Int. Skadi Loppet 2005
MINI Loppet 2005
Klasse: 4km_Schüler 11 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  102 STADLERROVA Sarka  SV Bayerisch Eisenstein  GER   1994  12:01.13  0:00.00  0:00.00 4km_Overall W   3
 2  139 SÖLTL Franziska  S.C. Partenkirchen  GER   1994  12:27.01  0:25.88  0:25.88 4km_Overall W   5
 3  116 KLIMOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1994  12:29.04  0:27.91  0:02.03 4km_Overall W   6
 4  122 SOVAKOVA Nikol  Ski Klub Sumava  CZE   1994  12:39.59  0:38.46  0:10.55 4km_Overall W   7
 5  101 KÖHLER Luisa  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1994  13:05.00  1:03.87  0:25.41 4km_Overall W   9
 6  105 EGERER Sophie  SV Neudorf  GER   1994  13:38.56  1:37.43  0:33.56 4km_Overall W   12
 7  106 LACHMANN Sara  SV Neudorf  GER   1994  14:15.93  2:14.80  0:37.37 4km_Overall W   16
 8  100 WINKLER Anne  SSV Sayda e.V.  GER   1994  14:36.18  2:35.05  0:20.25 4km_Overall W   19
 9  142 ZAJCKOVA Svetlana  Sokol Stachy  CZE   1994  14:58.36  2:57.23  0:22.18 4km_Overall W   24
 10  114 HULOVCOVA Jana  Ski Klub Sumava  CZE   1994  15:37.98  3:36.85  0:39.62 4km_Overall W   26
 11  119 PREDOTOVA Karolina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  15:46.76  3:45.63  0:08.78 4km_Overall W   27
 12  125 SPILA Anna  Bertsdorfer SV  GER   1994  16:00.71  3:59.58  0:13.95 4km_Overall W   29
 13  109 HARTMANN Sandra  TSV Rauenstein  GER   1994  16:01.49  4:00.36  0:00.78 4km_Overall W   30
 14  118 MONDLOVA Katerina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  16:30.55  4:29.42  0:29.06 4km_Overall W   33
 15  113 OERTEL Lisa  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1994  16:30.78  4:29.65  0:00.23 4km_Overall W   34
 16  117 MALIKOVA Nikola  Ski Klub Sumava  CZE   1994  16:41.59  4:40.46  0:10.81 4km_Overall W   36
 17  130 SCHOLZ Nina  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1994  16:58.01  4:56.88  0:16.42 4km_Overall W   38
 18  124 ERTL Karin  SV Kirchberg  GER   1994  17:06.99  5:05.86  0:08.98 4km_Overall W   39
 19  111 BERNSTEIN Julia    GER   1994  17:15.06  5:13.93  0:08.07 4km_Overall W   40
 20  137 STRAUB Andrea  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1994  17:25.71  5:24.58  0:10.65 4km_Overall W   41
 21  138 STRAUB Katja  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1994  18:20.24  6:19.11  0:54.53 4km_Overall W   42
 22  112 KITTELL Saskia    GER   1994  19:30.07  7:28.94  1:09.83 4km_Overall W   43
 23  131 ROMEIS Laura  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1994  35:26.16  23:25.03  15:56.09 4km_Overall W   46

Int. Skadi Loppet 2005
MINI Loppet 2005
Klasse: 4km_Schüler 11 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  14 MANDAK Petr  Ski Klub Sumava  CZE   1994  11:38.47  0:00.00  0:00.00 4km_Overall M   5
 2  25 de Vigneux Mathias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  11:44.95  0:06.48  0:06.48 4km_Overall M   7
 3  19 OTTAWA Felix  SC Aising Pang  GER   1994  11:49.79  0:11.32  0:04.84 4km_Overall M   10
 4  38 WEH Matthias  WSV Isny  GER   1994  11:59.38  0:20.91  0:09.59 4km_Overall M   12
 5  7 ESCHER Tobias  SV Neudorf-Sehma  GER   1994  12:57.06  1:18.59  0:57.68 4km_Overall M   18
 6  32 SCHWANITZ Manfred  TSV Flossenbürg  GER   1994  12:57.61  1:19.14  0:00.55 4km_Overall M   19
 7  4 MITTAG Stephan  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1994  13:20.51  1:42.04  0:22.90 4km_Overall M   21
 8  2 HOLZHEY Max  ESV Nassau  GER   1994  13:26.63  1:48.16  0:06.12 4km_Overall M   22
 9  3 ZINNER Jakob  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1994  13:44.10  2:05.63  0:17.47 4km_Overall M   24
 10  39 WERNER Markus  SC Münchberg  GER   1994  13:53.49  2:15.02  0:09.39 4km_Overall M   26
 11  20 LAUMER Philipp  SC Aising Pang  GER   1994  14:27.94  2:49.47  0:34.45 4km_Overall M   28
 12  9 ACHATZ Jonas  SC Spiegelau  GER   1994  14:28.83  2:50.36  0:00.89 4km_Overall M   29
 13  36 KROVPA Ondra  Sokol Stachy  CZE   1994  15:24.49  3:46.02  0:55.66 4km_Overall M   32
 14  6 FREI Christian  SV Neudorf  GER   1994  15:43.31  4:04.84  0:18.82 4km_Overall M   33
 15  22 HEISS Dominik  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1994  24:59.33  13:20.86  9:16.02 4km_Overall M   35

Int. Skadi Loppet 2005
MINI Loppet 2005
Klasse: 4km_Schüler 12 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  107 BARTOLMÄS Julia  WSV Trusetal  GER   1993  11:51.86  0:00.00  0:00.00 4km_Overall W   1
 2  126 CHARVATOVA Lucie  SVS Krkonose Vrchlabi  CZE   1993  11:53.71  0:01.85  0:01.85 4km_Overall W   2
 3  140 DAHLMEIER Laura  S.C. Partenkirchen  GER   1993  12:09.87  0:18.01  0:16.16 4km_Overall W   4
 4  103 HÜBLER Beatrice  SV Grosswaltersdorf 1953 e.V.  GER   1993  12:41.59  0:49.73  0:31.72 4km_Overall W   8
 5  127 KLAMPFLOVA Hana  SVS Krkonose Vrchlabi  CZE   1993  13:06.72  1:14.86  0:25.13 4km_Overall W   10
 6  146 NEBBE Yvonne  LBC Banfetal  GER   1993  13:16.94  1:25.08  0:10.22 4km_Overall W   11
 7  144 KLÖTZER Denise  SC- Gefrees  GER   1993  13:47.98  1:56.12  0:31.04 4km_Overall W   13
 8  136 KRAUS Vroni  SC Furth i. Wald  GER   1993  13:57.94  2:06.08  0:09.96 4km_Overall W   14
 9  135 FRITZ Sabrina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  14:02.92  2:11.06  0:04.98 4km_Overall W   15
 10  104 JAKOB Isabel  SV Grosswaltersdorf 1953 e.V.  GER   1993  14:16.40  2:24.54  0:13.48 4km_Overall W   17
 11  134 KROISS Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  14:28.22  2:36.36  0:11.82 4km_Overall W   18
 12  128 MÜLLER-LUX Lea  SC Aising Pang  GER   1993  14:36.58  2:44.72  0:08.36 4km_Overall W   20
 13  115 HOLUBOVA Anezka  Ski Klub Sumava  CZE   1993  14:44.37  2:52.51  0:07.79 4km_Overall W   21
 14  141 HEYNEN Anna- Lena  SC Erlangen  GER   1993  14:53.22  3:01.36  0:08.85 4km_Overall W   22
 15  133 GRUBER Veronika  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  14:57.71  3:05.85  0:04.49 4km_Overall W   23
 16  120 NOUZOVA Jitka  Ski Klub Sumava  CZE   1993  15:17.19  3:25.33  0:19.48 4km_Overall W   25
 17  132 GOMEZ Marlene  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  15:57.97  4:06.11  0:40.78 4km_Overall W   28
 18  121 ZASTEROVA Pavlina  Ski Klub Sumava  CZE   1993  16:16.11  4:24.25  0:18.14 4km_Overall W   31
 19  143 CHLADOVA Eva  Sokol Stachy  CZE   1993  16:25.87  4:34.01  0:09.76 4km_Overall W   32
 20  145 JAHN Lisa  LBC Banfetal  GER   1993  16:31.35  4:39.49  0:05.48 4km_Overall W   35
 21  108 SPORKERT Anna  SV Kirchberg Sparte Ski  GER   1993  16:42.92  4:51.06  0:11.57 4km_Overall W   37
 22  123 POLCOVA Patricie  Ski Klub Sumava  CZE   1993  20:46.30  8:54.44  4:03.38 4km_Overall W   44
 23  129 BREUNIG Linda  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1993  21:13.32  9:21.46  0:27.02 4km_Overall W   45

Int. Skadi Loppet 2005
MINI Loppet 2005
Klasse: 4km_Schüler 12 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  10 HERZOG Daniel  SC Spiegelau  GER   1993  10:51.88  0:00.00  0:00.00 4km_Overall M   1
 2  30 DZIADKOWIEC-MICHON Mariusz    POL   1993  10:53.33  0:01.45  0:01.45 4km_Overall M   2
 3  31 WÜRZ Ferdinand  SC Furth i. Wald  GER   1993  11:15.37  0:23.49  0:22.04 4km_Overall M   3
 4  16 DREXLER Hans- Peter  WSV Isny  GER   1993  11:21.08  0:29.20  0:05.71 4km_Overall M   4
 5  35 RYPL Michal  Sokol Stachy  CZE   1993  11:38.52  0:46.64  0:17.44 4km_Overall M   6
 6  24 NEUKIRCH Lukas  SK Oker  GER   1993  11:45.62  0:53.74  0:07.10 4km_Overall M   8
 7  11 ASCHER Patrick  WSV-DJK Rastbüchel  GER   1993  11:49.42  0:57.54  0:03.80 4km_Overall M   9
 8  28 KELLNER Toni  S.C. Partenkirchen  GER   1993  11:54.47  1:02.59  0:05.05 4km_Overall M   11
 9  21 SCHWARZ Moritz  SC Monte Kaolino Hirschau  GER   1993  12:08.57  1:16.69  0:14.10 4km_Overall M   13
 10  15 RÖNSCH Arved  Bertsdorfer SV  GER   1993  12:21.35  1:29.47  0:12.78 4km_Overall M   14
 11  23 WAGENLÄNDER Frank  SK Oker  GER   1993  12:21.85  1:29.97  0:00.50 4km_Overall M   15
 12  29 METZ Lennart  SK Oker  GER   1993  12:31.80  1:39.92  0:09.95 4km_Overall M   16
 13  5 ADAM Rico  Skiclub Kottmar e.V.  GER   1993  12:41.64  1:49.76  0:09.84 4km_Overall M   17
 14  1 KOCH Albin  ESV Nassau  GER   1993  13:16.63  2:24.75  0:34.99 4km_Overall M   20
 15  37 ZITTA Filip  Sokol Stachy  CZE   1993  13:43.25  2:51.37  0:26.62 4km_Overall M   23
 16  34 MARTIN Chlada  Sokol Stachy  CZE   1993  13:47.37  2:55.49  0:04.12 4km_Overall M   25
 17  18 KOPAL Krystof  Czech Ski Association Jitka Bartonova  CZE   1993  14:06.90  3:15.02  0:19.53 4km_Overall M   27
 18  27 FRIEDL Leopold  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1993  14:50.24  3:58.36  0:43.34 4km_Overall M   30
 19  33 WILDFEUER Dominik  DJK Rastbüchel  GER   1993  15:07.82  4:15.94  0:17.58 4km_Overall M   31
 20  12 MALIK Jakub  Sokol Stachy  CZE   1993  21:11.92  10:20.04  6:04.10 4km_Overall M   34