Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Jugend 16 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  643 GENSER Florian  WSV Oberwarmensteinach  GER   1989  1:04:50.17  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   26
 2  615 RÖSLER Felix  SSV Blau-Weiß Neuhausen e.V.  GER   1989  1:05:27.97  0:37.80  0:37.80 21km_Overall M   28
 3  605 RITZ Martin    GER   1989  1:06:39.51  1:49.34  1:11.54 21km_Overall M   35
 4  609 OECHLER Dennis  TGV Schotten  GER   1989  1:06:40.68  1:50.51  0:01.17 21km_Overall M   36
 5  573 BECKER Vitali  SVS Nord Ski-Club Leimen  GER   1989  1:07:52.10  3:01.93  1:11.42 21km_Overall M   43
 6  566 HÄNISCH Christian  ESV Nassau  GER   1989  1:07:55.36  3:05.19  0:03.26 21km_Overall M   44
 7  604 SCHUSTER Felix  Elterleiner SV  GER   1989  1:08:11.15  3:20.98  0:15.79 21km_Overall M   46
 8  529 KAINBERGER Rainer  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1989  1:11:03.79  6:13.62  2:52.64 21km_Overall M   69
 9  568 PAUL Alexander  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1989  1:12:11.09  7:20.92  1:07.30 21km_Overall M   75
 10  574 REIN Dietmar  SVS Nord Ski-Club Leimen  GER   1989  1:12:14.75  7:24.58  0:03.66 21km_Overall M   76
 11  625 CASPER Sebastian  SG-Holzau  GER   1989  1:12:31.10  7:40.93  0:16.35 21km_Overall M   77
 12  570 SCHRÖDER Konrad  SV Grosswaltersdorf 1953 e.V.  GER   1989  1:13:31.15  8:40.98  1:00.05 21km_Overall M   85
 13  555 HASEK Jan  Czech Ski Association Jitka Bartonova  CZE   1991  1:13:47.37  8:57.20  0:16.22 21km_Overall M   90
 14  581 FISCHER Tim  Skiklub Oker  GER   1989  1:15:33.26  10:43.09  1:45.89 21km_Overall M   96
 15  651 SÜNKEL Thomas  TSV Tettau  GER   1990  1:15:41.60  10:51.43  0:08.34 21km_Overall M   97
 16  578 MEYER Stefan  TSV Leuna  GER   1989  1:15:43.75  10:53.58  0:02.15 21km_Overall M   98
 17  530 CLAUßNITZER René  SG Holzhau  GER   1990  1:17:20.03  12:29.86  1:36.28 21km_Overall M   106
 18  517 TROMMLER Sebastian  SG Holzhau  GER   1989  1:19:33.78  14:43.61  2:13.75 21km_Overall M   129
 19  553 REIBER Marius  TGV Schotten  GER   1991  1:19:41.68  14:51.51  0:07.90 21km_Overall M   131
 20  571 SIEGERT Eric  SV Grosswaltersdorf 1953 e.V.  GER   1989  1:21:18.11  16:27.94  1:36.43 21km_Overall M   140
 21  544 RICHTER Johannes  Bertsdorfer SV  GER   1989  1:22:11.35  17:21.18  0:53.24 21km_Overall M   146
 22  637 CLAUßNITZER Tobias  SG Holzhau  GER   1989  1:26:08.34  21:18.17  3:56.99 21km_Overall M   172
 23  579 WELLMANN Lukas    GER   1989  1:26:27.95  21:37.78  0:19.61 21km_Overall M   173
 24  525 RIETHMÜLLER Denny  SG Klotzsche e.V.  GER   1990  1:41:46.46  36:56.29  15:18.51 21km_Overall M   241

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Jugend 17 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  520 HOFMANN Johannes  SC Gefrees  GER   1987  1:04:49.73  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   25
 2  534 KAINBERGER Josef  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1988  1:06:24.79  1:35.06  1:35.06 21km_Overall M   33
 3  646 HAHN Bernd  SC Kottmar  GER   1988  1:07:27.22  2:37.49  1:02.43 21km_Overall M   42
 4  535 HANDLBAUER Jakob  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1988  1:09:41.21  4:51.48  2:13.99 21km_Overall M   58
 5  531 LEHMANN Christian  Skiclub Carlsfeld  GER   1988  1:10:13.14  5:23.41  0:31.93 21km_Overall M   60
 6  572 KURASCH Dimitrij  Skiklub Oker  GER   1988  1:10:48.35  5:58.62  0:35.21 21km_Overall M   66
 7  515 EGGERSBERGER Robert  SV Waakirchen  GER   1988  1:12:06.88  7:17.15  1:18.53 21km_Overall M   74
 8  586 CLAUßNITZER David  SG Holzhau  GER   1988  1:12:34.21  7:44.48  0:27.33 21km_Overall M   78
 9  608 HONZEN Mario  TGV Schotten  GER   1988  1:14:46.66  9:56.93  2:12.45 21km_Overall M   95
 10  577 NEUBER Frank  TUS Voigtsdorf  GER   1987  1:20:52.15  16:02.42  6:05.49 21km_Overall M   136
 11  627 KOSS Martin  SV Lok Eilenburg  GER   1987  1:36:58.99  32:09.26  16:06.84 21km_Overall M   226
 12  549 URBAN Marco  KV Vogelfrei  GER   1988  1:44:40.06  39:50.33  7:41.07 21km_Overall M   249

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Junioren M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  507 TRÖSCHEL Tim  Team Sport Albert/VSC Klingenthal  GER   1986  1:00:45.87  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   5
 2  618 KOVARIK Karel  Tatran Zelezna r  CZE   1986  1:02:21.30  1:35.43  1:35.43 21km_Overall M   10
 3  543 NESVADDA Petr  CSK Vysoke N/S  CZE   1986  1:02:58.43  2:12.56  0:37.13 21km_Overall M   12
 4  536 KEPLINGER Bernhard  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1985  1:04:00.32  3:14.45  1:01.89 21km_Overall M   21
 5  576 NEUBER Falk  TUS Voigtsdorf  GER   1986  1:10:39.23  9:53.36  6:38.91 21km_Overall M   65
 6  514 HENNING Michael  SC Lanzenhain  GER   1985  1:18:19.95  17:34.08  7:40.72 21km_Overall M   119

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  626 SCHOCHER Christian  Rossignol  SUI   1977  57:46.38  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   2
 2  647 RUPPANER Thomas  SC Obersdorf  GER   1984  1:00:12.70  2:26.32  2:26.32 21km_Overall M   3
 3  630 GROTZ Jürgen  Neuner-Madshus-Team  GER   1977  1:02:08.70  4:22.32  1:56.00 21km_Overall M   9
 4  563 BRINCIL Josef  Sokol Stity  CZE   1982  1:03:10.15  5:23.77  1:01.45 21km_Overall M   14
 5  551 KASPAR Alois  SV Finsterau  GER   1976  1:03:12.49  5:26.11  0:02.34 21km_Overall M   15
 6  631 FISCHER Simon  SV Oberreute  GER   1981  1:03:30.29  5:43.91  0:17.80 21km_Overall M   16
 7  589 HAVEL Tomas  VSK Elektro Praha  CZE   1975  1:04:31.13  6:44.75  1:00.84 21km_Overall M   22
 8  671 HOREJST Michal  Czech Ski Team  CZE   1982  1:04:43.09  6:56.71  0:11.96 21km_Overall M   23
 9  532 BAYER Matthias  TUS Mitterteich  GER   1975  1:04:54.09  7:07.71  0:11.00 21km_Overall M   27
 10  585 RYSKA Vit  LK Verovice  CZE   1975  1:06:24.24  8:37.86  1:30.15 21km_Overall M   32
 11  624 GOEHLER Stefan  SG Holzhau  GER   1979  1:06:37.12  8:50.74  0:12.88 21km_Overall M   34
 12  621 SYKORA Ian  USK CS Plzen  CZE   1975  1:09:34.25  11:47.87  2:57.13 21km_Overall M   57
 13  614 MEHLER Steffen  SKG Gersfeld  GER   1977  1:11:17.47  13:31.09  1:43.22 21km_Overall M   70
 14  606 KRAVACEK Ivo  Skimarathon ASK Blansko  CZE   1976  1:13:26.70  15:40.32  2:09.23 21km_Overall M   84
 15  597 WOLF Andre  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1978  1:13:43.09  15:56.71  0:16.39 21km_Overall M   88
 16  598 BROZ Jaroslav    CZE   1980  1:16:37.20  18:50.82  2:54.11 21km_Overall M   102
 17  636 DVORAK Frantisek  Ski Zoufalci  CZE   1979  1:19:09.98  21:23.60  2:32.78 21km_Overall M   128
 18  629 PIELER Roland  Bike-Team-Ginner  AUS   1975  1:22:07.78  24:21.40  2:57.80 21km_Overall M   145
 19  592 HARTWIG Bernd  SG Holzhau  GER   1982  1:26:00.91  28:14.53  3:53.13 21km_Overall M   171
 20  545 PILZ Steffen  Bertsdorfer SV  GER   1975  1:26:41.74  28:55.36  0:40.83 21km_Overall M   176
 21  601 UNGER Peter  SV Tanne Thalheim  GER   1981  1:29:16.66  31:30.28  2:34.92 21km_Overall M   193
 22  640 NEUGIRG Jörg  TSV Reuth  GER   1980  1:33:43.55  35:57.17  4:26.89 21km_Overall M   211
 23  513 VINZENS Jan  Ski Zoufalci  CZE   1976  1:34:47.42  37:01.04  1:03.87 21km_Overall M   215
 24  587 DIEZEL Roman  Bad Steben  GER   1982  1:43:09.42  45:23.04  8:22.00 21km_Overall M   247
 25  512 BENES Vratislav  Ski Zoufalci  CZE   1978  1:54:23.91  56:37.53  11:14.49 21km_Overall M   263

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  595 MIRONTSCHINOW Roman  Ski-Club Lauf  RUS   1971  57:02.81  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   1
 2  569 MELLERT Michael  Fischer Racing Team  GER   1972  1:03:04.28  6:01.47  6:01.47 21km_Overall M   13
 3  619 PSHEIDT Michal  Tatran Zelezna r  CZE   1974  1:07:24.92  10:22.11  4:20.64 21km_Overall M   41
 4  610 RASTER Christian  TSV Regen  GER   1972  1:08:16.46  11:13.65  0:51.54 21km_Overall M   47
 5  622 SONNET Manuel  Belgien Bütgenbach  BEL   1974  1:09:28.77  12:25.96  1:12.31 21km_Overall M   56
 6  527 HOPPE Mario  TSV- Leuna  GER   1972  1:11:54.87  14:52.06  2:26.10 21km_Overall M   73
 7  602 SCHNEIDER Ronny  Bertsdorfer SV  GER   1970  1:13:15.89  16:13.08  1:21.02 21km_Overall M   82
 8  623 FRAAß Andreas  1883 Schwarza  GER   1970  1:13:44.67  16:41.86  0:28.78 21km_Overall M   89
 9  552 WOLF David  Korenov  CZE   1972  1:17:28.48  20:25.67  3:43.81 21km_Overall M   109
 10  645 HUMMEL Thomas  FSV Rempesgrün  GER   1973  1:18:28.70  21:25.89  1:00.22 21km_Overall M   122
 11  582 LINDNER Gerhard  SC Kirchenthumbach  GER   1970  1:18:44.90  21:42.09  0:16.20 21km_Overall M   124
 12  528 BAUER Thomas  SC Rötz  GER   1971  1:21:54.31  24:51.50  3:09.41 21km_Overall M   144
 13  596 WEIGELT Jens  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1971  1:22:44.89  25:42.08  0:50.58 21km_Overall M   150
 14  546 JEHMLICH Volker  Bertsdorfer SV  GER   1973  1:27:34.60  30:31.79  4:49.71 21km_Overall M   183
 15  540 GSCHWENDTNER Alois  TV Waldmünchen  GER   1973  1:28:04.71  31:01.90  0:30.11 21km_Overall M   185
 16  511 KOHL-BOSDORFF Steffen  TSV Leuna  GER   1971  1:38:39.64  41:36.83  10:34.93 21km_Overall M   233
 17  501 PAHLKE Patrick  ---  GER   1970  1:59:21.12  1:02:18.31  20:41.48 21km_Overall M   267

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  612 LANGER Bernhard  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1967  1:01:24.59  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   6
 2  634 NATTER Lothar  SV Mellau  AUT   1967  1:01:30.63  0:06.04  0:06.04 21km_Overall M   7
 3  620 PROVOD Ladislav  USK CS Plzen  CZE   1968  1:01:40.28  0:15.69  0:09.65 21km_Overall M   8
 4  562 BAUER Gerhard  DJK Falkenberg  GER   1968  1:02:35.41  1:10.82  0:55.13 21km_Overall M   11
 5  557 SCHIFFMANN Thomas  TuS 1892 Mitterteich  GER   1968  1:03:41.07  2:16.48  1:05.66 21km_Overall M   18
 6  588 BRÜNNEL Silvio  ISG Satzung  GER   1968  1:04:43.67  3:19.08  1:02.60 21km_Overall M   24
 7  632 HALFAR Thomas  SV Arnbruck  GER   1969  1:08:59.42  7:34.83  4:15.75 21km_Overall M   51
 8  599 SCHÄFER Steffen  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1966  1:09:05.00  7:40.41  0:05.58 21km_Overall M   52
 9  558 ALRAUN Rüdiger  SC Aising Pang  GER   1966  1:09:28.51  8:03.92  0:23.51 21km_Overall M   55
 10  584 RICHTER Jens  BSG FSV Waldheim  GER   1966  1:10:29.42  9:04.83  1:00.91 21km_Overall M   63
 11  594 WENIGER Andreas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1967  1:11:42.18  10:17.59  1:12.76 21km_Overall M   72
 12  575 NEUBER Steffen  TUS Voigtsdorf  GER   1966  1:13:32.38  12:07.79  1:50.20 21km_Overall M   86
 13  509 SCHRAMM Olaf  ESV Ehrenfriedersdorf  GER   1966  1:16:53.32  15:28.73  3:20.94 21km_Overall M   104
 14  593 KÖHLER Thomas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1965  1:17:20.67  15:56.08  0:27.35 21km_Overall M   108
 15  628 SCHMITT Michael  Ski- Club Lauf  GER   1967  1:17:56.28  16:31.69  0:35.61 21km_Overall M   112
 16  648 MÜLLER Steffen  SSV 1883 Sayda  GER   1965  1:18:24.55  16:59.96  0:28.27 21km_Overall M   121
 17  504 PAUL Gerold  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1965  1:20:24.97  19:00.38  2:00.42 21km_Overall M   134
 18  638 WAECHTER Steffen    GER   1965  1:20:59.83  19:35.24  0:34.86 21km_Overall M   137
 19  650 ZANNI Fabio    ITA   1967  1:22:42.16  21:17.57  1:42.33 21km_Overall M   148
 20  641 MÜLLER Maik  SC- Motor Zella- Mehlis  GER   1965  1:25:04.05  23:39.46  2:21.89 21km_Overall M   164
 21  639 NUBER Martin    GER   1966  1:25:33.99  24:09.40  0:29.94 21km_Overall M   167
 22  537 HOFMEYER Michael    GER   1969  1:29:08.89  27:44.30  3:34.90 21km_Overall M   191
 23  547 RAMHAPP Richard    AUT   1967  1:29:26.56  28:01.97  0:17.67 21km_Overall M   195
 24  642 ZAKOVEC Pavel  Enduroclub Beroun  CZE   1966  1:30:32.86  29:08.27  1:06.30 21km_Overall M   201
 25  644 BACHMANN Uwe  SV Traktor Beerheide  GER   1966  1:34:23.57  32:58.98  3:50.71 21km_Overall M   213
 26  4 BERNARDI Giacomo    ITA   1965  1:35:07.20  33:42.61  0:43.63 21km_Overall M   217
 27  590 OSWALD Christian  Bamberg  GER   1965  1:38:10.78  36:46.19  3:03.58 21km_Overall M   231
 28  653 SCHOPPER Roland    GER   1967  1:51:24.91  50:00.32  13:14.13 21km_Overall M   259
 29  654 SCHNEIDER Mark  DSV aktiv  GER   1969  2:08:55.43  1:07:30.84  17:30.52 21km_Overall M   279
 30  652 WILLMANN Dirk    GER   1966  2:29:50.58  1:28:25.99  20:55.15 21km_Overall M   289
 DNF  635 BARTH Karl-Heinz  Ski-Langlaufwochen.de  GER   1965   DNF     21km_Overall M   
 DNF  649 NEUMEIER Frank  SCR Schnaittach  GER   1968   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  591 VATER Gerhard  WSV Skadi Bodenmais  GER   1964  1:00:14.65  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   4
 2  633 FURRER Martain    SUI   1962  1:03:36.90  3:22.25  3:22.25 21km_Overall M   17
 3  533 FORBERGER Jürgen  SV 1953 Grosswaltersdorf  GER   1961  1:05:38.75  5:24.10  2:01.85 21km_Overall M   29
 4  580 ZISELSBERGER Michael  WSV Patersdorf  GER   1960  1:05:53.41  5:38.76  0:14.66 21km_Overall M   31
 5  554 ULBRICH Jan  TGV Schotten  GER   1963  1:06:48.74  6:34.09  0:55.33 21km_Overall M   37
 6  613 BÖSL Günther  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1961  1:08:02.33  7:47.68  1:13.59 21km_Overall M   45
 7  524 SCHÄFER David  TSV Mönchröden  GER   1963  1:08:34.20  8:19.55  0:31.87 21km_Overall M   48
 8  603 HAMANN Lutz  Bertsdorfer SV  GER   1963  1:09:41.38  9:26.73  1:07.18 21km_Overall M   59
 9  567 KOCH Stephan  ESV Nassau  GER   1962  1:10:56.15  10:41.50  1:14.77 21km_Overall M   67
 10  518 CLAUßNITZER Frank  SG Holzhau  GER   1963  1:14:27.12  14:12.47  3:30.97 21km_Overall M   93
 11  516 TROMMLER Uwe  SG Holzhau  GER   1963  1:17:39.08  17:24.43  3:11.96 21km_Overall M   111
 12  506 HEROLD Steffen  SV Grosswaltersdorf 1953 e.V.  GER   1960  1:18:07.01  17:52.36  0:27.93 21km_Overall M   116
 13  526 VOIGT Mario  PSV Zittau e.V. Ski  GER   1964  1:19:52.09  19:37.44  1:45.08 21km_Overall M   132
 14  519 LACHMANN Uwe  SG Holzhau  GER   1964  1:22:42.84  22:28.19  2:50.75 21km_Overall M   149
 15  541 KLINGER Ulrich  SV 07 Annaberg  GER   1961  1:24:27.78  24:13.13  1:44.94 21km_Overall M   159
 16  510 NAUMANN Jörg  SV Chemie Gotha  GER   1961  1:24:58.53  24:43.88  0:30.75 21km_Overall M   162
 17  502 SIEBENHAAR Volker    GER   1962  1:25:45.38  25:30.73  0:46.85 21km_Overall M   168
 18  561 BALDAUF Udo  SV Linda  GER   1963  1:26:44.52  26:29.87  0:59.14 21km_Overall M   177
 19  521 STRERATH Matthias  LG-Rhein-Erft  GER   1960  1:27:29.76  27:15.11  0:45.24 21km_Overall M   182
 20  538 STORCH Lutz    GER   1961  1:29:05.13  28:50.48  1:35.37 21km_Overall M   190
 21  508 DOTZAUER Bodo  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1962  1:35:01.59  34:46.94  5:56.46 21km_Overall M   216
 22  550 LEDERER Rudi  WSV Zellerreit  GER   1962  1:36:16.71  36:02.06  1:15.12 21km_Overall M   219
 23  505 LINKE Frank  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1964  1:36:17.41  36:02.76  0:00.70 21km_Overall M   220
 24  522 LIEBHABER Gerhard  Liebhaber-Ski-Team  GER   1964  1:36:33.05  36:18.40  0:15.64 21km_Overall M   223
 25  523 ESTERL Karl-Heinz    GER   1960  1:36:44.18  36:29.53  0:11.13 21km_Overall M   224
 26  560 KLEY Uwe  SC Aising Pang  GER   1961  1:41:02.62  40:47.97  4:18.44 21km_Overall M   237
 27  556 MAGYAR Julian  Gruppe Bieg Piastow  POL   1960  1:42:10.68  41:56.03  1:08.06 21km_Overall M   244
 28  106 LEPATENTOV Mikhail  GV Kl Vita Beg  BLR   1960  1:45:50.02  45:35.37  3:39.34 21km_Overall M   251
 29  145 LUKASCHIK Michael  Pnp  GER   1962  1:59:44.04  59:29.39  13:54.02 21km_Overall M   269
 30  500 PICARD Michael    GER   1964  2:02:45.39  1:02:30.74  3:01.35 21km_Overall M   275
 31  583 ANGERER Norbert    AUT   1960  2:23:57.41  1:23:42.76  21:12.02 21km_Overall M   286
 DNF  616 HENGST Dietrich  SSV Blau-Weiß Neuhausen e.V.  GER   1961   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  893 FREYER Gerald  Blau/Weiss Neuhausen  GER   1958  1:03:59.04  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   20
 2  964 VESELY Jiri  Ski Klub Sumava  CZE   1957  1:07:08.75  3:09.71  3:09.71 21km_Overall M   39
 3  910 SALLER Ludwig  WSV Skadi Bodenmais  GER   1956  1:07:15.05  3:16.01  0:06.30 21km_Overall M   40
 4  962 GENSER Peter    GER   1955  1:10:37.69  6:38.65  3:22.64 21km_Overall M   64
 5  824 HÄNISCH Stephan  ESV Nassau  GER   1959  1:13:14.35  9:15.31  2:36.66 21km_Overall M   81
 6  915 BAUER Paul  Ski & Bike Deggendorf  GER   1955  1:14:20.99  10:21.95  1:06.64 21km_Overall M   91
 7  929 GRUBER Franz  SK Hohentauern  AUT   1956  1:15:51.42  11:52.38  1:30.43 21km_Overall M   99
 8  928 RICHTER Peter  SV-Trebsen e.V.  GER   1955  1:17:35.22  13:36.18  1:43.80 21km_Overall M   110
 9  958 KAUFMANN Max  Bw Sozialwerk  GER   1957  1:18:23.90  14:24.86  0:48.68 21km_Overall M   120
 10  953 CHRIST Eberhard  Tambach Dietharz  GER   1955  1:18:44.03  14:44.99  0:20.13 21km_Overall M   123
 11  899 SCHENK Johannes    AUT   1958  1:18:46.77  14:47.73  0:02.74 21km_Overall M   125
 12  831 WALTER Matthias  SV Chemie Gotha  GER   1957  1:18:51.93  14:52.89  0:05.16 21km_Overall M   127
 13  896 FRITZSCH Günter  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1955  1:21:03.82  17:04.78  2:11.89 21km_Overall M   138
 14  820 KRAMPL Kurt  TSV-Drügendorf/Tiefenstürmig  AUT   1959  1:22:58.13  18:59.09  1:54.31 21km_Overall M   153
 15  825 GÖHLER Ralf  ESV Nassau  GER   1956  1:23:43.41  19:44.37  0:45.28 21km_Overall M   157
 16  857 BERNDL Günter  Skiclub Jochenstein  GER   1959  1:25:15.72  21:16.68  1:32.31 21km_Overall M   165
 17  904 RICHTER Andreas  Apoldaer Leichtathletikverein  GER   1958  1:27:48.47  23:49.43  2:32.75 21km_Overall M   184
 18  843 BARTHEL Wolfgang  SG Klotzsche e.V.  GER   1955  1:28:52.00  24:52.96  1:03.53 21km_Overall M   188
 19  878 HAGEMANN Heribert  Kmc-Salmünster  GER   1959  1:31:13.76  27:14.72  2:21.76 21km_Overall M   204
 20  851 KROMER Klaus  TSV Ostheim  GER   1959  1:31:40.05  27:41.01  0:26.29 21km_Overall M   205
 21  952 WEBER Andreas    GER   1958  1:32:31.93  28:32.89  0:51.88 21km_Overall M   208
 22  849 RECKNAGEL Dietmar  WSC Unterschönau  GER   1958  1:34:43.90  30:44.86  2:11.97 21km_Overall M   214
 23  947 HAVDRA Zdewek    CZE   1955  1:35:20.27  31:21.23  0:36.37 21km_Overall M   218
 24  954 MAUERSBERGER Stefan  Blau/Weiss Neuhausen  GER   1956  1:36:26.07  32:27.03  1:05.80 21km_Overall M   221
 25  880 KLUG Reinhold  SC Döngesmühle  GER   1958  1:37:35.63  33:36.59  1:09.56 21km_Overall M   228
 26  847 WOHLSTREICHER Johann  SC Jochenstein  GER   1956  1:37:52.43  33:53.39  0:16.80 21km_Overall M   229
 27  970 LIMMER Dieter  SG Biathlon Stadt Steinach  GER   1958  1:41:22.72  37:23.68  3:30.29 21km_Overall M   239
 28  826 BEHRENDT Achim  Blau Weiss Neustadt a.d. Orla  GER   1956  1:53:00.87  49:01.83  11:38.15 21km_Overall M   260
 29  827 REDSLOB Uwe  Blau Weiss Neustadt a.d. Orla  GER   1956  1:57:11.96  53:12.92  4:11.09 21km_Overall M   266
 30  931 SPAANS Ulbe  Vasa Sport  NED   1958  2:01:26.84  57:27.80  4:14.88 21km_Overall M   272
 31  945 HUPPMANN Georg    GER   1956  2:12:30.66  1:08:31.62  11:03.82 21km_Overall M   281
 32  935 BAUMANN Hubert  SC Scheidegg  GER   1957  2:24:17.72  1:20:18.68  11:47.06 21km_Overall M   287

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  882 MILZ Karl  Swix-Team 2005  GER   1953  1:03:58.81  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   19
 2  898 HONES Josef  Union Liebenau  GER   1954  1:05:40.62  1:41.81  1:41.81 21km_Overall M   30
 3  922 GRADNER Josef  USC-Atomic-ST. Leonhard  AUT   1953  1:08:45.92  4:47.11  3:05.30 21km_Overall M   49
 4  889 HANZLIK Holger  Skiclub Edelweiss  GER   1952  1:08:47.41  4:48.60  0:01.49 21km_Overall M   50
 5  868 MEIER Reinhard  SC Erlangen  GER   1954  1:09:20.60  5:21.79  0:33.19 21km_Overall M   54
 6  887 KURZ Albert  SG Schönau-Post  GER   1951  1:10:16.74  6:17.93  0:56.14 21km_Overall M   61
 7  877 PAUL Reiner  TUS Voigtsdorf  GER   1953  1:10:24.02  6:25.21  0:07.28 21km_Overall M   62
 8  830 FUCHS Herbert  WSV Patersdorf  GER   1954  1:11:27.56  7:28.75  1:03.54 21km_Overall M   71
 9  967 KRALOVEC Jiri  WSV Schönsee  CZE   1951  1:12:56.32  8:57.51  1:28.76 21km_Overall M   79
 10  897 KEMPE Andreas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1954  1:16:30.57  12:31.76  3:34.25 21km_Overall M   101
 11  934 JORISSEN Ronald  Vasa Sport  NED   1953  1:16:45.32  12:46.51  0:14.75 21km_Overall M   103
 12  917 ERTL Walter  TSV Regen  GER   1952  1:18:05.66  14:06.85  1:20.34 21km_Overall M   115
 13  870 HAFNER Michael  DAV Altdorf  GER   1953  1:18:12.28  14:13.47  0:06.62 21km_Overall M   117
 14  850 RUCKENDORFER Franz  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1952  1:18:16.05  14:17.24  0:03.77 21km_Overall M   118
 15  972 BAYERLEIN Hans    GER   1953  1:20:27.71  16:28.90  2:11.66 21km_Overall M   135
 16  961 MOSER Georg  FC Lengdorf  GER   1952  1:21:12.88  17:14.07  0:45.17 21km_Overall M   139
 17  944 BROZ DR. Jaroslav    CZE   1950  1:22:49.76  18:50.95  1:36.88 21km_Overall M   151
 18  909 LASSMANN Willfried  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1953  1:24:26.84  20:28.03  1:37.08 21km_Overall M   158
 19  906 BALTROMEJUS Karlheinz  TGV Schotten  GER   1952  1:25:01.31  21:02.50  0:34.47 21km_Overall M   163
 20  861 FISNAR Jiri  Biela Stopa Kremnica  SVK   1950  1:25:48.87  21:50.06  0:47.56 21km_Overall M   169
 21  957 BRUNNER Hans  SV Schönkirch  GER   1951  1:26:40.90  22:42.09  0:52.03 21km_Overall M   175
 22  943 WALTER Peter  SC Wunsiedel  GER   1951  1:27:04.87  23:06.06  0:23.97 21km_Overall M   178
 23  845 DALLNER Heinz  TSV Münnerstadt  GER   1950  1:27:05.08  23:06.27  0:00.21 21km_Overall M   179
 24  866 WENZEL Falko  Kelchsteiner Oybin  GER   1951  1:28:30.58  24:31.77  1:25.50 21km_Overall M   186
 25  828 HOCHSTEIN Klaus  Blau Weiss Neustadt a.d. Orla  GER   1951  1:30:24.24  26:25.43  1:53.66 21km_Overall M   199
 26  913 SCHÖNFELD Kurt  SKG Gersfeld  GER   1953  1:30:53.03  26:54.22  0:28.79 21km_Overall M   203
 27  352 NEMEC Jan  PJR Frenstat  CZE   1953  1:32:26.47  28:27.66  1:33.44 21km_Overall M   207
 28  971 THURN Ludwig    GER   1953  1:38:00.69  34:01.88  5:34.22 21km_Overall M   230
 29  937 HENKE Lutz  SBB  GER   1953  1:38:34.33  34:35.52  0:33.64 21km_Overall M   232
 30  912 SAUTER Reinhold  SC Günzburg  GER   1950  1:42:30.53  38:31.72  3:56.20 21km_Overall M   245
 31  856 MAURITZ Max  Ski-Club Jochenstein  GER   1953  1:46:38.42  42:39.61  4:07.89 21km_Overall M   253
 32  883 MICHLIK Eduard  PJR Frenstat  CZE   1953  1:56:15.34  52:16.53  9:36.92 21km_Overall M   265
 33  933 ROITZSCH Mathias  Sächsischer Bergsteigerbund (SBB)  GER   1953  2:13:18.28  1:09:19.47  17:02.94 21km_Overall M   283
 34  930 DE WAARD Jan  Vasa Sport  NED   1954  2:16:51.32  1:12:52.51  3:33.04 21km_Overall M   284

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  885 JUNG Peter  WSV Trusetal  GER   1949  1:11:03.64  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   68
 2  905 HANGST Jürgen  TC Schramberg  GER   1948  1:12:56.88  1:53.24  1:53.24 21km_Overall M   80
 3  939 DVORAK Frantisek  Cvikov  CZE   1947  1:13:24.87  2:21.23  0:27.99 21km_Overall M   83
 4  873 SÜNKEL Dieter  TSV Tettau  GER   1948  1:16:18.23  5:14.59  2:53.36 21km_Overall M   100
 5  907 CELLARIUS Günther    GER   1948  1:18:01.42  6:57.78  1:43.19 21km_Overall M   113
 6  842 KLAUS Günter  SSV Geyer  GER   1945  1:18:04.15  7:00.51  0:02.73 21km_Overall M   114
 7  955 KNITTL Franz  Ski-Club-Grossberg  GER   1948  1:19:54.95  8:51.31  1:50.80 21km_Overall M   133
 8  894 WEICHHOLD Günter  BSG FSV Waldheim  GER   1946  1:21:24.20  10:20.56  1:29.25 21km_Overall M   141
 9  949 KUBENKA Vladislav  AVX Lanskroun  CZE   1947  1:21:51.23  10:47.59  0:27.03 21km_Overall M   143
 10  858 FÄRBER Lothar  TU Ilmenau  GER   1948  1:22:38.85  11:35.21  0:47.62 21km_Overall M   147
 11  869 ZIMMERMANN Heinz  WSG Hersbruck  GER   1947  1:22:55.00  11:51.36  0:16.15 21km_Overall M   152
 12  860 HODINA Alois  Biela Stopa Kremnica  SVK   1949  1:23:07.27  12:03.63  0:12.27 21km_Overall M   154
 13  921 NIES Gerhard  SC Willingen  GER   1948  1:23:22.98  12:19.34  0:15.71 21km_Overall M   155
 14  837 HOLZMÜLLER Christian  TSV Altomünster  GER   1948  1:24:56.48  13:52.84  1:33.50 21km_Overall M   161
 15  864 PSCHEIDT Jiri  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1946  1:25:30.68  14:27.04  0:34.20 21km_Overall M   166
 16  914 MEHLER Karl  SKG Gersfeld  GER   1947  1:27:24.84  16:21.20  1:54.16 21km_Overall M   181
 17  901 TINAY Friedrich  Ski & Bike Deggendorf  GER   1945  1:29:39.78  18:36.14  2:14.94 21km_Overall M   196
 18  926 THONFELD Rainer  TSG Bau Hammerbrücke 1862 e.V.  GER   1948  1:30:04.53  19:00.89  0:24.75 21km_Overall M   197
 19  853 FLEISCHMANN Wolfgang  RC Schlossbike Greiz  GER   1949  1:30:11.09  19:07.45  0:06.56 21km_Overall M   198
 20  938 WOLF Erich  WSV Trusetal  GER   1948  1:34:12.75  23:09.11  4:01.66 21km_Overall M   212
 21  836 RUHMANNSEDER Josef    GER   1949  1:36:54.38  25:50.74  2:41.63 21km_Overall M   225
 22  920 RUEDIGER Bernd  SC Buchholz  GER   1946  1:37:32.00  26:28.36  0:37.62 21km_Overall M   227
 23  941 ROSENBERGER Hans  SV Würtingen  GER   1948  1:40:40.16  29:36.52  3:08.16 21km_Overall M   236
 24  918 SCHUMANN Hans-Otto  Hamburg  GER   1949  1:41:52.58  30:48.94  1:12.42 21km_Overall M   243
 25  839 TANNER Michael  SC Sendling 65  GER   1947  1:48:26.69  37:23.05  6:34.11 21km_Overall M   254
 26  936 MEIER Dietmar  Chemnitz  GER   1945  1:50:04.76  39:01.12  1:38.07 21km_Overall M   255
 27  881 SYPTAK Rostislav  PJR Frenstat  CZE   1946  1:50:19.05  39:15.41  0:14.29 21km_Overall M   257
 28  892 MALY Bretislav  PJR Frenstat  CZE   1947  2:02:37.11  51:33.47  12:18.06 21km_Overall M   274
 29  841 REHFELDT Horst  MSV München  GER   1945  2:04:06.80  53:03.16  1:29.69 21km_Overall M   276
 30  968 SCHLAEFKE Dieter  DJK Adler 07 Bottrop  GER   1948  2:10:19.31  59:15.67  6:12.51 21km_Overall M   280
 31  932 DE JONG Cees  Vasa Sport  NED   1946  2:13:01.56  1:01:57.92  2:42.25 21km_Overall M   282

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  874 MISERSKY Henner  SV TU Ilmenau  GER   1940  1:07:02.01  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   38
 2  908 HIERLMEIER Walter  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1941  1:09:17.45  2:15.44  2:15.44 21km_Overall M   53
 3  966 FELLER Horst  SK Nesselwang  GER   1942  1:13:34.34  6:32.33  4:16.89 21km_Overall M   87
 4  888 NAVRÁTIL Frantisék  Klub hovolozcu Olomove  CZE   1942  1:14:24.24  7:22.23  0:49.90 21km_Overall M   92
 5  940 FERSTL Alban  ACH München  GER   1941  1:14:39.12  7:37.11  0:14.88 21km_Overall M   94
 6  959 EICHINGER Hans  WSV Otterskirchen  AUT   1944  1:27:10.05  20:08.04  12:30.93 21km_Overall M   180
 7  862 HANUS Jan  Biela Stopa Kremnica  SVK   1944  1:28:39.35  21:37.34  1:29.30 21km_Overall M   187
 8  832 BOHUMIR Dobias  PJR Frenstat  CZE   1943  1:29:04.56  22:02.55  0:25.21 21km_Overall M   189
 9  833 KUCERA Miloslav  PJR Frenstat  CZE   1944  1:30:32.31  23:30.30  1:27.75 21km_Overall M   200
 10  916 BRANTNER Wilhelm    GER   1941  1:32:12.28  25:10.27  1:39.97 21km_Overall M   206
 11  823 SCHEIDEL Wolfgang  SV TU Ilmenau  GER   1943  1:41:03.02  34:01.01  8:50.74 21km_Overall M   238
 12  965 DONHAUSER Fritz  TV Geisenhausen  GER   1944  1:43:00.86  35:58.85  1:57.84 21km_Overall M   246
 13  942 KÜHN Karl-Heinz  Wanderfreunde Triebeltal  GER   1940  1:43:15.98  36:13.97  0:15.12 21km_Overall M   248
 14  293 SNIZEK Jaromir  Podebrady  CZE   1942  1:53:13.75  46:11.74  9:57.77 21km_Overall M   261
 15  919 GNODTKE Ulrich  TSV Bayer 04 Leverkusen  GER   1944  2:00:18.10  53:16.09  7:04.35 21km_Overall M   271
 16  376 VORREITER Dieter  1. SGV Mühlhausen  GER   1940  2:37:16.31  1:30:14.30  36:58.21 21km_Overall M   290

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  886 CZECH Horst  Normania Treffurt  GER   1939  1:17:14.77  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   105
 2  855 VOTSCH Jürgen  M.S.V. München  GER   1939  1:17:20.25  0:05.48  0:05.48 21km_Overall M   107
 3  863 MAIER Franz  WSV Zellerreit  GER   1937  1:18:47.12  1:32.35  1:26.87 21km_Overall M   126
 4  891 HEDRICH Hans  TSV Grebenhain-Skiabteilung  GER   1935  1:19:38.66  2:23.89  0:51.54 21km_Overall M   130
 5  884 THIEDE Erwin  Forstenrieder SC  GER   1939  1:21:34.31  4:19.54  1:55.65 21km_Overall M   142
 6  834 SIEGELIN Heinz  TSV Mönchröden  GER   1939  1:23:31.24  6:16.47  1:56.93 21km_Overall M   156
 7  960 SCHUPP Manfred  SC Miesbach  GER   1938  1:24:39.07  7:24.30  1:07.83 21km_Overall M   160
 8  951 PÖHLMANN Herbert  SCMK Hirschau  GER   1936  1:25:59.11  8:44.34  1:20.04 21km_Overall M   170
 9  865 RUZICKA Josef  Tatran Zelezna Ruda  CZE   1938  1:29:15.74  12:00.97  3:16.63 21km_Overall M   192
 10  821 NIEGL Alfred  TSV Regen  GER   1939  1:29:19.72  12:04.95  0:03.98 21km_Overall M   194
 11  946 RIEDL Vaclav  Alspor Sumperk  CZE   1939  1:30:33.71  13:18.94  1:13.99 21km_Overall M   202
 12  822 RICHTER Gerhard  SV Grosswaltersdorf  GER   1938  1:33:19.62  16:04.85  2:45.91 21km_Overall M   210
 13  927 SCHLEICH Fritz    GER   1938  1:36:27.70  19:12.93  3:08.08 21km_Overall M   222
 14  969 PIKORZ Klaus  IFL Gelsenkirchen  GER   1936  1:39:30.71  22:15.94  3:03.01 21km_Overall M   234
 15  829 ROCHOW Wolfgang  SG Einheit Berliner Bär  GER   1936  1:40:39.82  23:25.05  1:09.11 21km_Overall M   235
 16  871 ULBRICH Armin  TGV Schotten  GER   1939  1:41:38.17  24:23.40  0:58.35 21km_Overall M   240
 17  835 REISCHL Albert  BVSV Neuburg  GER   1937  1:41:49.90  24:35.13  0:11.73 21km_Overall M   242
 18  923 JÜLICH Herbert  SV TU Ilmenau  GER   1938  1:50:46.66  33:31.89  8:56.76 21km_Overall M   258
 19  924 V.D. HURK Harrie  Langlaufvereinigung Bedaf  NED   1937  1:53:52.66  36:37.89  3:06.00 21km_Overall M   262
 20  270 PRESTEL Heinz  SV Motor Eberswalde  GER   1936  1:55:52.15  38:37.38  1:59.49 21km_Overall M   264
 21  377 TSCHERSICH Wolfgang  WSV Wokfenbüttel  GER   1936  1:59:41.38  42:26.61  3:49.23 21km_Overall M   268
 22  848 REMEK Petr    CZE   1937  2:02:08.44  44:53.67  2:27.06 21km_Overall M   273
 23  854 CROMM Rolf  Rennsteiglaufverein  GER   1936  2:17:48.16  1:00:33.39  15:39.72 21km_Overall M   285
 24  925 MILL Juergen  Berliner Schneehasen  GER   1937  2:44:46.38  1:27:31.61  26:58.22 21km_Overall M   291

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  846 ZACH Alfred  TS Lichtenfels  GER   1934  1:26:35.59  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   174
 2  956 SCHNEEBERGER Hyrry  Ski-Club Gro0ssberg  GER   1932  1:32:42.55  6:06.96  6:06.96 21km_Overall M   209
 3  838 HUBER Richard  TSV Neuburg  GER   1933  1:44:50.26  18:14.67  12:07.71 21km_Overall M   250
 4  872 PRÖSCHER Hans-Richard  TGV Schotten  GER   1933  1:45:51.42  19:15.83  1:01.16 21km_Overall M   252
 5  852 TIEFENBACHER Alfred  S.C. Syrgenstein  GER   1934  1:50:07.32  23:31.73  4:15.90 21km_Overall M   256
 6  840 BELLING Klaus  Rennsteiglaufverein  GER   1931  2:24:58.56  58:22.97  34:51.24 21km_Overall M   288

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 76
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  890 BAMMINGER Johann  RC-Linz  AUT   1928  2:05:26.43  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   277
 2  950 JOHN Ivo  Tourist Ricany  CZE   1925  2:06:55.32  1:28.89  1:28.89 21km_Overall M   278

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Herren 81
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  948 SIR Jaroslav  Jistav Liberec  CZE   1923  2:00:00.59  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   270

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Jugend 16 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  733 HASKOVA Katerina  Czech Ski Association Jitka Bartonova  CZE   1992  1:22:13.66  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   10
 2  745 WÖTZEL Nicole  Elterleiner SV  GER   1989  1:24:56.46  2:42.80  2:42.80 21km_Overall W   18
 3  744 SCHÜLER Julia  PSV Schwarzenberg  GER   1989  1:25:30.86  3:17.20  0:34.40 21km_Overall W   21
 4  735 MATTHES Anne  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1989  1:25:40.88  3:27.22  0:10.02 21km_Overall W   22
 5  720 WAGNER Julia  SC Kottmar  GER   1989  1:36:10.77  13:57.11  10:29.89 21km_Overall W   37
 6  746 ROSCH Madlen  PSV Schwarzenberg  GER   1989  1:57:38.53  35:24.87  21:27.76 21km_Overall W   53
 7  708 DOTZAUER Stefanie  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1989  1:57:38.63  35:24.97  0:00.10 21km_Overall W   54
 8  740 ROTHER Maria  SG-Holzau  GER   1990  1:58:36.49  36:22.83  0:57.86 21km_Overall W   55

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Jugend 17 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  712 TROMMLER Anne  SG Holzhau  GER   1988  1:21:26.79  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   8
 2  736 HANKE Svenja  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1987  1:33:41.50  12:14.71  12:14.71 21km_Overall W   35
 3  757 KARNAGEL Mandy  SV Lok Eilenburg  GER   1987  1:43:57.75  22:30.96  10:16.25 21km_Overall W   45

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Junioren W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  751 HENGST Jennifer  SSV Blau-Weiß Neuhausen e.V.  GER   1986  1:08:51.39  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   2

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  747 PALANOVA Lenka  Czech Ski Association Jitka Bartonova  CZE   1983  1:08:16.16  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   1
 2  748 TOMSOVA Irena  Czech Ski Association Jitka Bartonova  CZE   1977  1:12:43.59  4:27.43  4:27.43 21km_Overall W   3
 3  769 SCHIEBEL Andrea  Team Sport Buhler  GER   1976  1:21:32.56  13:16.40  8:48.97 21km_Overall W   9
 4  737 PAUL Kathrein  TUS Voigtsdorf  GER   1982  1:22:38.43  14:22.27  1:05.87 21km_Overall W   11
 5  771 HÖLIG Wencke    GER   1979  1:24:17.01  16:00.85  1:38.58 21km_Overall W   15
 6  753 KAGERBAUER Simone  FC Langdorf  GER   1977  1:30:31.57  22:15.41  6:14.56 21km_Overall W   28
 7  768 HOLANKOVA Edita  USK CS Plzen  CZE   1975  1:38:25.85  30:09.69  7:54.28 21km_Overall W   40
 8  706 BÖHM Franziska  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1983  1:43:57.84  35:41.68  5:31.99 21km_Overall W   46
 9  713 OSWALD Tina  Skiclub Dresden-Niedersedlitz  GER   1976  1:51:02.44  42:46.28  7:04.60 21km_Overall W   49
 10  715 SCHWÖRKE Silvia  TSV Leuna  GER   1980  2:00:34.24  52:18.08  9:31.80 21km_Overall W   56
 11  770 SCHLAEFKE Bettina  DJK Adler 07 Bottrop  GER   1981  2:15:17.87  1:07:01.71  14:43.63 21km_Overall W   59
 12  734 WIKKACZ Katarzyna    POL   1978  2:32:27.47  1:24:11.31  17:09.60 21km_Overall W   64

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  766 HONSOVA Olga    CZE   1973  1:18:36.52  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   5
 2  742 LOESCHKE Sabine  TSV Leuna e.V.  GER   1973  1:23:36.49  4:59.97  4:59.97 21km_Overall W   13
 3  727 RIEDL Monika  WSV Zellerreit  GER   1971  1:24:57.20  6:20.68  1:20.71 21km_Overall W   19
 4  711 RÜLKE Katja  RFV Grosswaltersdorf eV  GER   1972  1:30:43.28  12:06.76  5:46.08 21km_Overall W   29

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  724 EIFLER Sylvia  Bertsdorfer SV  GER   1966  1:20:47.81  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   6
 2  710 LACHMANN Kerstin  SV Neudorf  GER   1969  1:28:30.07  7:42.26  7:42.26 21km_Overall W   25
 3  741 VOIGT Katrin  PSV Zittau e.V. Ski  GER   1965  1:28:47.16  7:59.35  0:17.09 21km_Overall W   26
 4  756 DELBECK Muriel  TGV Schotten  GER   1968  1:31:27.71  10:39.90  2:40.55 21km_Overall W   30
 5  709 EGERER Yvonne  SV Neudorf  GER   1968  1:40:35.74  19:47.93  9:08.03 21km_Overall W   42
 6  704 KLIX Claudia  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1967  1:42:11.66  21:23.85  1:35.92 21km_Overall W   43
 7  723 SPORKERT Sibylle  SV Kirchberg  GER   1966  1:44:52.07  24:04.26  2:40.41 21km_Overall W   47
 8  714 JUNGE Evelyn    GER   1969  2:08:17.07  47:29.26  23:25.00 21km_Overall W   57
 9  700 PAHLKE Simone  ---  GER   1969  2:27:08.03  1:06:20.22  18:50.96 21km_Overall W   63

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  721 KUBICKA Irmi  Sportunion Bad Leonfelden  AUT   1960  1:16:25.92  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   4
 2  738 JINDRISKOVA Alena  Sokol Horni Branna  CZE   1961  1:23:20.14  6:54.22  6:54.22 21km_Overall W   12
 3  732 REIBER Karin  TGV Schotten  GER   1963  1:25:04.66  8:38.74  1:44.52 21km_Overall W   20
 4  743 KÖHLER Sabine  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1964  1:26:33.81  10:07.89  1:29.15 21km_Overall W   23
 5  719 WINKLER Andrea  SSV Sayda e.V.  GER   1963  1:33:14.38  16:48.46  6:40.57 21km_Overall W   34
 6  705 HAHN Claudia  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1963  1:39:08.79  22:42.87  5:54.41 21km_Overall W   41
 7  702 FLÖTER Angelika  Skiclub Frohburg  GER   1964  1:48:43.35  32:17.43  9:34.56 21km_Overall W   48
 8  761 FORBERGER Gabriela  Grün- Weiß Lippersdorf  GER   1962  1:51:05.75  34:39.83  2:22.40 21km_Overall W   50

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  764 GENSER Annette  WSV Oberwarmensteinach  GER   1956  1:24:16.92  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   14
 2  739 DITTRICH Helga  SC Tirschenreuth  GER   1955  1:24:50.27  0:33.35  0:33.35 21km_Overall W   17
 3  726 WARTNER Marianne  TSV Regen  GER   1956  1:29:04.75  4:47.83  4:14.48 21km_Overall W   27
 4  763 SAUERWEIN Elisabeth  DAV Neuburg  GER   1958  1:32:50.25  8:33.33  3:45.50 21km_Overall W   33
 5  767 PANGERL Sonja  DJK Beucherling  GER   1956  1:34:31.42  10:14.50  1:41.17 21km_Overall W   36
 6  730 WENZEL Annemone  Kelchsteiner Oybin  GER   1955  1:36:13.07  11:56.15  1:41.65 21km_Overall W   38
 7  717 BUERST Maria    GER   1959  1:42:28.33  18:11.41  6:15.26 21km_Overall W   44
 8  755 BAUMHOF Annemarie  TSV Ründeroth  GER   1955  1:52:15.51  27:58.59  9:47.18 21km_Overall W   51
 9  707 BÖHM Sabine  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1959  2:15:29.84  51:12.92  23:14.33 21km_Overall W   60

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  725 PALME Lida  M.S.V. München  GER   1950  1:20:53.87  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   7
 2  765 NITSCHE Sabine  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1952  1:24:48.39  3:54.52  3:54.52 21km_Overall W   16
 3  731 WALTER Anita  SC Gefrees  GER   1953  1:32:40.30  11:46.43  7:51.91 21km_Overall W   31
 4  759 CONRAD Rautgundis  SC Kottmar  GER   1953  1:37:09.10  16:15.23  4:28.80 21km_Overall W   39
 5  752 SCHUMANN Meike  ETV  GER   1950  2:11:15.72  50:21.85  34:06.62 21km_Overall W   58
 6  760 RUDAT Eva-Maria  SG Einheit Berliner Bär  GER   1953  2:18:44.57  57:50.70  7:28.85 21km_Overall W   61
 7  758 MENKEN Tineke  Vasa Sport  NED   1953  2:24:55.98  1:04:02.11  6:11.41 21km_Overall W   62
 8  762 KOTRCOVA Melanie  SKI club Sumava  CZE   1951  2:35:56.21  1:15:02.34  11:00.23 21km_Overall W   65

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  754 VERLDPAUS-SPEEKENBRINK Anca  Bedaf Uden  NED   1949  1:53:08.35  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   52

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  703 SCHEIDEL Karin  SV TU Ilmenau  GER   1943  1:26:38.49  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   24
 2  701 STENSCHKE Renate  Einheit Berliner Bär  GER   1940  1:32:46.09  6:07.60  6:07.60 21km_Overall W   32

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg

Int. SUBARU Skadi Loppet 2005
Bodenmais (GER), 20.3.2005
Klasse: 21km_Damen 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg