Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Junioren M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  5 FISCHER Nils  SG Holzhau  GER   1985  1:52:14.18  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   11
 2  28 GEORGI Mario  SG Holzhau  GER   1985  1:59:00.47  6:46.29  6:46.29 42km_Overall M   29
 3  117 CONRAD Alexander  VSC Klingenthal  GER   1985  2:00:30.34  8:16.16  1:29.87 42km_Overall M   32
 4  36 SIX Tobias  WSV Sankt Englmar  GER   1986  2:08:10.87  15:56.69  7:40.53 42km_Overall M   68
 5  132 ALIKIN Vladislaw  WSV Reit im Winkl  GER   1986  2:15:19.93  23:05.75  7:09.06 42km_Overall M   94
 6  61 BENNDORF Sascha  SSV Sayda e.V.  GER   1986  2:28:56.62  36:42.44  13:36.69 42km_Overall M   152
 7  63 FRITZSCHE Martin  SSV Sayda e.V.  GER   1985  2:28:56.69  36:42.51  0:00.07 42km_Overall M   153
 8  92 BERTHOLD Sebastian  WSC Erzgebirge Oberwiesenthal  GER   1986  2:35:19.51  43:05.33  6:22.82 42km_Overall M   168

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  109 SLECHTA Daniel  Czech Ski Team  CZE   1976  1:45:23.44  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   1
 2  141 SCHNEIDER Erik  SV 90 Gräfenroda  GER   1983  1:46:28.14  1:04.70  1:04.70 42km_Overall M   2
 3  75 KOZISEK Dusan  Czech Ski Team  CZE   1983  1:46:28.46  1:05.02  0:00.32 42km_Overall M   3
 4  60 ULLMANN Steve  WSC Erzgebirge  GER   1984  1:46:32.19  1:08.75  0:03.73 42km_Overall M   4
 5  51 SUTTER Martin  Fischer Racing Team  AUT   1980  1:48:48.51  3:25.07  2:16.32 42km_Overall M   6
 6  115 THONFELD Frank  TSG Hammerbrücke Team Sport Albert Ross.  GER   1979  1:48:52.53  3:29.09  0:04.02 42km_Overall M   7
 7  52 SUTTER Stefan  Fischer Racing Team  AUT   1982  1:50:07.01  4:43.57  1:14.48 42km_Overall M   9
 8  161 BERNSTEIN Josef  Sport-Team Buhler  GER   1984  1:50:51.31  5:27.87  0:44.30 42km_Overall M   10
 9  162 AMPSSLER Andreas  Team Sport Buhler  GER   1976  1:53:20.15  7:56.71  2:28.84 42km_Overall M   13
 10  57 FISCHER Andreas  König-Ludwig-Lauf-Verein  GER   1975  1:55:21.41  9:57.97  2:01.26 42km_Overall M   16
 11  119 MROZINSKI Jakub  Klub Sportowy-Sniezka Karpacz  POL   1975  1:55:57.58  10:34.14  0:36.17 42km_Overall M   19
 12  93 SEIDEL Thomas  VSC Klingenthal / Team Sport Albert  GER   1983  1:58:39.17  13:15.73  2:41.59 42km_Overall M   28
 13  45 FISNAR Jiri  Biela Stopa Kremnica  SVK   1976  2:01:51.34  16:27.90  3:12.17 42km_Overall M   39
 14  69 GÖTZEL Conrad  Team Sport Albert  GER   1982  2:01:52.40  16:28.96  0:01.06 42km_Overall M   40
 15  101 TREUDE Harald  SV Lützel  GER   1977  2:02:02.20  16:38.76  0:09.80 42km_Overall M   43
 16  33 FLADE Matthias  Ski-Club Münchberg e.V.  GER   1979  2:07:27.77  22:04.33  5:25.57 42km_Overall M   63
 17  110 HIRTH Max  VSC Klingenthal  GER   1982  2:07:36.69  22:13.25  0:08.92 42km_Overall M   64
 18  48 OISCHINGER Pauli  König Ludwig Skilanglauf e. v.  GER   1979  2:07:53.37  22:29.93  0:16.68 42km_Overall M   67
 19  163 MALECEK Martin  EKONOM PRAHA  CZE   1975  2:10:07.77  24:44.33  2:14.40 42km_Overall M   72
 20  17 HERBST Andreas  Skiclub Dresden-Niedersedlitz  GER   1975  2:10:26.28  25:02.84  0:18.51 42km_Overall M   73
 21  79 RICHTER Mike  SG Klotzsche e.V.  GER   1979  2:12:07.88  26:44.44  1:41.60 42km_Overall M   82
 22  31 SCHREITER Markus  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1984  2:12:50.64  27:27.20  0:42.76 42km_Overall M   83
 23  152 KOCUM Martin  SKI club Sumava  CZE   1978  2:13:56.37  28:32.93  1:05.73 42km_Overall M   87
 24  155 HELK Tillmann  WSV Scheibe- Alsbach  GER   1979  2:14:15.44  28:52.00  0:19.07 42km_Overall M   89
 25  64 KALTOFEN Sven  SSV Sayda e.V.  GER   1977  2:14:21.59  28:58.15  0:06.15 42km_Overall M   91
 26  153 KOCUM Ondrej  SKI club Sumava  CZE   1980  2:17:09.92  31:46.48  2:48.33 42km_Overall M   102
 27  88 ZIZLER Thomas  Plzen  CZE   1983  2:18:22.21  32:58.77  1:12.29 42km_Overall M   106
 28  9 KLAUSCH Sebastian  PSV Zittau e.V. Ski  GER   1982  2:19:23.43  33:59.99  1:01.22 42km_Overall M   111
 29  24 OBERLÄNDER Jan  Sok.Senohraby  CZE   1975  2:19:33.90  34:10.46  0:10.47 42km_Overall M   112
 30  58 GMEINER Stefan  TuS 1892 Mitterteich  GER   1975  2:20:13.32  34:49.88  0:39.42 42km_Overall M   114
 31  86 VOJTA Pavel  Ekonom  CZE   1975  2:25:27.27  40:03.83  5:13.95 42km_Overall M   138
 32  148 LANDERDINGER Manfred  AAG Union Maria Schmolln  AUT   1975  2:27:58.17  42:34.73  2:30.90 42km_Overall M   149
 33  157 SCHINDLER Heiko  Kelkheim  GER   1977  2:49:16.34  1:03:52.90  21:18.17 42km_Overall M   208
 34  70 ETTLER Manuel  TV Eichen  GER   1978  2:50:57.26  1:05:33.82  1:40.92 42km_Overall M   211
 35  137 TARTAGLIA Alberto  Cauriol  ITA   1978  2:53:29.80  1:08:06.36  2:32.54 42km_Overall M   218
 36  40 VAVRA Vladimir  Ski Patria Direct  CZE   1976  3:08:19.49  1:22:56.05  14:49.69 42km_Overall M   240
 37  120 KROISS Michael Alexander    GER   1975  3:11:47.17  1:26:23.73  3:27.68 42km_Overall M   251
 38  133 CTVRTNICEK Pavel    CZE   1978  3:27:48.15  1:42:24.71  16:00.98 42km_Overall M   276
 DNF  154 RESCHWAMM Jacek  SC-Willingen  GER   1975   DNF     42km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  74 NEUBER Jens  SC Norweger Annaberg  GER   1971  1:49:09.86  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   8
 2  68 GROßE Ralf  PSV Zittau  GER   1973  1:52:15.75  3:05.89  3:05.89 42km_Overall M   12
 3  118 ALBERT Sven  Team Sport Albert  GER   1971  1:54:17.64  5:07.78  2:01.89 42km_Overall M   14
 4  114 BERANEK Jan  USK CS Plzen  CZE   1972  1:56:02.79  6:52.93  1:45.15 42km_Overall M   21
 5  103 SILA Patrick  Czech Ski Association Jitka Bartonova  CZE   1974  1:56:11.45  7:01.59  0:08.66 42km_Overall M   22
 6  50 REICHART Hans-Werner  Fischer Racing Team  AUT   1971  1:56:19.06  7:09.20  0:07.61 42km_Overall M   23
 7  85 REISSIG Kay-Uwe  SC Norweger Annaberg  GER   1972  1:59:52.02  10:42.16  3:32.96 42km_Overall M   31
 8  147 KRIEGER Stefan  Skiclub Davos  GER   1970  2:00:50.38  11:40.52  0:58.36 42km_Overall M   34
 9  43 GERSTENGARBE Jörg  SC Willingen  GER   1973  2:01:04.77  11:54.91  0:14.39 42km_Overall M   36
 10  97 THOMA Holger  SZ Brend  GER   1971  2:01:30.25  12:20.39  0:25.48 42km_Overall M   37
 11  56 ISEN Berni  König-Ludwig-Lauf-Verein  GER   1971  2:01:38.90  12:29.04  0:08.65 42km_Overall M   38
 12  95 KRAVACEK David  Skimarathon ASK Blansko  CZE   1971  2:02:31.75  13:21.89  0:52.85 42km_Overall M   44
 13  78 HOFMANN Rico  SC Bad Gastein  AUT   1973  2:04:03.38  14:53.52  1:31.63 42km_Overall M   53
 14  82 WAGENFÜHR Thomas  Ski-Club Davos  SUI   1971  2:07:43.65  18:33.79  3:40.27 42km_Overall M   66
 15  94 FISCHER Andreas  fischer-events.de  GER   1973  2:11:30.12  22:20.26  3:46.47 42km_Overall M   77
 16  125 KORYCINSKI Rafal  Bieg Piastow  POL   1971  2:13:18.33  24:08.47  1:48.21 42km_Overall M   86
 17  87 ENGEMANN Ronald  Hohburger Sportverein 1990  GER   1970  2:19:20.04  30:10.18  6:01.71 42km_Overall M   110
 18  29 NÜßGEN René  TSV Reinhardtsgrimma  GER   1970  2:20:42.66  31:32.80  1:22.62 42km_Overall M   118
 19  76 KAISER Jens    GER   1971  2:22:29.85  33:19.99  1:47.19 42km_Overall M   128
 20  123 REICHELT Uwe  Beerheide  GER   1972  2:23:03.37  33:53.51  0:33.52 42km_Overall M   131
 21  20 STARKE Reinhard  ESV Dresden  GER   1971  2:33:19.39  44:09.53  10:16.02 42km_Overall M   162
 22  158 REIDL Thomas  SV Finsterau  GER   1974  2:34:02.40  44:52.54  0:43.01 42km_Overall M   164
 23  42 NEMECEK David  Opavia  CZE   1971  2:40:41.09  51:31.23  6:38.69 42km_Overall M   185
 24  19 GEHMANN Jens    GER   1970  2:47:22.03  58:12.17  6:40.94 42km_Overall M   204
 25  140 GREINER Andreas    GER   1970  2:59:32.36  1:10:22.50  12:10.33 42km_Overall M   229
 26  11 PETRACEK Marek  SPCHS  CZE   1972  3:08:02.09  1:18:52.23  8:29.73 42km_Overall M   239
 27  10 BURES Pavel  SPCHS  CZE   1974  3:10:26.49  1:21:16.63  2:24.40 42km_Overall M   247

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  90 SEIDEL Bertram  SC Norweger Annaberg  GER   1969  1:54:23.00  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   15
 2  139 BOSIN Marcello  Cauriol  ITA   1967  1:55:39.92  1:16.92  1:16.92 42km_Overall M   17
 3  71 HELBIG Steffen  Pulsschlag Erzgebirge eV  GER   1966  1:55:52.51  1:29.51  0:12.59 42km_Overall M   18
 4  73 PENNER Viktor  TSV Moenchroeden  GER   1969  1:56:57.09  2:34.09  1:04.58 42km_Overall M   24
 5  131 PETR Pavel  Loko Pardubice  CZE   1969  1:58:22.95  3:59.95  1:25.86 42km_Overall M   27
 6  89 KIRCHNER Jens  SC Norweger Annaberg  GER   1969  2:05:07.80  10:44.80  6:44.85 42km_Overall M   56
 7  135 HUBER Thomas  SC Villingen  GER   1968  2:06:52.88  12:29.88  1:45.08 42km_Overall M   60
 8  25 SIEGELIN Frank  TSV Mönchröden  GER   1969  2:07:24.40  13:01.40  0:31.52 42km_Overall M   62
 9  127 ITTMANN Machiel  Vasa Sport  NED   1969  2:08:26.96  14:03.96  1:02.56 42km_Overall M   69
 10  7 WINKLER Matthias  TRI-Team Kleinwalsertal  AUT   1967  2:08:32.49  14:09.49  0:05.53 42km_Overall M   70
 11  136 SCHÖNTHIER Joachim  SC Villingen  GER   1967  2:12:03.15  17:40.15  3:30.66 42km_Overall M   81
 12  21 THALER Manfred  SV Neukirchen  GER   1967  2:16:43.99  22:20.99  4:40.84 42km_Overall M   99
 13  66 WELLMANN Christoph    GER   1966  2:20:01.56  25:38.56  3:17.57 42km_Overall M   113
 14  138 FONTANARI Luigi  Cauriol  ITA   1967  2:23:45.45  29:22.45  3:43.89 42km_Overall M   133
 15  111 ÖHLER Jürgen  SC Mittelberg - OY  GER   1968  2:26:05.00  31:42.00  2:19.55 42km_Overall M   140
 16  77 BOKHOVE Onno  Euros Kanu Verein  NED   1965  2:27:43.99  33:20.99  1:38.99 42km_Overall M   147
 17  98 HERR Andreas    GER   1967  2:31:14.04  36:51.04  3:30.05 42km_Overall M   159
 18  1 KLENOR Jan  SKI Jilemnice  CZE   1966  2:37:42.36  43:19.36  6:28.32 42km_Overall M   173
 19  112 STUCKE Torsten    GER   1968  2:38:33.50  44:10.50  0:51.14 42km_Overall M   174
 20  144 RIZZARDO Alfredo    ITA   1968  2:39:04.77  44:41.77  0:31.27 42km_Overall M   177
 21  151 LANG Christian  Halblech  GER   1966  2:40:11.88  45:48.88  1:07.11 42km_Overall M   183
 22  46 TIEHOV Antonin  Real Krnov  CZE   1949  2:43:48.75  49:25.75  3:36.87 42km_Overall M   195
 23  116 GIERTH Vokmar  SV Langenmolmsdorf  GER   1965  2:46:14.87  51:51.87  2:26.12 42km_Overall M   198
 24  14 SIMON Hagen  RFV Grosswaltersdorf  GER   1966  2:46:38.38  52:15.38  0:23.51 42km_Overall M   199
 25  156 BLAESIG Jörg  SC Bad Aibling  GER   1966  2:46:42.24  52:19.24  0:03.86 42km_Overall M   200
 26  3 RENSI Fabrizio    ITA   1965  3:10:24.87  1:16:01.87  23:42.63 42km_Overall M   246
 27  13 MOLKE Carsten  Skiclub Saxonia  GER   1969  3:12:38.49  1:18:15.49  2:13.62 42km_Overall M   254
 28  26 BECKMANN Michael  LG Bruchsal  GER   1969  3:23:55.92  1:29:32.92  11:17.43 42km_Overall M   270
 29  96 WIMMER Ralf  RC Pfeil Augsburg  GER   1965  3:33:10.79  1:38:47.79  9:14.87 42km_Overall M   282
 30  146 AMORE Gabriele  Sci Cai Vercelli  ITA   1969  3:45:00.47  1:50:37.47  11:49.68 42km_Overall M   293
 31  18 VIANDEN Bernd  RSV Duisdorf  GER   1965  4:07:22.15  2:12:59.15  22:21.68 42km_Overall M   306

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  108 MILZ Peter  Swix-Team 2005  GER   1964  1:47:30.37  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   5
 2  23 PTATSCHEK Hans  DAV Assling  GER   1961  1:55:59.43  8:29.06  8:29.06 42km_Overall M   20
 3  2 SCHMIDT Werner  SC Gefrees  GER   1962  1:56:58.27  9:27.90  0:58.84 42km_Overall M   25
 4  121 WURM Norbert  WSV Skadi Bodenmais  GER   1960  1:57:00.05  9:29.68  0:01.78 42km_Overall M   26
 5  65 FRÖHLICH Mike  SSV Sayda e.V.  GER   1964  1:59:05.01  11:34.64  2:04.96 42km_Overall M   30
 6  53 GARHAMMER Karl  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1964  2:00:47.92  13:17.55  1:42.91 42km_Overall M   33
 7  32 LEHMANN Dr. Uwe  Skiclub Carlsfeld  GER   1962  2:00:56.73  13:26.36  0:08.81 42km_Overall M   35
 8  113 WITULSKI Waldemar  Bieg Piastow  POL   1960  2:01:53.16  14:22.79  0:56.43 42km_Overall M   41
 9  12 HOLZHEY Lutz  ESV Nassau  GER   1962  2:03:24.80  15:54.43  1:31.64 42km_Overall M   48
 10  16 HAU Heinrich  SC Lanzenhain  GER   1961  2:03:27.71  15:57.34  0:02.91 42km_Overall M   49
 11  22 JIRASEK Pavel  Spartak Police Nad Metují  CZE   1962  2:03:28.95  15:58.58  0:01.24 42km_Overall M   50
 12  149 NOACK Noe  TV Altötting  GER   1963  2:04:25.19  16:54.82  0:56.24 42km_Overall M   54
 13  62 SCHÖNBERGER Stefan  WSV Skadi Bodenmais  GER   1962  2:04:49.22  17:18.85  0:24.03 42km_Overall M   55
 14  99 SCHÖFERLE Andreas  Rettenberg  GER   1961  2:05:34.26  18:03.89  0:45.04 42km_Overall M   58
 15  67 GROßE Frank  PSV Zittau Ski  GER   1962  2:06:46.23  19:15.86  1:11.97 42km_Overall M   59
 16  35 ACHATZ Thomas  WSV Patersdorf  GER   1963  2:07:01.79  19:31.42  0:15.56 42km_Overall M   61
 17  59 SEELK Konrad  TuS 1892 Mitterteich  GER   1961  2:11:00.91  23:30.54  3:59.12 42km_Overall M   76
 18  49 FREISSL Christian  König Ludwig Skilanglauf e. v.  GER   1963  2:11:30.70  24:00.33  0:29.79 42km_Overall M   78
 19  142 HOFSTÄTTER Josef  Union Eidenberg  AUT   1963  2:15:48.69  28:18.32  4:17.99 42km_Overall M   96
 20  134 SCHRÖTER Frank  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1960  2:18:09.35  30:38.98  2:20.66 42km_Overall M   105
 21  54 LEBEDER Andrej  SV Finsterau  GER   1963  2:19:00.31  31:29.94  0:50.96 42km_Overall M   109
 22  44 HEINRICH Bernd  SC-Münchberg  GER   1963  2:20:29.31  32:58.94  1:29.00 42km_Overall M   116
 23  91 MÜLLER Gerold  Bertsdorfer SV  GER   1963  2:22:08.19  34:37.82  1:38.88 42km_Overall M   125
 24  80 APELT Robby  Rhöner WSV  GER   1964  2:22:18.74  34:48.37  0:10.55 42km_Overall M   126
 25  150 SAUERWEIN Dieter  DAV Neuburg  GER   1961  2:22:39.59  35:09.22  0:20.85 42km_Overall M   129
 26  72 BÖTTCHER Michael Dr.  DAV Speyer  GER   1961  2:22:46.97  35:16.60  0:07.38 42km_Overall M   130
 27  102 ZEILINGER Johannes  NF Wartberg  AUT   1963  2:23:14.73  35:44.36  0:27.76 42km_Overall M   132
 28  143 STARK Franz    GER   1960  2:24:50.65  37:20.28  1:35.92 42km_Overall M   135
 29  84 BÄURLE Josef  TRI Günzburg  GER   1962  2:27:06.04  39:35.67  2:15.39 42km_Overall M   144
 30  159 KROISS Konrad  WSV Lalling  GER   1962  2:31:09.95  43:39.58  4:03.91 42km_Overall M   158
 31  30 HEINZ Hendrik  Magdeburger Skiklub  GER   1964  2:32:41.61  45:11.24  1:31.66 42km_Overall M   160
 32  130 HOFER Josef    AUT   1961  2:35:19.82  47:49.45  2:38.21 42km_Overall M   169
 33  34 KRANZ Jürgen  Herbrechtingen  GER   1960  2:37:39.47  50:09.10  2:19.65 42km_Overall M   172
 34  129 ARHEIT Richie  Saunafreunde Weingarten  GER   1963  2:39:55.07  52:24.70  2:15.60 42km_Overall M   182
 35  128 HELLMANN Ralf  Saunafreunde Weingarten  GER   1961  2:41:08.97  53:38.60  1:13.90 42km_Overall M   187
 36  27 MENDE Jens  USG TU Chemnitz  GER   1962  2:41:44.86  54:14.49  0:35.89 42km_Overall M   189
 37  122 HENSEL Jochen  Brigade Auflauf Ost Berlin  GER   1961  2:43:15.10  55:44.73  1:30.24 42km_Overall M   194
 38  126 BOOT Theo  Vasa Sport  NED   1961  2:51:53.18  1:04:22.81  8:38.08 42km_Overall M   214
 39  6 RENNER Michael    GER   1963  2:58:37.60  1:11:07.23  6:44.42 42km_Overall M   227
 40  124 AURICH Hennry  SV Grünbach  GER   1962  3:02:25.91  1:14:55.54  3:48.31 42km_Overall M   232
 41  8 KRYGIER Witold  Poznan  POL   1960  3:07:30.50  1:20:00.13  5:04.59 42km_Overall M   236
 42  47 SVOBODA Libor  Praha  CZE   1962  3:20:29.81  1:32:59.44  12:59.31 42km_Overall M   266
 DNF  160 CELEDA Milos  SPCHS  CZE   1961   DNF     42km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  367 KOVARIK Oldrich  Chodov  CZE   1958  2:02:00.60  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   42
 2  321 MAIER Viktor  SV Finsterau  GER   1957  2:02:54.84  0:54.24  0:54.24 42km_Overall M   45
 3  409 DRESCHER Klaus  WSV Bad Tölz  GER   1956  2:03:13.86  1:13.26  0:19.02 42km_Overall M   47
 4  314 DRAHORAD Ctirad  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1959  2:03:35.03  1:34.43  0:21.17 42km_Overall M   51
 5  257 EGGERSBERGER Sepp  SV Waakirchen  GER   1956  2:03:36.05  1:35.45  0:01.02 42km_Overall M   52
 6  317 FICHTL Helmut  König Ludwig Skilanglauf e. v.  GER   1959  2:05:33.29  3:32.69  1:57.24 42km_Overall M   57
 7  421 FEHRER Franz  VSC Garham  GER   1959  2:10:45.51  8:44.91  5:12.22 42km_Overall M   74
 8  414 ENGL Hermann  TSV Falkenstein  GER   1958  2:11:59.74  9:59.14  1:14.23 42km_Overall M   79
 9  401 ZELLER Zbynek  TJ Semily  CZE   1955  2:12:00.97  10:00.37  0:01.23 42km_Overall M   80
 10  341 MÄNNEL Harald  OL Team Wehrsdorf  GER   1955  2:13:01.23  11:00.63  1:00.26 42km_Overall M   84
 11  408 PFATRISCH Hans  SV Sachsenkam  GER   1958  2:16:09.41  14:08.81  3:08.18 42km_Overall M   98
 12  347 STEGK Stefan  SV Dorfchemnitz  GER   1956  2:16:48.18  14:47.58  0:38.77 42km_Overall M   101
 13  303 POPP Gunar  Ski Clup Münchberg  GER   1959  2:17:16.33  15:15.73  0:28.15 42km_Overall M   103
 14  285 BRÖMEL Volkmar  SV Tautenhain  GER   1955  2:18:54.31  16:53.71  1:37.98 42km_Overall M   108
 15  399 ÄHNELT Roland  SSV Blau-Weiß Neuhausen e.V.  GER   1958  2:20:13.87  18:13.27  1:19.56 42km_Overall M   115
 16  330 GLIESING Andreas  SV TU Ilmenau  GER   1957  2:20:53.19  18:52.59  0:39.32 42km_Overall M   119
 17  349 URBAN Michael  KV Vogelfrei  GER   1959  2:21:12.93  19:12.33  0:19.74 42km_Overall M   120
 18  313 TAUTENHAHN Frank  SG Adelsberg  GER   1955  2:27:33.16  25:32.56  6:20.23 42km_Overall M   146
 19  308 DZIEWULAK Miroslaw    POL   1959  2:28:46.24  26:45.64  1:13.08 42km_Overall M   151
 20  360 OTT Wilfried  Tourismusverein Oberwiesenthal  GER   1958  2:29:37.71  27:37.11  0:51.47 42km_Overall M   155
 21  315 ESNER Ludvik  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1956  2:31:03.32  29:02.72  1:25.61 42km_Overall M   157
 22  340 MÖBIUS Andreas  Hohburger SV 1990  GER   1956  2:38:34.12  36:33.52  7:30.80 42km_Overall M   175
 23  363 SPYCHALSKI Waldemar    POL   1955  2:43:57.16  41:56.56  5:23.04 42km_Overall M   197
 24  346 BEIER Andreas  Bergwacht Tambach-Dietharz  GER   1959  2:47:16.17  45:15.57  3:19.01 42km_Overall M   202
 25  339 SCHERER Harald  Skiclub Flieden  GER   1956  2:51:52.00  49:51.40  4:35.83 42km_Overall M   213
 26  388 CADA Cestmir  Linde Praha  CZE   1956  2:52:56.12  50:55.52  1:04.12 42km_Overall M   216
 27  268 CZESNIK Frank    GER   1955  2:56:52.76  54:52.16  3:56.64 42km_Overall M   223
 28  253 SPERLING Michael    GER   1957  2:57:18.02  55:17.42  0:25.26 42km_Overall M   224
 29  386 PALME Stefan  Ski Bratrounov  GER   1955  3:08:23.31  1:06:22.71  11:05.29 42km_Overall M   241
 30  290 BUERST Karl  SC Schwarzach  GER   1955  3:11:34.79  1:09:34.19  3:11.48 42km_Overall M   249
 31  254 BURGHARDT Helgo  Saxonia Dresden  GER   1959  3:11:49.73  1:09:49.13  0:14.94 42km_Overall M   252
 32  289 LATAWIEC Piotr  Ruch dla zdrowia  POL   1956  3:14:08.91  1:12:08.31  2:19.18 42km_Overall M   257
 33  316 STEIN Peter  Loppet Sneaker  GER   1955  3:15:34.60  1:13:34.00  1:25.69 42km_Overall M   259
 34  288 HEINITZ Steffen  TSV Dresden  GER   1956  3:18:23.04  1:16:22.44  2:48.44 42km_Overall M   264
 35  304 TOMES Jiri  Praha  CZE   1958  3:25:21.95  1:23:21.35  6:58.91 42km_Overall M   271
 36  333 KÖSSLER Wolfgang Dr.  Volkssport  GER   1956  3:26:51.76  1:24:51.16  1:29.81 42km_Overall M   272
 37  356 DAROVEC Milos  Kamzik Bratislava  SVK   1957  3:27:03.39  1:25:02.79  0:11.63 42km_Overall M   273
 38  411 MARTINEK Jiri  Praha  CZE   1959  3:35:34.32  1:33:33.72  8:30.93 42km_Overall M   284
 39  355 TATARA Miroslav  Kamzik Bratislava  SVK   1956  3:36:06.46  1:34:05.86  0:32.14 42km_Overall M   285
 40  364 DE WIT Peter  Vasa Sport  NED   1958  3:38:12.39  1:36:11.79  2:05.93 42km_Overall M   288
 41  382 GEORG Michael  Skizunft Wiesbaden  GER   1956  4:08:05.59  2:06:04.99  29:53.20 42km_Overall M   307
 42  380 DIRKSEN Michael  SSV 98 Dessau  GER   1959  4:18:54.34  2:16:53.74  10:48.75 42km_Overall M   308

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  338 KRALLER Ferdinand  SG Katek Grassau  GER   1951  2:03:09.14  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   46
 2  350 SYKORA Jiri  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1951  2:07:41.24  4:32.10  4:32.10 42km_Overall M   65
 3  403 GMEINER Alois  SV Schönkirch  GER   1950  2:13:58.73  10:49.59  6:17.49 42km_Overall M   88
 4  252 SCHMIDT Horst  SC Gefrees  GER   1952  2:14:16.92  11:07.78  0:18.19 42km_Overall M   90
 5  278 VOLDRICH Jan  SKI club Sumava  CZE   1951  2:14:56.18  11:47.04  0:39.26 42km_Overall M   92
 6  396 WOLKERSTORFER Herbert  Union Niederwaldkirchen  AUT   1954  2:15:08.75  11:59.61  0:12.57 42km_Overall M   93
 7  412 ZILLER Walter  Leki  GER   1954  2:16:01.49  12:52.35  0:52.74 42km_Overall M   97
 8  378 KRENEK Miroslav  TJ Sokol Vyprachtice  GER   1950  2:18:07.86  14:58.72  2:06.37 42km_Overall M   104
 9  273 HONZATKO Ivan  Cvikov  CZE   1950  2:18:34.85  15:25.71  0:26.99 42km_Overall M   107
 10  309 HARCUBA Petr  HO Loko Liberec  CZE   1953  2:20:41.49  17:32.35  2:06.64 42km_Overall M   117
 11  410 LENC Jiri  SKI club Sumava  CZE   1954  2:21:48.57  18:39.43  1:07.08 42km_Overall M   123
 12  291 FLADE Joachim  Ski-Club Münchberg e.V.  GER   1954  2:21:48.58  18:39.44  0:00.01 42km_Overall M   124
 13  415 PANGERL Konrad  DJK Beucherling  GER   1954  2:22:29.67  19:20.53  0:41.09 42km_Overall M   127
 14  416 DREXLER Josef  SC Bodenmais  GER   1950  2:23:53.98  20:44.84  1:24.31 42km_Overall M   134
 15  287 KEMPF Bernhard    GER   1954  2:24:56.45  21:47.31  1:02.47 42km_Overall M   136
 16  328 WALTON Brian  RC Horwich  GBR   1953  2:25:20.08  22:10.94  0:23.63 42km_Overall M   137
 17  299 SONNBERGER Gottfried  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1952  2:26:11.76  23:02.62  0:51.68 42km_Overall M   141
 18  379 KOLAR Leopold  Ski Vrbno Pod Pradedem  CZE   1954  2:29:18.88  26:09.74  3:07.12 42km_Overall M   154
 19  298 SIX Franz Xaver  WSV Sankt Englmar  GER   1951  2:34:38.09  31:28.95  5:19.21 42km_Overall M   167
 20  354 CEMMI Giorgio  Sci Club Darfo B.T. BS80  ITA   1950  2:36:38.78  33:29.64  2:00.69 42km_Overall M   170
 21  277 GEIGER Alois  TTC Lam  GER   1954  2:36:45.87  33:36.73  0:07.09 42km_Overall M   171
 22  371 DENNY Neil  SC Rosenheim  USA   1952  2:38:44.52  35:35.38  1:58.65 42km_Overall M   176
 23  312 NITZSCHE Dietmar  SG Bautzen Nord  GER   1954  2:40:35.07  37:25.93  1:50.55 42km_Overall M   184
 24  357 LEUPOLT Klaus  DAV Zittau  GER   1954  2:42:10.01  39:00.87  1:34.94 42km_Overall M   190
 25  324 DUL Wieslaw  Gruppe Bieg Piastow  POL   1952  2:42:44.40  39:35.26  0:34.39 42km_Overall M   192
 26  419 GEHRMANN Josef  WSV Otterskirchen  GER   1952  2:43:09.59  40:00.45  0:25.19 42km_Overall M   193
 27  265 TEPLY Jiri  Oseva Liberec  CZE   1952  2:47:08.63  43:59.49  3:59.04 42km_Overall M   201
 28  387 RÖSLER Jaroslav  SKP Harrachov  CZE   1952  2:49:12.88  46:03.74  2:04.25 42km_Overall M   207
 29  275 HERBST Wolfgang  ESV Dresden  GER   1952  2:50:46.12  47:36.98  1:33.24 42km_Overall M   210
 30  424 ZOLER Rudolf  DAV Noris  GER   1952  2:51:43.61  48:34.47  0:57.49 42km_Overall M   212
 31  283 FAINELLO Renato  Sport-Schuster München  GER   1950  2:52:38.46  49:29.32  0:54.85 42km_Overall M   215
 32  307 ROCKSTROH Jürgen  AC Apolda  GER   1952  2:54:08.30  50:59.16  1:29.84 42km_Overall M   220
 33  306 ZIMA Ota  EKONOM PRAHA  CZE   1953  2:56:17.17  53:08.03  2:08.87 42km_Overall M   222
 34  319 NOVAK Vladimir    CZE   1954  3:04:44.91  1:01:35.77  8:27.74 42km_Overall M   234
 35  391 WISSMEIER Helmut    GER   1950  3:05:27.83  1:02:18.69  0:42.92 42km_Overall M   235
 36  294 RADON Jaroslav  Podebrady  CZE   1950  3:08:48.46  1:05:39.32  3:20.63 42km_Overall M   242
 37  420 DR PONGRACZ Klaus    GER   1953  3:08:57.94  1:05:48.80  0:09.48 42km_Overall M   243
 38  370 DURIAN Bedrich  TJDrnovice  CZE   1950  3:10:35.93  1:07:26.79  1:37.99 42km_Overall M   248
 39  366 GRZESZCZAK Boguslaw  Bieg Piastow  POL   1951  3:12:31.53  1:09:22.39  1:55.60 42km_Overall M   253
 40  368 SANDER Hansjörg  Berg-und Skigilde Hattinger  GER   1952  3:18:36.27  1:15:27.13  6:04.74 42km_Overall M   265
 41  394 ROSTEK Krzysztof    POL   1954  3:28:46.28  1:25:37.14  10:10.01 42km_Overall M   278
 42  359 SCHUBERT Dietmar  TSV Ründeroth  GER   1952  3:29:37.96  1:26:28.82  0:51.68 42km_Overall M   279
 43  398 KAISER Dietmar  Ski Team Schonach Rohardsberg  GER   1952  3:30:47.16  1:27:38.02  1:09.20 42km_Overall M   280
 44  332 ETTLER Werner  TV Eichen  GER   1951  3:37:19.93  1:34:10.79  6:32.77 42km_Overall M   286
 45  381 KLOCKEMANN Rolf  SC Springe  GER   1950  3:40:31.77  1:37:22.63  3:11.84 42km_Overall M   290
 46  310 TIGGELBECK Dr. Ralf    GER   1954  3:58:11.14  1:55:02.00  17:39.37 42km_Overall M   302

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  335 FRIEDEMANN Ullrich  SV 05 Auerbach  GER   1946  2:10:55.03  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   75
 2  405 SPADINGER Josef  Union Maria Schmolln  AUT   1947  2:15:35.50  4:40.47  4:40.47 42km_Overall M   95
 3  413 NITSCHE Michael  SV Grosswaltersdorf  GER   1948  2:16:45.97  5:50.94  1:10.47 42km_Overall M   100
 4  407 GRESS Peter  SG Hausham  GER   1947  2:21:26.97  10:31.94  4:41.00 42km_Overall M   121
 5  327 PORST Jürgen  SV Bockau  GER   1949  2:21:38.60  10:43.57  0:11.63 42km_Overall M   122
 6  417 FORT Vaclav    GER   1945  2:25:49.86  14:54.83  4:11.26 42km_Overall M   139
 7  264 MIZERA Ladislav  Ski 50 Liberec  CZE   1947  2:27:08.11  16:13.08  1:18.25 42km_Overall M   145
 8  397 EDLINGER Manfred  Union Ohlsdorf  AUT   1947  2:27:45.62  16:50.59  0:37.51 42km_Overall M   148
 9  250 PETERKA Frantisek  Sokol Troja  CZE   1949  2:28:09.12  17:14.09  0:23.50 42km_Overall M   150
 10  389 KADAVY Jan  Jablonec  CZE   1947  2:33:35.05  22:40.02  5:25.93 42km_Overall M   163
 11  427 HEDLER Klaus  SC Bischofsgrün  GER   1948  2:39:10.12  28:15.09  5:35.07 42km_Overall M   178
 12  305 WOLF Hans  DJK Eintracht Passau  GER   1949  2:39:32.21  28:37.18  0:22.09 42km_Overall M   181
 13  400 GOGOLIN Dieter  WSV Skadi Bodenmais  GER   1947  2:41:04.26  30:09.23  1:32.05 42km_Overall M   186
 14  323 BOGULAK Adam  Gruppe Bieg Piastow  POL   1948  2:43:51.82  32:56.79  2:47.56 42km_Overall M   196
 15  334 TEGTMEIER Dr. Werner  Hildesheimer Ski Club  GER   1949  2:48:37.78  37:42.75  4:45.96 42km_Overall M   205
 16  373 JAGIELSKI Jan    POL   1946  2:53:09.83  42:14.80  4:32.05 42km_Overall M   217
 17  425 DITTRICH Werner  SC Tirschenreuth  GER   1947  2:55:07.18  44:12.15  1:57.35 42km_Overall M   221
 18  296 BAYER Karl  TUS Mitterteich  GER   1946  3:03:28.08  52:33.05  8:20.90 42km_Overall M   233
 19  322 GLÖCKNER Jürgen  RSC Wiesloch  GER   1949  3:12:44.02  1:01:48.99  9:15.94 42km_Overall M   255
 20  261 REJN Pavel  Ceska Lipa  CZE   1946  3:15:53.78  1:04:58.75  3:09.76 42km_Overall M   260
 21  331 DAHN Peter  Hildesheimer Ski Club  GER   1946  3:18:11.68  1:07:16.65  2:17.90 42km_Overall M   263
 22  271 SCHLOSSER Uwe    GER   1948  3:27:50.92  1:16:55.89  9:39.24 42km_Overall M   277
 23  272 LO COCO Gaspare  Sci Club Cad Como  ITA   1947  3:34:39.54  1:23:44.51  6:48.62 42km_Overall M   283
 24  374 LIPINSKI Bartosz  Bieg Piastow  POL   1949  4:01:49.07  1:50:54.04  27:09.53 42km_Overall M   304

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  384 KLÖTZER Günter  WSV Weissenstadt  GER   1943  2:09:54.39  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   71
 2  406 KUFFNER Karl  SCMK Hirschau  GER   1943  2:13:14.90  3:20.51  3:20.51 42km_Overall M   85
 3  311 LUDWIG Rolf  M.S.V. München  GER   1941  2:26:29.95  16:35.56  13:15.05 42km_Overall M   143
 4  276 BLUMENSAAT Dietrich  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1940  2:30:34.86  20:40.47  4:04.91 42km_Overall M   156
 5  404 KOTRC Vladimir  Ski Klub Sumava  CZE   1941  2:34:19.54  24:25.15  3:44.68 42km_Overall M   165
 6  300 ENGEMANN Lothar  Hohburger Sportverein 1990  GER   1944  2:39:29.48  29:35.09  5:09.94 42km_Overall M   179
 7  362 JOCHAM Franz  SC Sonthofen  GER   1943  2:41:18.36  31:23.97  1:48.88 42km_Overall M   188
 8  274 FISCHER Rolf  VfC Adorf  GER   1943  2:47:19.32  37:24.93  6:00.96 42km_Overall M   203
 9  361 KUHN Ernst  SV Mühlbach  GER   1944  2:48:50.02  38:55.63  1:30.70 42km_Overall M   206
 10  423 ROSSI Timo  Sci Nordico Varese  ITA   1942  2:50:02.13  40:07.74  1:12.11 42km_Overall M   209
 11  426 SCHULTHEISS Karl  SC Bischofsgrün  GER   1940  2:53:33.45  43:39.06  3:31.32 42km_Overall M   219
 12  402 KEILHOLZ Ludwig    GER   1943  2:58:08.11  48:13.72  4:34.66 42km_Overall M   225
 13  256 SCHULZE Dietmar  SV TU Ilmenau  GER   1941  2:59:02.56  49:08.17  0:54.45 42km_Overall M   228
 14  325 WIKLACZ Edward  Gruppe Bieg Piastow  POL   1942  3:01:35.90  51:41.51  2:33.34 42km_Overall M   231
 15  369 WOLFRAM Heinz  SwV Goldlauter  GER   1940  3:07:37.59  57:43.20  6:01.69 42km_Overall M   237
 16  266 CTVRTECKA Jan  K.A.K  CZE   1941  3:08:01.74  58:07.35  0:24.15 42km_Overall M   238
 17  286 PILAR Mudr. Ladislav  PJR Frenstat  CZE   1941  3:09:03.82  59:09.43  1:02.08 42km_Overall M   244
 18  395 BRÜCKNER Eberhard  DAV Dresden  GER   1944  3:09:36.98  59:42.59  0:33.16 42km_Overall M   245
 19  385 BENDETETTO Marco  Sci Club Val chisone  ITA   1942  3:13:59.42  1:04:05.03  4:22.44 42km_Overall M   256
 20  302 LIEBETANZ Horst  Intersport Kraus  GER   1944  3:14:56.41  1:05:02.02  0:56.99 42km_Overall M   258
 21  279 VLCEK Roman  TJ Praga  CZE   1944  3:16:53.91  1:06:59.52  1:57.50 42km_Overall M   261
 22  392 BADER Eberhard  ADFC Sangerhausen  GER   1943  3:22:55.13  1:13:00.74  6:01.22 42km_Overall M   267
 23  345 PALITZSCH Dr. Jürgen    GER   1943  3:27:13.78  1:17:19.39  4:18.65 42km_Overall M   274
 24  263 JIROUTEK Bohuslav  Ski Club J 50  CZE   1942  3:32:25.74  1:22:31.35  5:11.96 42km_Overall M   281
 25  281 KELSCH Karl    GER   1942  3:40:49.03  1:30:54.64  8:23.29 42km_Overall M   291
 26  372 KARPINSKI Zdzislaw  Witarnobrzeg  POL   1942  3:46:02.08  1:36:07.69  5:13.05 42km_Overall M   294
 27  422 SCHINDLER Günter  Kelkheim  GER   1941  3:48:22.00  1:38:27.61  2:19.92 42km_Overall M   296
 28  365 FIJMA Frank  Vasa Sport  NED   1944  3:51:33.31  1:41:38.92  3:11.31 42km_Overall M   297
 29  258 CZERNOCH Jaromir  PJR Frenstat  CZE   1944  3:53:08.57  1:43:14.18  1:35.26 42km_Overall M   298
 30  260 SRUBAR CSC. Ing. Jan  PJR Frenstat  CZE   1941  3:53:51.94  1:43:57.55  0:43.37 42km_Overall M   299
 31  358 DR. SÖDER Roland    GER   1942  3:58:02.54  1:48:08.15  4:10.60 42km_Overall M   301
 32  269 PÖSCHL Adolf  TSV Mitterfels  GER   1940  4:36:39.73  2:26:45.34  38:37.19 42km_Overall M   309
 DNF  336 EBERLEIN Klaus  SV Grosswaltersdorf 53  GER   1941   DNF     42km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  301 LIEBISCH Josef    GER   1937  2:26:29.05  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   142
 2  383 POPP Manfred  TUS V. 1868 Weißdorf  GER   1936  2:32:57.08  6:28.03  6:28.03 42km_Overall M   161
 3  262 ZACHARDA Bohumil  Liberec  CZE   1935  2:34:21.75  7:52.70  1:24.67 42km_Overall M   166
 4  393 STOFFERS Peter  Bernau  AUS   1938  2:39:32.02  13:02.97  5:10.27 42km_Overall M   180
 5  343 BRÄUNIG Dr. Peter  TSV Niederlamitz  GER   1937  2:42:20.80  15:51.75  2:48.78 42km_Overall M   191
 6  351 ASINGER Ernst  PSV Graz  AUT   1939  2:58:25.44  31:56.39  16:04.64 42km_Overall M   226
 7  337 KIRILLOV Boris  Moscow  RUS   1935  3:01:32.10  35:03.05  3:06.66 42km_Overall M   230
 8  342 SCHMIDBAUER Willi  TB 03 Roding  GER   1938  3:23:39.40  57:10.35  22:07.30 42km_Overall M   269
 9  326 DALLAND Paul    GER   1938  3:38:00.34  1:11:31.29  14:20.94 42km_Overall M   287
 10  344 SEITZ Bernd  KC Regensburg  GER   1939  3:38:23.51  1:11:54.46  0:23.17 42km_Overall M   289
 11  418 BLAESIG Bernd  SC Bad Aibling  GER   1939  3:44:24.19  1:17:55.14  6:00.68 42km_Overall M   292
 12  353 BEHRENS Gerd    GER   1936  3:46:28.25  1:19:59.20  2:04.06 42km_Overall M   295
 13  282 HÜTTER Manfred  SC Kelkheim  GER   1937  3:55:29.89  1:29:00.84  9:01.64 42km_Overall M   300
 14  390 SCHRÖDER Erwin    GER   1937  4:00:08.11  1:33:39.06  4:38.22 42km_Overall M   303

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  292 FEUERER Georg  DAV Augsburg  GER   1930  3:11:43.28  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   250
 2  295 ZLATNICEK Josef  Podebrady  CZE   1934  3:17:50.73  6:07.45  6:07.45 42km_Overall M   262
 3  280 SYROVATSKY Vladimir  Sok. Senohraby  GER   1933  3:27:15.64  15:32.36  9:24.91 42km_Overall M   275
 4  375 STREICHER Martin  SV Germering  GER   1932  4:06:10.76  54:27.48  38:55.12 42km_Overall M   305

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 76
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  318 SCHREITER Wolfgang  SG Katek Grassau  GER   1928  3:22:59.65  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   268

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Herren 81
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  259 OSKERA Oldrich  PJR Frenstat  CZE   1923  4:53:43.62  0:00.00  0:00.00 42km_Overall M   310

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Junioren W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  216 FRITZSCHE Maja  SSV Sayda e.V.  GER   1986  2:35:50.76  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   8
 2  217 REICHELT Sophia  SSV Sayda e.V.  GER   1986  2:58:30.10  22:39.34  22:39.34 42km_Overall W   17

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  210 KLAUS Isabell  Ana-Mare SV  GER   1978  2:10:19.95  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   1
 2  225 RABEDER Elke  WSV Strobl  AUT   1977  2:18:11.54  7:51.59  7:51.59 42km_Overall W   4
 3  220 FLADE Melanie  Ski-Club Münchberg e.V.  GER   1980  2:40:21.61  30:01.66  22:10.07 42km_Overall W   12

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  214 GERBRACHT Marion  SC Willingen  GER   1972  2:33:43.22  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   7
 2  215 HECKER Sandra  SC Oftersheim  GER   1971  2:47:08.55  13:25.33  13:25.33 42km_Overall W   13
 3  207 NOVOTNÁ Lenka    CZE   1973  2:57:16.27  23:33.05  10:07.72 42km_Overall W   16

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  223 DZIADKOWIEC-MICHON Dorota    POL   1969  2:12:53.24  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   2
 2  228 DREXLER Kerstin  WSV Isny  GER   1965  2:17:59.36  5:06.12  5:06.12 42km_Overall W   3
 3  209 MAIER Walburga  SG Katek Grassau  GER   1967  2:21:12.96  8:19.72  3:13.60 42km_Overall W   5
 4  205 KRÖBER Andrea  OL-Team Wehrsdorf  GER   1965  2:52:38.94  39:45.70  31:25.98 42km_Overall W   14
 5  221 THAN Sylvia  Skiverein Schönheide  GER   1965  2:56:26.08  43:32.84  3:47.14 42km_Overall W   15
 6  204 STORM Heike  TSV Olbernhau  GER   1965  3:07:59.62  55:06.38  11:33.54 42km_Overall W   18
 7  224 LAMBREGTS Dorette  Langlaufvereinigung Bedaf  NED   1966  3:19:59.99  1:07:06.75  12:00.37 42km_Overall W   24
 8  206 TEUCHER Heike  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1966  3:21:42.19  1:08:48.95  1:42.20 42km_Overall W   25

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  226 TEN BOSCH Carolien  Vasa Sport  NED   1961  2:39:38.01  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   11
 2  211 URBAN Gabriela  KV Vogelfrei  GER   1963  3:12:42.29  33:04.28  33:04.28 42km_Overall W   20
 3  219 MÖBIUS Annett  Hohburger SV 1990  GER   1963  3:17:44.64  38:06.63  5:02.35 42km_Overall W   22
 4  212 KOZAROVA Petra    CZE   1963  3:25:37.35  45:59.34  7:52.71 42km_Overall W   27

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  218 DR.MEYER Monika  SV TU Ilmenau  GER   1956  2:31:16.96  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   6
 2  213 SZMEL Ewa  Gruppe Bieg Piastow  POL   1958  2:36:17.20  5:00.24  5:00.24 42km_Overall W   9
 3  201 BAUERNFEIND Monika  TuS 1892 Mitterteich  GER   1959  2:38:53.11  7:36.15  2:35.91 42km_Overall W   10

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  203 CZESNIK Corinne    FRA   1952  3:14:01.93  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   21

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  202 CERNOCHOVA Jaroslava  PJR Frenstat  CZE   1947  3:08:22.45  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   19
 2  227 KEILHOLZ Isolde  SC 1997 Memmelsdorf  GER   1947  3:18:13.35  9:50.90  9:50.90 42km_Overall W   23

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 42km_Damen 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  229 SANTAMBROGIO Mirella  Sci Nordico Varese  ITA   1941  3:22:57.21  0:00.00  0:00.00 42km_Overall W   26