER   1969  1:55:11.09  51:59.74  0:56.01 21km_Overall M   321
 31  636 LAMBREGTS Cees  Langlaufverein Bedaf  NED   1966  1:57:13.37  54:02.02  2:02.28 21km_Overall M   327
 32  501 GERHARD Andreas  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1968  2:04:51.19  1:01:39.84  7:37.82 21km_Overall M   336
 33  562 SCHÖNE Bernd  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1966  2:33:03.39  1:29:52.04  28:12.20 21km_Overall M   353
 DNF  525 REICH Holger  SC Ilsenburg  GER   1967   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  663 VATER Gerhard  WSV Skadi Bodenmais  GER   1964  1:05:12.87  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   13
 2  681 ASCHENBACH Bert  HLF Seligenthal  GER   1963  1:08:10.16  2:57.29  2:57.29 21km_Overall M   23
 3  602 KOCH Stephan  ESV Nassau  GER   1962  1:09:59.90  4:47.03  1:49.74 21km_Overall M   33
 4  625 EGE Andreas  WSV Braunlage  GER   1961  1:10:07.34  4:54.47  0:07.44 21km_Overall M   34
 5  560 BATKO Pavel  LK Chodov  GER   1961  1:11:48.15  6:35.28  1:40.81 21km_Overall M   42
 6  682 SCHMID Hans- Peter    SUI   1961  1:12:27.60  7:14.73  0:39.45 21km_Overall M   47
 7  629 EIFLER Hartmut  Bertsdorfer SV  GER   1962  1:13:08.47  7:55.60  0:40.87 21km_Overall M   55
 8  631 HAMANN Lutz  Bertsdorfer SV  GER   1963  1:13:13.75  8:00.88  0:05.28 21km_Overall M   56
 9  696 SCHÖFERLE Andreas  SC Rettenberg  GER   1961  1:13:20.97  8:08.10  0:07.22 21km_Overall M   57
 10  1041 BÖSL Günter  SCNK Hirschau  GER   1961  1:13:34.39  8:21.52  0:13.42 21km_Overall M   58
 11  524 FORBERGER Jürgen  SV Großwaltersdorf  GER   1961  1:14:02.78  8:49.91  0:28.39 21km_Overall M   60
 12  535 SCHÄFER David  TSV Mönchröden  GER   1963  1:15:00.41  9:47.54  0:57.63 21km_Overall M   71
 13  675 FELLNER Marek  Fenix Ski- Team  CZE   1965  1:15:07.26  9:54.39  0:06.85 21km_Overall M   76
 14  571 ULBRICH Jan  TGV Schotten  GER   1963  1:17:20.69  12:07.82  2:13.43 21km_Overall M   92
 15  549 MOSER Josef  WSV Patersdorf  GER   1962  1:17:48.87  12:36.00  0:28.18 21km_Overall M   96
 16  655 SABRANSKY Herbert  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1964  1:20:01.25  14:48.38  2:12.38 21km_Overall M   113
 17  645 ROGGE Richard  SKG Gersfeld  GER   1963  1:20:04.58  14:51.71  0:03.33 21km_Overall M   114
 18  672 KLOIBER Georg  TSV Regen  GER   1963  1:20:56.95  15:44.08  0:52.37 21km_Overall M   125
 19  686 HERTEL Uwe  SSV Blau-Weiss Neuhausen  GER   1962  1:22:17.06  17:04.19  1:20.11 21km_Overall M   135
 20  585 KÖHLER Thomas  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1965  1:23:25.61  18:12.74  1:08.55 21km_Overall M   148
 21  505 CLAUßNITZER Frank  SG Holzhau  GER   1963  1:23:29.62  18:16.75  0:04.01 21km_Overall M   149
 22  646 BOPP Bernd  TGV Schotten  GER   1963  1:23:53.67  18:40.80  0:24.05 21km_Overall M   153
 23  507 TROMMLER Uwe  SG Holzhau  GER   1963  1:26:24.01  21:11.14  2:30.34 21km_Overall M   174
 24  561 NAUMANN Jörg  SV Chemie Gotha  GER   1961  1:26:47.65  21:34.78  0:23.64 21km_Overall M   177
 25  634 SCHNITZLER Gerhard  GER   1963  1:28:02.80  22:49.93  1:15.15 21km_Overall M   186
 26  513 PAUL Gerold  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1965  1:28:53.51  23:40.64  0:50.71 21km_Overall M   192
 27  692 SVARC Stanislav  Licomersko  CZE   1962  1:29:00.12  23:47.25  0:06.61 21km_Overall M   193
 28  534 RAU Wolfgang  WSV Zellerreit  GER   1962  1:29:32.50  24:19.63  0:32.38 21km_Overall M   198
 29  504 LACHMANN Uwe  SG Holzhau  GER   1964  1:30:20.47  25:07.60  0:47.97 21km_Overall M   204
 30  516 SIEBENHAAR Volker    GER   1962  1:32:33.40  27:20.53  2:12.93 21km_Overall M   221
 31  544 WÄCHTER Steffen    GER   1965  1:32:57.94  27:45.07  0:24.54 21km_Overall M   224
 32  643 MIFEK Tomas  Jizersti Mountain Bike Bastards  CZE   1964  1:36:02.77  30:49.90  3:04.83 21km_Overall M   243
 33  533 LEDERER Rudi  WSV Zellerreit  GER   1962  1:37:17.47  32:04.60  1:14.70 21km_Overall M   252
 34  515 LINKE Frank  Ski-Club Kottmar e.V.  GER   1964  1:40:46.07  35:33.20  3:28.60 21km_Overall M   268
 35  614 OSWALD Christian  SC Münchberg  GER   1965  1:42:23.12  37:10.25  1:37.05 21km_Overall M   273
 36  500 REICHELT Olaf  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1965  1:44:01.79  38:48.92  1:38.67 21km_Overall M   281
 37  509 DOTZAUER Bodo  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1962  1:49:17.83  44:04.96  5:16.04 21km_Overall M   307

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  912 FREYER Gerald  Blau-Weiss Neuhausen  GER   1958  1:06:11.65  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   14
 2  922 BERGELT Matthias  WSV Neuhausen  GER   1956  1:06:11.67  0:00.02  0:00.02 21km_Overall M   15
 3  919 ZISELSBERGER Michael  WSV Patersdorf  GER   1960  1:08:45.02  2:33.37  2:33.35 21km_Overall M   29
 4  879 KONIECZNY Knut  SV TU Ilmenau  GER   1960  1:10:50.84  4:39.19  2:05.82 21km_Overall M   36
 5  937 SALLER Ludwig  WSV Skadi Bodenmais  GER   1956  1:11:44.13  5:32.48  0:53.29 21km_Overall M   41
 6  960 MACHLER Paul  LLG Lachen  SUI   1960  1:14:03.61  7:51.96  2:19.48 21km_Overall M   61
 7  852 KÖRBS Peter    GER   1959  1:15:20.14  9:08.49  1:16.53 21km_Overall M   79
 8  931 SCHWEINBERG Manfred  SC Fuessen  GER   1960  1:17:11.57  10:59.92  1:51.43 21km_Overall M   90
 9  932 GILLIG Thomas  SKG Gersfeld  GER   1960  1:18:08.88  11:57.23  0:57.31 21km_Overall M   99
 10  836 HÄNISCH Stephan    GER   1959  1:19:36.60  13:24.95  1:27.72 21km_Overall M   109
 11  847 MULTERER Hans  WSV Lohberg  GER   1956  1:21:41.14  15:29.49  2:04.54 21km_Overall M   131
 12  1045 KAUFMANN Max  BW Sozialwerk Regen  GER   1957  1:22:01.68  15:50.03  0:20.54 21km_Overall M   134
 13  926 DEHOTTAY André  SC Butgenbach  BEL   1959  1:23:04.00  16:52.35  1:02.32 21km_Overall M   144
 14  962 BERG Peter  SSC Hohe Acht  GER   1957  1:23:22.07  17:10.42  0:18.07 21km_Overall M   146
 15  885 WALTER Matthias  Chemie Gotha  GER   1957  1:23:22.52  17:10.87  0:00.45 21km_Overall M   147
 16  905 ERDENKÄUFER Toni  ohne  GER   1959  1:24:58.80  18:47.15  1:36.28 21km_Overall M   161
 17  935 GLANTSCHNIG Helmut  LRC Lienzer Dolomiten  AUT   1957  1:25:17.62  19:05.97  0:18.82 21km_Overall M   164
 18  861 MEIER Siegfried  SC Schwarzach  GER   1958  1:25:48.36  19:36.71  0:30.74 21km_Overall M   170
 19  843 KRAMPL Kurt  TSV-Drügendorf-Tiefenstürmig  AUT   1959  1:28:27.23  22:15.58  2:38.87 21km_Overall M   188
 20  920 MATERNE Ingo  Cottbuser PL  GER   1958  1:29:28.15  23:16.50  1:00.92 21km_Overall M   196
 21  992 KROMER Klaus  SC Bad Neustadt  GER   1959  1:29:35.23  23:23.58  0:07.08 21km_Overall M   199
 22  865 GÖHLER Ralf  ESV Nassau  GER   1956  1:30:06.26  23:54.61  0:31.03 21km_Overall M   201
 23  868 BERNDL Günter    GER   1959  1:32:38.29  26:26.64  2:32.03 21km_Overall M   222
 24  928 GÜTLEIN Norbert  Ski-Club Erlangen  GER   1957  1:33:43.32  27:31.67  1:05.03 21km_Overall M   230
 25  913 SCHERER Harald  SC Flieden  GER   1956  1:33:52.76  27:41.11  0:09.44 21km_Overall M   233
 26  824 HEROLD Steffen  SV Großwaltersdorf 1953 e.V.  GER   1960  1:34:14.35  28:02.70  0:21.59 21km_Overall M   234
 27  911 HAGEMANN Heribert  KMC-Salmünster  GER   1959  1:37:10.37  30:58.72  2:56.02 21km_Overall M   251
 28  978 ENGELMANN Andreas  Team Baier  GER   1958  1:39:27.73  33:16.08  2:17.36 21km_Overall M   260
 29  827 STRERATH Matthias  LG-Rhein-Erft  GER   1960  1:39:56.15  33:44.50  0:28.42 21km_Overall M   262
 30  872 WEBER Andreas    GER   1958  1:40:01.01  33:49.36  0:04.86 21km_Overall M   263
 31  867 ANDORFER Josef    GER   1958  1:41:38.70  35:27.05  1:37.69 21km_Overall M   270
 32  821 MEY Manfred  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1960  1:42:09.84  35:58.19  0:31.14 21km_Overall M   272
 33  874 RECKNAGEL Dietmar  WSC Ober-Unterschönau  GER   1958  1:42:25.45  36:13.80  0:15.61 21km_Overall M   274
 34  975 HOFFMANN Horst  Skiclub 1927 Köthen  GER   1957  1:42:34.52  36:22.87  0:09.07 21km_Overall M   275
 35  963 PENNING Rainer  SC Heiligenstadt  GER   1958  1:43:47.43  37:35.78  1:12.91 21km_Overall M   279
 36  915 RAITHEL Thilo    GER   1958  1:44:03.69  37:52.04  0:16.26 21km_Overall M   282
 37  977 HANNUSCHECK Achim    GER   1958  1:44:32.31  38:20.66  0:28.62 21km_Overall M   283
 38  866 LAUMER Max  SC Aising-Pang  GER   1959  1:46:16.88  40:05.23  1:44.57 21km_Overall M   292
 39  907 DR. LANGE Andreas  TSV L EUNA  GER   1956  1:46:24.01  40:12.36  0:07.13 21km_Overall M   293
 40  842 MÜLLER Michael  SG Reinsdorf Glück Auf e.V.  GER   1959  1:47:03.12  40:51.47  0:39.11 21km_Overall M   298
 41  838 ESTERL Karlheinz    GER   1960  1:47:25.19  41:13.54  0:22.07 21km_Overall M   300
 42  876 GÖLDNER Andreas  AS Lok Engelsdorf  GER   1960  1:47:38.15  41:26.50  0:12.96 21km_Overall M   302
 43  834 REDSLOB Uwe  Blau Weiß Neustadt a.d. Orla  GER   1956  1:51:10.33  44:58.68  3:32.18 21km_Overall M   313
 44  974 BAUMANN Hubert  SC Scheidegg  GER   1957  2:20:58.51  1:14:46.86  29:48.18 21km_Overall M   350
 45  869 MEINCKE Jan  Copenhagen Skiklub  DEN   1958  2:40:58.38  1:34:46.73  19:59.87 21km_Overall M   356
 DNF  946 No Name available          DNF     21km_Overall M   
 DNF  970 LIEDERER Anton  WSV Ramsau  AUT   1956   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  976 BAACKE Klaus  WSC 07 Ruhla  GER   1955  1:08:24.25  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   25
 2  899 HANZLIK Holger  Skiclub Edelweiss  GER   1952  1:12:32.13  4:07.88  4:07.88 21km_Overall M   49
 3  930 FRANK Karl-Wilhelm  LBS Banfetal  GER   1954  1:13:00.95  4:36.70  0:28.82 21km_Overall M   54
 4  936 RONSBERGER Walter  WSV Skadi Bodenmais  GER   1953  1:14:15.10  5:50.85  1:14.15 21km_Overall M   63
 5  950 GRADNER Josef  USC Atomic St. Leonard  AUT   1953  1:15:36.77  7:12.52  1:21.67 21km_Overall M   82
 6  917 HARTWIG Hubert  SV TU Ilmenau  GER   1953  1:16:54.51  8:30.26  1:17.74 21km_Overall M   87
 7  948 KRALOVEC Jiri  WSV Schönsee  CZE   1951  1:17:57.70  9:33.45  1:03.19 21km_Overall M   97
 8  916 TUCHSCHEERER Dietmar  SSV Geyer  GER   1951  1:18:29.05  10:04.80  0:31.35 21km_Overall M   103
 9  878 FLADE Joachim  SC Münchberg  GER   1954  1:19:50.88  11:26.63  1:21.83 21km_Overall M   110
 10  951 BAUER Paul  Ski & Bike Deggendorf  GER   1955  1:20:37.71  12:13.46  0:46.83 21km_Overall M   123
 11  923 HOFMANN Andreas  Tuspo Greifenstein  GER   1955  1:21:20.64  12:56.39  0:42.93 21km_Overall M   128
 12  984 ERTL Walter  TSV Regen  GER   1952  1:21:58.14  13:33.89  0:37.50 21km_Overall M   133
 13  971 WERNER Wolfgang  SWV Goldlauter  GER   1953  1:23:20.44  14:56.19  1:22.30 21km_Overall M   145
 14  983 JUNGBECK Hans  SC Bodenmais  GER   1952  1:25:42.91  17:18.66  2:22.47 21km_Overall M   169
 15  994 JORISSEN Ronald  HLV  NED   1953  1:25:49.82  17:25.57  0:06.91 21km_Overall M   171
 16  999 MOSER Georg  SC Lengdorf  GER   1952  1:27:34.14  19:09.89  1:44.32 21km_Overall M   183
 17  855 LEISTNER Frieder  Stützengrün  GER   1951  1:29:21.60  20:57.35  1:47.46 21km_Overall M   195
 18  895 DEGENHART Günter  SV Finsterau  GER   1953  1:30:19.72  21:55.47  0:58.12 21km_Overall M   203
 19  957 SEIB Peter  Ski Club Leimen  GER   1951  1:30:21.90  21:57.65  0:02.18 21km_Overall M   205
 20  900 FRITZSCH Günter  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1955  1:32:09.74  23:45.49  1:47.84 21km_Overall M   217
 21  910 SCHWARZ Jiri  PJR Frenstat p/R  CZE   1951  1:32:19.97  23:55.72  0:10.23 21km_Overall M   219
 22  909 FORBERGER Thomas  SSV 91 Brand-Erbisdorf  GER   1954  1:36:10.64  27:46.39  3:50.67 21km_Overall M   244
 23  857 GRABMEIER Heinz  SV Neureichenau  GER   1953  1:43:56.12  35:31.87  7:45.48 21km_Overall M   280
 24  887 WENZEL Falko    GER   1951  1:45:25.29  37:01.04  1:29.17 21km_Overall M   288
 25  892 MAURITZ Max  Ski-Club Jochenstein  GER   1953  1:49:24.72  41:00.47  3:59.43 21km_Overall M   309
 26  886 NOUZA Miroslav  PSK Union Prag  CZE   1955  1:54:04.76  45:40.51  4:40.04 21km_Overall M   316
 27  961 KRÄMER Gerd    GER   1952  2:03:23.80  54:59.55  9:19.04 21km_Overall M   335
 28  938 SCHMIDT Wolfgang    GER   1953  2:05:04.65  56:40.40  1:40.85 21km_Overall M   337
 29  958 KLOCKENBRINK Horst  SC Melle 03  GER   1953  2:19:33.69  1:11:09.44  14:29.04 21km_Overall M   349
 DNF  903 KURZ Albert  SG Schönau  GER   1951   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  671 WEICHHOLD Günter  BSG FSV Waldheim  GER   1946  1:21:18.71  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   127
 2  891 KUBENKA Vladislav  Lojza Hodina/ Petr Brecik  SVK   1947  1:22:28.03  1:09.32  1:09.32 21km_Overall M   137
 3  884 SÜNKEL Dieter  TSV 1860 Tettau  GER   1948  1:23:01.17  1:42.46  0:33.14 21km_Overall M   143
 4  893 KLEY Helmut  WSC 07 Ruhla  GER   1950  1:24:35.74  3:17.03  1:34.57 21km_Overall M   158
 5  897 HODINA Alois  Lojza Hodina/ Petr Brecik  SVK   1949  1:25:07.43  3:48.72  0:31.69 21km_Overall M   163
 6  959 STEYSKAL Günther  RC Linz  AUT   1950  1:25:42.07  4:23.36  0:34.64 21km_Overall M   168
 7  995 KNITTL Franz  Ski-Club-Grossberg  GER   1948  1:27:04.83  5:46.12  1:22.76 21km_Overall M   179
 8  906 PROCHNOW Gerhard  DAV Bayreuth  GER   1949  1:27:22.87  6:04.16  0:18.04 21km_Overall M   181
 9  898 FISNAR SEN. Jiri  Lojza Hodina/ Petr Brecik  SVK   1950  1:29:41.46  8:22.75  2:18.59 21km_Overall M   200
 10  943 NIES Gerhard  SC Willingen  GER   1948  1:30:13.10  8:54.39  0:31.64 21km_Overall M   202
 11  954 THONFELD Rainer  TSG Bau Hammerbrücke  GER   1948  1:31:24.67  10:05.96  1:11.57 21km_Overall M   213
 12  844 HOLZMÜLLER Christian  Altomünster  GER   1948  1:31:49.90  10:31.19  0:25.23 21km_Overall M   216
 13  870 HEINZ Kurt-Joachim  SWV Goldlauter-Heidersbach  GER   1948  1:33:15.35  11:56.64  1:25.45 21km_Overall M   225
 14  990 FLEISCHMANN Wolfgang  RC Schloßbike Greiz  GER   1949  1:33:33.58  12:14.87  0:18.23 21km_Overall M   228
 15  921 PUSCHNIG Friedrich  Wintersportverein Wattens  AUT   1946  1:33:37.68  12:18.97  0:04.10 21km_Overall M   229
 16  991 DALLNER Heinz  TSV Münnerstadt  GER   1950  1:35:53.41  14:34.70  2:15.73 21km_Overall M   240
 17  965 CHMELIR Jaroslav  SK Matoni Karlovy Vary  CZE   1947  1:40:17.58  18:58.87  4:24.17 21km_Overall M   264
 18  979 RÖMHILD Bernd    GER   1947  1:40:42.67  19:23.96  0:25.09 21km_Overall M   266
 19  927 ROSENBERGER Hans  Wurtingen  GER   1948  1:41:46.81  20:28.10  1:04.14 21km_Overall M   271
 20  966 ROSCHER Andreas  SV Neudorf  GER   1950  1:46:30.07  25:11.36  4:43.26 21km_Overall M   294
 21  956 RÜDIGER Bernd  LG Ergas Südsachsen  GER   1946  1:46:51.55  25:32.84  0:21.48 21km_Overall M   296
 22  831 RUHMANNSEDER Josef    GER   1949  1:47:35.94  26:17.23  0:44.39 21km_Overall M   301
 23  993 HRASSKY Petr  WSV Zelereith  GER   1950  1:52:52.98  31:34.27  5:17.04 21km_Overall M   315
 24  986 KRÜPFGANZ Rolf  Chemnitzer Post SV  GER   1946  1:54:57.65  33:38.94  2:04.67 21km_Overall M   319
 25  853 TANNER Michael  SC Sendling 65  GER   1947  1:55:59.02  34:40.31  1:01.37 21km_Overall M   322
 26  944 KURZ Walter  Skiclub Neuenstein  GER   1947  1:56:06.36  34:47.65  0:07.34 21km_Overall M   323
 27  968 WOLF Erich    GER   1948  1:57:00.15  35:41.44  0:53.79 21km_Overall M   326
 28  980 NEUMANN Ernst  Skiclub Münchberg  GER   1950  1:59:51.07  38:32.36  2:50.92 21km_Overall M   331
 29  822 RICHARZ Peter  1.WSV Seddin  GER   1948  2:02:00.91  40:42.20  2:09.84 21km_Overall M   333
 30  890 VERHEIJEN Hans  Langlaufverein Bedaf  NED   1950  2:07:15.16  45:56.45  5:14.25 21km_Overall M   340
 31  889 DE REUS Hermann  Langlaufverein Bedaf  NED   1947  2:07:24.11  46:05.40  0:08.95 21km_Overall M   341
 32  947 VERHAGEN Hans  Lang-Lauf-Club bedAF Uden  NED   1946  2:16:02.93  54:44.22  8:38.82 21km_Overall M   347
 33  988 HOFFMANN Heinz  ASV Forth  GER   1946  2:16:34.43  55:15.72  0:31.50 21km_Overall M   348
 34  888 DEKKER Wim  Langlaufverein Bedaf  NED   1946  2:28:08.67  1:06:49.96  11:34.24 21km_Overall M   351
 35  862 PALFI Mihaly    GER   1950  2:51:29.92  1:30:11.21  23:21.25 21km_Overall M   357

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  997 HIERLMEIER Walter  Monte Kaolino Hirschau  GER   1941  1:14:17.11  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   64
 2  929 KUFFNER Karl  SCMK Hirschau  GER   1943  1:15:34.08  1:16.97  1:16.97 21km_Overall M   80
 3  850 KÖNIG Dieter  SWV Goldlauter  GER   1945  1:17:12.72  2:55.61  1:38.64 21km_Overall M   91
 4  955 FERSTL Alban  AC Höhenfried-München  GER   1941  1:17:41.32  3:24.21  0:28.60 21km_Overall M   94
 5  832 PÖSCHL Michael  TSV Regen  GER   1941  1:19:09.17  4:52.06  1:27.85 21km_Overall M   107
 6  924 NAVRATIL Frantisek  Toma a.s. Olomovc  CZE   1942  1:19:53.53  5:36.42  0:44.36 21km_Overall M   111
 7  839 KLAUS Günter  SSV  GER   1945  1:24:27.64  10:10.53  4:34.11 21km_Overall M   157
 8  825 RICHTER Wolfgang  RSV Chemnitz  GER   1942  1:28:31.70  14:14.59  4:04.06 21km_Overall M   189
 9  858 HANUS Jan  Lojza Hodina/ Petr Brecik  SVK   1944  1:35:28.01  21:10.90  6:56.31 21km_Overall M   237
 10  837 TINAY Fritz  Ski & Bike Deggendorf  GER   1945  1:36:38.84  22:21.73  1:10.83 21km_Overall M   246
 11  949 LANZINGER Wilfried  DAV-Passau  GER   1941  1:36:52.68  22:35.57  0:13.84 21km_Overall M   247
 12  934 KÜHNEL Horst  WSV Wieda  GER   1942  1:40:33.34  26:16.23  3:40.66 21km_Overall M   265
 13  973 HERMANN Kurt  SWV Goldlauter-Heidersbach  GER   1941  1:44:53.07  30:35.96  4:19.73 21km_Overall M   284
 14  969 DE MICHIEL Enzo  GS. Lorenzago  ITA   1943  1:45:26.08  31:08.97  0:33.01 21km_Overall M   289
 15  942 WOLF Berthold  TS Lichtenfels  GER   1942  1:45:32.05  31:14.94  0:05.97 21km_Overall M   290
 16  967 ORNOT Alfred  RC Herpersdorf  GER   1943  1:48:42.00  34:24.89  3:09.95 21km_Overall M   304
 17  823 REHFELDT Horst  MSV München  GER   1945  1:58:04.68  43:47.57  9:22.68 21km_Overall M   329
 18  952 SCHEIDEL Wolfgang  SV TU Ilmenau  GER   1943  2:01:20.75  47:03.64  3:16.07 21km_Overall M   332
 19  939 GNODTKE Ulrich    GER   1944  2:05:47.40  51:30.29  4:26.65 21km_Overall M   339
 20  985 GENNARI Umberto  Brixia Sci  ITA   1941  2:12:04.23  57:47.12  6:16.83 21km_Overall M   344
 21  860 CZERNOCH Jaromir  PJR Frenstat p/R  CZE   1944  2:13:29.46  59:12.35  1:25.23 21km_Overall M   345
 22  854 WIEBEL Wilfried  Bayer Leverkusen  GER   1944  2:37:56.23  1:23:39.12  24:26.77 21km_Overall M   354
 DNF  833 HINKOFER Edgar  WSV Patersdorf  GER   1942   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  918 MISERSKY Henner  SV TU Ilmenau  GER   1940  1:10:54.60  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   37
 2  914 CZECH Horst    GER   1939  1:19:10.18  8:15.58  8:15.58 21km_Overall M   108
 3  848 WARTHA Anton  TSV Tettau  GER   1936  1:23:59.36  13:04.76  4:49.18 21km_Overall M   154
 4  875 RUZICKA Josef  TATRAN ZELEZNA RUDA  CZE   1939  1:24:56.56  14:01.96  0:57.20 21km_Overall M   160
 5  863 MAIER Franz  WSV Zellerreit  GER   1937  1:25:28.43  14:33.83  0:31.87 21km_Overall M   165
 6  880 BRUNNGRÄBER Dieter  SWV Goldlauter  GER   1938  1:27:56.06  17:01.46  2:27.63 21km_Overall M   185
 7  851 HENNINGSEN Dieter  DAV Augsburg  GER   1936  1:30:31.05  19:36.45  2:34.99 21km_Overall M   207
 8  864 KATZMEIER Heinz  WSG Hersbruck  GER   1939  1:31:01.40  20:06.80  0:30.35 21km_Overall M   211
 9  987 RICHTER Gerhard  TSV 1847 Buchholz  GER   1938  1:31:31.57  20:36.97  0:30.17 21km_Overall M   214
 10  972 SCHLÖGL Gerhard    AUT   1940  1:32:15.53  21:20.93  0:43.96 21km_Overall M   218
 11  908 THIEDE Erwin  Forstenrieder Sport Club  GER   1939  1:32:48.06  21:53.46  0:32.53 21km_Overall M   223
 12  894 THIEMANN Manfred  SG Einheit Berliner Bär  GER   1939  1:33:28.38  22:33.78  0:40.32 21km_Overall M   226
 13  873 SIEGELIN Heinz  TSV Mönchröden  GER   1939  1:33:50.62  22:56.02  0:22.24 21km_Overall M   232
 14  840 RICHTER Gerhard  SV Großwaltersdorf  GER   1938  1:35:30.14  24:35.54  1:39.52 21km_Overall M   238
 15  882 NIEGL Alfred  TSV Regen  GER   1939  1:36:17.35  25:22.75  0:47.21 21km_Overall M   245
 16  849 KÜHN Karl-Heinz  Wanderverein Triebel  GER   1940  1:42:44.50  31:49.90  6:27.15 21km_Overall M   276
 17  835 REISCHL Albert  BVSV Neuburg  GER   1937  1:43:34.37  32:39.77  0:49.87 21km_Overall M   278
 18  940 SCHLEICH Fritz    GER   1938  1:45:22.18  34:27.58  1:47.81 21km_Overall M   287
 19  883 ROCHOW Wolfgang  SG Einheit Berliner Bär  GER   1936  1:50:40.71  39:46.11  5:18.53 21km_Overall M   311
 20  925 V/D HURK Harry  Langlaufverein Bedaf  NED   1937  1:56:31.29  45:36.69  5:50.58 21km_Overall M   325
 21  841 WIESBAUER Ludwig  S.V. Eschenlohe  GER   1936  2:07:39.54  56:44.94  11:08.25 21km_Overall M   342
 DNF  933 PÖLLMANN Herbert  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1936   DNF     21km_Overall M   
 DNF  945 HÄRLE Wolfgang  Swix-Team SCM Hirschau  GER   1940   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  901 HEDRICH Hans  TSV Grebenhain  GER   1935  1:28:38.33  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   190
 2  941 ZACH Alfred  DS Lichtenfels  GER   1934  1:37:56.10  9:17.77  9:17.77 21km_Overall M   254
 3  996 SCHNEEBERGER Harry  SC Großberg  GER   1932  1:39:21.10  10:42.77  1:25.00 21km_Overall M   258
 4  998 HUBER Richard  TSV Neuburg  GER   1933  1:41:22.73  12:44.40  2:01.63 21km_Overall M   269
 5  896 PRÖSCHER Hans-Richard  TGV Schotten  GER   1933  1:45:14.85  16:36.52  3:52.12 21km_Overall M   286
 6  989 SCZOTKA Roman    POL   1935  1:46:38.41  18:00.08  1:23.56 21km_Overall M   295
 7  982 SYROVATSKY Vladimir  SOK Senohraby  CZE   1933  1:47:16.81  18:38.48  0:38.40 21km_Overall M   299
 8  826 HEDVICAK Jaroslav  Yetti Sport  CZE   1934  1:56:30.07  27:51.74  9:13.26 21km_Overall M   324
 9  845 DITTRICH Manfred  ASSV Altenburg  GER   1932  1:59:16.39  30:38.06  2:46.32 21km_Overall M   330
 10  846 HELBIG Günter  SSV 91 Brand-Erbisdorf  GER   1934  2:29:20.19  1:00:41.86  30:03.80 21km_Overall M   352

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 76
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  881 KOPP Hermann  DAV Augsburg  GER   1930  1:52:45.83  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   314
 2  981 STURM Karl  SC Weißdorf  GER   1928  3:01:02.69  1:08:16.86  1:08:16.86 21km_Overall M   358

Int. SUBARU Skadi Loppet 2006
Bodenmais (GER), 19.3.2006
Klasse: 21km_Herren 81
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  859 OSKERA Oldrich  PJR Frenstat p/R  CZE   1923  2:39:18.64  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   355