Int. Skadi Loppet 2006

MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 5 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  149 KELLERMEIER Amelie  WSV Skadi Bodenmais  GER   2001  33:25.44  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   56

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 5 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  50 KOCH Moritz  ESV Nassau  GER   2001  19:49.00  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   52

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 6 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  122 LÖSCHKE Jessica  TSV Leuna  GER   2000  12:47.90  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   43

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 6 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  60 VACEK Karel  Ski Klub Sumava  CZE   2000  14:01.75  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   48
 2  47 MÜNCH Moritz  SC Buntenbock  GER   2000  21:29.21  7:27.46  7:27.46 2km_Overall M   54

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 7 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  142 ARTINGER Linda  WSV Skadi Bodenmais  GER   1999  10:40.60  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   30
 2  108 MENDE Johanna  SG Holzhau  GER   1999  11:57.23  1:16.63  1:16.63 2km_Overall W   40
 3  137 PASTIKOVA Sara  Ski Klub Sumava  CZE   1999  16:08.69  5:28.09  4:11.46 2km_Overall W   52
 4  159 WINDISCH Ray  Skiclub Kottmar  GER   1999  16:56.94  6:16.34  0:48.25 2km_Overall W   53

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 7 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  12 WERNER Johah  SC Aising-Pang  GER   1999  10:46.63  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   30
 2  31 SCHWEINBERG Markus  SC Fuessen  GER   1999  13:18.32  2:31.69  2:31.69 2km_Overall M   47
 3  39 ALTENBURGER Lennart  WSV Skadi Bodenmais  GER   1999  15:39.23  4:52.60  2:20.91 2km_Overall M   50
 4  42 VOIGT Caspar Dennis  PSV Zittau  GER   1999  21:15.32  10:28.69  5:36.09 2km_Overall M   53

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 8 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  152 BANI Sina  SC Buntenbock  GER   1998  9:37.88  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   9
 2  103 HEINZ Laura  VSC Klingenthal  GER   1998  10:02.30  0:24.42  0:24.42 2km_Overall W   19
 3  143 BIELMEIER Corina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1998  10:37.83  0:59.95  0:35.53 2km_Overall W   29
 4  117 RUHSDORFER Lisa  SC Aising-Pang  GER   1998  13:02.43  3:24.55  2:24.60 2km_Overall W   45
 5  158 LANGER Lysann  Skiklub Dresden  GER   1998  14:23.94  4:46.06  1:21.51 2km_Overall W   50
 6  153 SPRUNG Celina  SC Buntenbock  GER   1998  17:54.49  8:16.61  3:30.55 2km_Overall W   55

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 8 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  22 BUCHHOLZ Niklas  SC Erlangen  GER   1998  9:28.40  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   16
 2  56 LETTL Matthias  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1998  9:46.14  0:17.74  0:17.74 2km_Overall M   20
 3  15 HENTSCHEL Felix  SG Klotzsche e.V.  GER   1998  9:48.68  0:20.28  0:02.54 2km_Overall M   21
 4  29 ZETTERBERG Simon  Valbo AIF  SWE   1998  10:07.43  0:39.03  0:18.75 2km_Overall M   24
 5  53 HIEBL Sebastian  RC Stadt Haag  GER   1998  11:35.82  2:07.42  1:28.39 2km_Overall M   39
 6  20 RUDERER Matthias  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1998  11:36.27  2:07.87  0:00.45 2km_Overall M   40
 7  2 SEIDEL Roy  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1998  12:17.95  2:49.55  0:41.68 2km_Overall M   41
 8  28 Ulbrich Mika  TGV Schotten  GER   1998  12:22.83  2:54.43  0:04.88 2km_Overall M   42
 9  36 BREUNIG Marius  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1998  12:27.30  2:58.90  0:04.47 2km_Overall M   43
 10  10 KIPAR Felix  BSG FSV Waldheim  GER   1998  12:46.13  3:17.73  0:18.83 2km_Overall M   44
 11  37 LAUERER Jakob  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1998  13:08.15  3:39.75  0:22.02 2km_Overall M   46
 12  57 VALECKA Jan  LK Skoda Plzen  CZE   1998  15:06.10  5:37.70  1:57.95 2km_Overall M   49
 13  32 FIEDLER Josef  Ski Klub Sumava  CZE   1998  15:42.84  6:14.44  0:36.74 2km_Overall M   51

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 9 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  102 SAMBERGEROVA Barbora  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1997  9:29.97  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   6
 2  131 BLÖCHINGER Ann Katrin  SC Spiegelau e.V.  GER   1997  9:30.09  0:00.12  0:00.12 2km_Overall W   7
 3  113 NEUBER Linda  SV Neudorf  GER   1997  9:40.73  0:10.76  0:10.64 2km_Overall W   11
 4  160 SCHWANITZ Sofia  TSV Flossenburg  GER   1997  9:59.93  0:29.96  0:19.20 2km_Overall W   18
 5  144 ARTINGER Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  10:06.29  0:36.32  0:06.36 2km_Overall W   20
 6  109 BAUERNFEIND Jutta  WSV Viechtach  GER   1997  10:08.28  0:38.31  0:01.99 2km_Overall W   21
 7  129 SPORKERT Nora  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1997  10:11.35  0:41.38  0:03.07 2km_Overall W   24
 8  114 LAUMER Simone  SC Aising-Pang  GER   1997  10:16.15  0:46.18  0:04.80 2km_Overall W   26
 9  145 WEINBERGER Katja  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  10:53.16  1:23.19  0:37.01 2km_Overall W   31
 10  111 SCHÄFER Melanie  TSV Mönchröden  GER   1997  11:26.74  1:56.77  0:33.58 2km_Overall W   37
 11  161 KREUZIGEROVA Tereza  Sokol Stachy  CZE   1997  11:50.35  2:20.38  0:23.61 2km_Overall W   38
 12  106 SEEHAUS Paula Carman  SV Lok Eilenburg  GER   1997  12:31.45  3:01.48  0:41.10 2km_Overall W   41
 13  139 LINGL Simone  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1997  12:31.89  3:01.92  0:00.44 2km_Overall W   42
 14  116 PACHALY Andrea  SC Aising-Pang  GER   1997  13:05.81  3:35.84  0:33.92 2km_Overall W   46
 15  107 RICHTER Laura  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1997  13:07.53  3:37.56  0:01.72 2km_Overall W   47
 16  115 PACHALY Julia  SC Aising-Pang  GER   1997  13:50.07  4:20.10  0:42.54 2km_Overall W   49

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 9 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  44 ALRAUN Tobias  SC Aising-Pang  GER   1997  8:28.71  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   3
 2  25 VOGL Matthias  SC Spiegelau e.V.  GER   1997  8:38.36  0:09.65  0:09.65 2km_Overall M   7
 3  14 ALRAUN Jonas  SC Aising-Pang  GER   1997  8:44.52  0:15.81  0:06.16 2km_Overall M   8
 4  24 WANNINGER Tobias  SC Spiegelau e.V.  GER   1997  8:49.73  0:21.02  0:05.21 2km_Overall M   10
 5  1 TEUCHER Jonny  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1997  9:29.14  1:00.43  0:39.41 2km_Overall M   17
 6  3 KIRSCHEN Franz  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1997  10:00.09  1:31.38  0:30.95 2km_Overall M   23
 7  17 HAHN Martin  Ski-Club-Kottmar e.V.  GER   1997  10:10.27  1:41.56  0:10.18 2km_Overall M   26
 8  26 BOXLEITNER Julian  SC Spiegelau e.V.  GER   1997  10:20.84  1:52.13  0:10.57 2km_Overall M   28
 9  7 GABRIEL Carl  SSV Sayda  GER   1997  10:50.22  2:21.51  0:29.38 2km_Overall M   31
 10  8 VOGT Jacob  SG Holzhau  GER   1997  11:09.74  2:41.03  0:19.52 2km_Overall M   34
 11  55 BENSTETTER Jeremy  Ski&Bike Deggendorf  GER   1997  11:12.65  2:43.94  0:02.91 2km_Overall M   36
 12  40 PISTER Valentin  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  11:12.87  2:44.16  0:00.22 2km_Overall M   37
 13  43 HEINKE Niklas  SC Buntenbock  GER   1997  11:14.44  2:45.73  0:01.57 2km_Overall M   38

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 10 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  112 HENNIG Katharina  SV Neudorf  GER   1996  8:43.75  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   1
 2  146 LANG Katharina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1996  9:15.29  0:31.54  0:31.54 2km_Overall W   2
 3  156 WEISSGÄRBER Michelle  WSV Benneckenstein  GER   1996  9:15.95  0:32.20  0:00.66 2km_Overall W   3
 4  155 REIF Anna  SC Furth i.W.  GER   1996  9:16.93  0:33.18  0:00.98 2km_Overall W   4
 5  123 KLIX Annelie  Ski-Club-Kottmar e.V.  GER   1996  9:19.21  0:35.46  0:02.28 2km_Overall W   5
 6  104 KRAUS Madlen  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1996  9:32.99  0:49.24  0:13.78 2km_Overall W   8
 7  105 ILLIG Laura  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1996  9:37.95  0:54.20  0:04.96 2km_Overall W   10
 8  120 SCHÜDER Rebekka  SC Münchberg  GER   1996  9:43.18  0:59.43  0:05.23 2km_Overall W   12
 9  124 KITTAN Kristin  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1996  9:45.59  1:01.84  0:02.41 2km_Overall W   13
 10  101 TINNEY Isabell  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1996  9:54.61  1:10.86  0:09.02 2km_Overall W   14
 11  119 WERNER Katrin  SC Münchberg  GER   1996  9:55.96  1:12.21  0:01.35 2km_Overall W   15
 12  132 HILZ Nathalie  SC Spiegelau e.V.  GER   1996  9:56.14  1:12.39  0:00.18 2km_Overall W   16
 13  127 CZECZINE Laura  Bertsdorfer SV  GER   1996  9:56.20  1:12.45  0:00.06 2km_Overall W   17
 14  100 FREUDENBERG Steffi  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1996  10:09.26  1:25.51  0:13.06 2km_Overall W   22
 15  121 BREVES Jennifer  WSV Braunlage  GER   1996  10:09.69  1:25.94  0:00.43 2km_Overall W   23
 16  136 PASTIKOVA Karin  Ski Klub Sumava  CZE   1996  10:13.17  1:29.42  0:03.48 2km_Overall W   25
 17  125 MEHN Henriette  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1996  10:28.03  1:44.28  0:14.86 2km_Overall W   27
 18  128 NEUMANN Heidi  Bertsdorfer SV  GER   1996  10:30.92  1:47.17  0:02.89 2km_Overall W   28
 19  151 FINKE Nicole  SC Buntenbock  GER   1996  10:58.20  2:14.45  0:27.28 2km_Overall W   32
 20  140 KUMMER Ann-Kathrin  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1996  10:59.18  2:15.43  0:00.98 2km_Overall W   33
 21  130 RIEDEL Julia  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1996  10:59.76  2:16.01  0:00.58 2km_Overall W   34
 22  138 FIEDLEROVA Jaroslava  Ski Klub Sumava  CZE   1996  11:05.79  2:22.04  0:06.03 2km_Overall W   35
 23  110 PETER Anna Maria  WSV Viechtach  GER   1996  11:06.56  2:22.81  0:00.77 2km_Overall W   36
 24  162 OLLE Adriana  Ski-Klub Sumava  GER   1996  11:53.21  3:09.46  0:46.65 2km_Overall W   39
 25  157 SCHMID Laura  TSV Rauenstein  GER   1996  12:57.30  4:13.55  1:04.09 2km_Overall W   44
 26  154 SPRUNG Darleen  SC Buntenbock  GER   1996  13:43.49  4:59.74  0:46.19 2km_Overall W   48
 27  148 ALBER Regine  WSV Skadi Bodenmais  GER   1996  15:28.59  6:44.84  1:45.10 2km_Overall W   51
 28  150 NEUMAIER Katharina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1996  16:58.84  8:15.09  1:30.25 2km_Overall W   54

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 2km_Schüler 10 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  13 WERNER Jakob  SC Aising-Pang  GER   1996  8:12.37  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   1
 2  11 OTTAWA David  SC Aising-Pang  GER   1996  8:12.90  0:00.53  0:00.53 2km_Overall M   2
 3  21 REICHELT Arne  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1996  8:32.42  0:20.05  0:19.52 2km_Overall M   4
 4  27 JOBST Niklas  SC Spiegelau e.V.  GER   1996  8:37.06  0:24.69  0:04.64 2km_Overall M   5
 5  4 RÖMER Florian  WSV Brotterode  GER   1996  8:37.22  0:24.85  0:00.16 2km_Overall M   6
 6  34 LAUERER Elias  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1996  8:47.49  0:35.12  0:10.27 2km_Overall M   9
 7  16 EICHELSBACHER Sebastian  SC Münchberg  GER   1996  8:52.79  0:40.42  0:05.30 2km_Overall M   11
 8  38 KÜHNEL Carlo  WSV Braunlage  GER   1996  8:59.64  0:47.27  0:06.85 2km_Overall M   12
 9  48 HIRSCHHAUSEN Phillip  SC Buntenbock  GER   1996  9:07.39  0:55.02  0:07.75 2km_Overall M   13
 10  49 GÜRING Lars  SC Buntenbock  GER   1996  9:13.92  1:01.55  0:06.53 2km_Overall M   14
 11  41 NEUMANN Jan  SK Oker  GER   1996  9:16.67  1:04.30  0:02.75 2km_Overall M   15
 12  5 KOCH Paul    GER   1996  9:33.72  1:21.35  0:17.05 2km_Overall M   18
 13  58 SPIELBAUER Tobias  FC Langdorf  GER   1996  9:33.82  1:21.45  0:00.10 2km_Overall M   19
 14  54 TROIDL Johannes  Ski u. Bike Deggendorf  GER   1996  9:52.40  1:40.03  0:18.58 2km_Overall M   22
 15  23 HEYNEN Marius  SC Erlangen  GER   1996  10:09.80  1:57.43  0:17.40 2km_Overall M   25
 16  6 HENGSTMENGEL Jarl Gustav  coaching-zum-erfolg  NED   1996  10:19.25  2:06.88  0:09.45 2km_Overall M   27
 17  33 PREDOTA Dominik  Ski Klub Sumava  CZE   1996  10:24.56  2:12.19  0:05.31 2km_Overall M   29
 18  19 FEODOROW Jan  Bertsdorfer SV  GER   1996  11:02.91  2:50.54  0:38.35 2km_Overall M   32
 19  46 ILSEMANN Yannik  SC Buntenbock  GER   1996  11:03.32  2:50.95  0:00.41 2km_Overall M   33
 20  18 WINDISCH Ron  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1996  11:11.75  2:59.38  0:08.43 2km_Overall M   35
 21  52 MÜNZBERG Marcel  SV Grün-Weiß Pirna  GER   1996  12:55.03  4:42.66  1:43.28 2km_Overall M   45

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 4km_Schüler 11 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  152 VALISOVA Tereza  LK Skoda Plzen  CZE   1995  11:46.20  0:00.00  0:00.00 4km_Overall W   4
 2  110 WALLNER Sabine  WSV Rabenstein  GER   1995  11:47.99  0:01.79  0:01.79 4km_Overall W   5
 3  141 SCHRÖTTER Christina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  11:56.11  0:09.91  0:08.12 4km_Overall W   6
 4  115 KÖCKRITZ Jenny  SG Klotzsche e.V.  GER   1995  11:57.37  0:11.17  0:01.26 4km_Overall W   9
 5  104 SAMBERGEROVA Anna  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1995  12:02.67  0:16.47  0:05.30 4km_Overall W   11
 6  106 PETRMICHL Diana  SV Bayer. Eisenstein  CZE   1995  12:15.76  0:29.56  0:13.09 4km_Overall W   13
 7  116 KÖCKRITZ Verena  SG Klotzsche e.V.  GER   1995  12:19.41  0:33.21  0:03.65 4km_Overall W   14
 8  126 DENGLER Nina  WSV Rabenstein  GER   1995  12:32.12  0:45.92  0:12.71 4km_Overall W   19
 9  153 LETTL Julia  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1995  12:32.14  0:45.94  0:00.02 4km_Overall W   20
 10  124 KLOß Linda  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1995  12:55.00  1:08.80  0:22.86 4km_Overall W   22
 11  142 SCHRÖTTER Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  13:02.78  1:16.58  0:07.78 4km_Overall W   23
 12  120 RICHTER Juliane  Bertsdorfer SV  GER   1995  13:03.04  1:16.84  0:00.26 4km_Overall W   24
 13  125 MICHAEL Marie  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1995  13:23.00  1:36.80  0:19.96 4km_Overall W   27
 14  132 HUDECKOVA Veronika  Ski Klub Sumava  CZE   1995  13:33.21  1:47.01  0:10.21 4km_Overall W   30
 15  130 DANKOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1995  13:43.99  1:57.79  0:10.78 4km_Overall W   31
 16  100 WOLF Lucy  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1995  14:07.59  2:21.39  0:23.60 4km_Overall W   34
 17  118 BURKHART Sophie  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1995  14:28.26  2:42.06  0:20.67 4km_Overall W   36
 18  137 BERGER Lisa  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1995  14:28.49  2:42.29  0:00.23 4km_Overall W   37
 19  156 EPP Anna-Lena  SCMK Hirschau  GER   1995  14:41.23  2:55.03  0:12.74 4km_Overall W   38
 20  127 REIBER Marlene  TGV Schotten  GER   1995  14:48.65  3:02.45  0:07.42 4km_Overall W   39
 21  133 VACHOVA Klara  Ski Klub Sumava  CZE   1995  15:20.99  3:34.79  0:32.34 4km_Overall W   42
 22  103 RICHTER Luisa  SV Großwaltersdorf  GER   1995  15:21.14  3:34.94  0:00.15 4km_Overall W   43
 23  150 SCHÖBERL Isabel  TSV Flossenburg  GER   1995  15:26.27  3:40.07  0:05.13 4km_Overall W   44
 24  145 HERTWIG Franzi  ATSV Gebirge-Gelobtland  GER   1995  16:10.94  4:24.74  0:44.67 4km_Overall W   47
 25  146 MASENDORF Lina  SC Buntenbock  GER   1995  16:21.98  4:35.78  0:11.04 4km_Overall W   48
 26  123 SPORKERT Lena  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1995  16:54.38  5:08.18  0:32.40 4km_Overall W   49
 27  131 KOSKOVA Radka  Ski Klub Sumava  CZE   1995  17:26.95  5:40.75  0:32.57 4km_Overall W   50
 28  101 KARNAGEL Jasmin  SV Lok Eilenburg  GER   1995  17:37.16  5:50.96  0:10.21 4km_Overall W   51

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 4km_Schüler 11 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  24 VOGL Johannes  SC Spiegelau e.V.  GER   1995  11:21.76  0:00.00  0:00.00 4km_Overall M   5
 2  47 WÜRZ Maximilian  SC Furth i.W.  GER   1995  11:28.67  0:06.91  0:06.91 4km_Overall M   6
 3  5 GREIFF Niklas  SK Oker  GER   1995  11:49.87  0:28.11  0:21.20 4km_Overall M   15
 4  40 GOMEZ- ISLINGER Leopold  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  11:55.90  0:34.14  0:06.03 4km_Overall M   16
 5  26 ZETTERBERG Adam  Valbo AIF  SWE   1995  11:56.95  0:35.19  0:01.05 4km_Overall M   17
 6  36 NIESNER Timo  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  12:09.22  0:47.46  0:12.27 4km_Overall M   21
 7  15 HAHN Dominik  Ski-Club-Kottmar e.V.  GER   1995  12:28.36  1:06.60  0:19.14 4km_Overall M   24
 8  33 WALCH Oliver  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1995  12:41.42  1:19.66  0:13.06 4km_Overall M   25
 9  51 TOLAR David  LK Skoda  CZE   1995  12:49.57  1:27.81  0:08.15 4km_Overall M   27
 10  27 ULBRICH Marvin  TGV Schotten  GER   1995  12:50.00  1:28.24  0:00.43 4km_Overall M   28
 11  18 GROßER Thomas  Bertsdorfer SV  GER   1995  12:52.09  1:30.33  0:02.09 4km_Overall M   30
 12  31 KANDERA Jiri  Ski Klub Sumava  CZE   1995  14:17.72  2:55.96  1:25.63 4km_Overall M   38
 13  34 GÖTZ Andreas  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1995  14:43.15  3:21.39  0:25.43 4km_Overall M   40
 14  14 FISCHER Franz  WSV Patersdorf  GER   1995  14:56.00  3:34.24  0:12.85 4km_Overall M   42
 15  20 RUDERER Josef  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1995  15:26.42  4:04.66  0:30.42 4km_Overall M   43
 16  11 PACHALY Florian  SC Aising-Pang  GER   1995  16:38.26  5:16.50  1:11.84 4km_Overall M   46

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 4km_Schüler 12 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  108 HYNCICOVA Petra  Dukla Liberec  CZE   1994  11:37.08  0:00.00  0:00.00 4km_Overall W   1
 2  107 SOVAKOVA Nikol  Dukla Liberec  CZE   1994  11:37.15  0:00.07  0:00.07 4km_Overall W   2
 3  111 EGERER Sophie  SV Neudorf  GER   1994  11:45.00  0:07.92  0:07.85 4km_Overall W   3
 4  134 KLIMOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1994  11:56.25  0:19.17  0:11.25 4km_Overall W   7
 5  135 HULOVCOVA Jana  Ski Klub Sumava  CZE   1994  11:56.91  0:19.83  0:00.66 4km_Overall W   8
 6  105 ŠTÁDLEROVÁ Šárka  SV Bayer. Eisenstein  CZE   1994  11:57.38  0:20.30  0:00.47 4km_Overall W   10
 7  149 GSCHWENDTNER Anna  SC Wall  GER   1994  12:14.74  0:37.66  0:17.36 4km_Overall W   12
 8  155 STRAUB Andrea  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1994  12:21.81  0:44.73  0:07.07 4km_Overall W   15
 9  128 SCHMIDT Paulina  WSV Weißenstadt  GER   1994  12:26.65  0:49.57  0:04.84 4km_Overall W   16
 10  109 LACHMANN Sara  SV Neudorf  GER   1994  12:29.84  0:52.76  0:03.19 4km_Overall W   17
 11  102 HARTMANN Sandra  TSV Rauenstein  GER   1994  12:30.05  0:52.97  0:00.21 4km_Overall W   18
 12  136 MONDLOVA Katerina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  12:43.56  1:06.48  0:13.51 4km_Overall W   21
 13  151 ZAJICKOVA Svetlana  Sokol Stachy  CZE   1994  13:16.11  1:39.03  0:32.55 4km_Overall W   25
 14  113 KITTELL Saskia  TSV Leuna  GER   1994  13:17.90  1:40.82  0:01.79 4km_Overall W   26
 15  119 KÖHLER Luisa  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1994  13:23.58  1:46.50  0:05.68 4km_Overall W   28
 16  121 SPILA Anna  Bertsdorfer SV  GER   1994  13:25.39  1:48.31  0:01.81 4km_Overall W   29
 17  148 NEUMANN Franziska  SC Furth i.W.  GER   1994  13:45.84  2:08.76  0:20.45 4km_Overall W   32
 18  154 STRAUB Katja  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1994  13:45.85  2:08.77  0:00.01 4km_Overall W   33
 19  122 ERTL Karin  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1994  14:25.04  2:47.96  0:39.19 4km_Overall W   35
 20  114 JINA Elisabeth  SC Aising-Pang  GER   1994  14:49.47  3:12.39  0:24.43 4km_Overall W   40
 21  144 No Name available         15:12.01  3:34.93  0:22.54 4km_Overall W   41
 22  112 BERNSTEIN Julia  TSV Leuna  GER   1994  15:38.62  4:01.54  0:26.61 4km_Overall W   45
 23  139 ROMEIS Laura  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1994  15:58.29  4:21.21  0:19.67 4km_Overall W   46

Int. Skadi Loppet 2006
MINI Loppet 2006
Klasse: 4km_Schüler 12 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Laufzeit Diff-Best Diff-Rang Overall Rg
 1  38 DEVIGNEUX Matthias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  10:36.40  0:00.00  0:00.00 4km_Overall M   1
 2  1 METZLAFF Michel  SV Großwaltersdorf 1953 e.V.  GER   1994  10:37.00  0:00.60  0:00.60 4km_Overall M   2
 3  12 WERNER Janik  SC Aising-Pang  GER   1994  10:38.27  0:01.87  0:01.27 4km_Overall M   3
 4  41 OTTAWA Felix  SC Aising-Pang  GER   1994  11:10.45  0:34.05  0:32.18 4km_Overall M   4
 5  54 PESL Jan  TJ Sokol Stachy  GER   1994  11:29.46  0:53.06  0:19.01 4km_Overall M   7
 6  23 DENGLER Maximilian  WSV Rabenstein  GER   1994  11:41.04  1:04.64  0:11.58 4km_Overall M   8
 7  57 WEH Matthias  WSV Isny  GER   1994  11:41.15  1:04.75  0:00.11 4km_Overall M   9
 8  6 ESCHER Tobias  SV Neudorf-Sehma  GER   1994  11:45.17  1:08.77  0:04.02 4km_Overall M   10
 9  49 SCHWANITZ Ludwig  TSV Flossenburg  GER   1994  11:45.98  1:09.58  0:00.81 4km_Overall M   11
 10  10 LAUMER Phillipp  SC Aising-Pang  GER   1994  11:47.28  1:10.88  0:01.30 4km_Overall M   12
 11  50 SCHWANITZ Manfred  TSV Flossenburg  GER   1994  11:47.80  1:11.40  0:00.52 4km_Overall M   13
 12  13 WERNER Markus  SC Münchberg  GER   1994  11:48.15  1:11.75  0:00.35 4km_Overall M   14
 13  39 THURNBAUER Michael  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  12:03.10  1:26.70  0:14.95 4km_Overall M   18
 14  25 ACHATZ Jonas  SC Spiegelau e.V.  GER   1994  12:07.42  1:31.02  0:04.32 4km_Overall M   19
 15  8 BAUERMEISTER Fabian  SV Herrmannsacker  GER   1994  12:08.34  1:31.94  0:00.92 4km_Overall M   20
 16  46 BERGMANN Marcel  SC Buntenbock  GER   1994  12:19.00  1:42.60  0:10.66 4km_Overall M   22
 17  7 MORGENSTERN Moritz  SK Oker  GER   1994  12:20.92  1:44.52  0:01.92 4km_Overall M   23
 18  22 MEY Oliver  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1994  12:42.22  2:05.82  0:21.30 4km_Overall M   26
 19  55 KROVPA Ondrej  Sokol Stachy  CZE   1994  12:51.00  2:14.60  0:08.78 4km_Overall M   29
 20  28 GOSS Fabian  TGV Schotten  GER   1994  13:00.06  2:23.66  0:09.06 4km_Overall M   31
 21  16 MITTAG- Stephan  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1994  13:04.41  2:28.01  0:04.35 4km_Overall M   32
 22  19 FEUERECKER Frank  wsv patersdorf  GER   1994  13:12.95  2:36.55  0:08.54 4km_Overall M   33
 23  56 HINKOFER Bernhard  WSV Patersdorf  GER   1994  13:47.47  3:11.07  0:34.52 4km_Overall M   34
 24  3 SCHMID Bernhard  SV Söchering  GER   1994  13:51.16  3:14.76  0:03.69 4km_Overall M   35
 25  17 ZINNER Jakob  Ski-Club-Kottmar e. V.  GER   1994  13:51.85  3:15.45  0:00.69 4km_Overall M   36
 26  52 MATEJKA Tomas  LK Skoda  CZE   1994  14:05.75  3:29.35  0:13.90 4km_Overall M   37
 27  29 STREUBER Kevin  TGV Schotten  GER   1994  14:21.01  3:44.61  0:15.26 4km_Overall M   39
 28  43 CREUZBURG Tom    GER   1994  14:47.25  4:10.85  0:26.24 4km_Overall M   41
 29  21 FABIANSKI Sebastian  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1994  16:09.26  5:32.86  1:22.01 4km_Overall M   44
 30  35 HEIN Dominik  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1994  16:34.19  5:57.79  0:24.93 4km_Overall M   45
 31  44 BECHYNSKY Radek  CK Budvar Tabor  CZE   1994  17:59.59  7:23.19  1:25.40 4km_Overall M   47
 32  42 PNACEK Tomas  Fenix Ski- Team  CZE   1994  19:22.37  8:45.97  1:22.78 4km_Overall M   48