Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Jugendlich 16 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  617 WAGNER David  Forbach  GER   1988  1:05:20.14  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   11
 2  564 REISMANN Carl  TGV Schotten  GER   1988  1:11:10.76  5:50.62  5:50.62 21km_Overall M   39
 3  572 HAHN Bernd  Ski-Klub Kottmar  GER   1988  1:13:30.72  8:10.58  2:19.96 21km_Overall M   47
 4  637 EGGERSBERGER Robert  SV Waakirchen  GER   1988  1:14:20.32  9:00.18  0:49.60 21km_Overall M   56
 5  577 RICHTER Norman  SV Grosswaltersdorf  GER   1988  1:14:34.34  9:14.20  0:14.02 21km_Overall M   60
 6  611 SCHUSTER Felix  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  1:15:28.19  10:08.05  0:53.85 21km_Overall M   67
 7  576 JENTSCH Kevin  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  1:18:27.15  13:07.01  2:58.96 21km_Overall M   84
 8  615 SVAJDA Bohus  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1988  1:22:57.85  17:37.71  4:30.70 21km_Overall M   105
 9  620 CASPER Sebastian  SG Holzhau  GER   1989  1:24:56.96  19:36.82  1:59.11 21km_Overall M   121
 10  613 BUSCH Steven  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  1:30:36.42  25:16.28  5:39.46 21km_Overall M   159
 11  584 WINKLER Jacob  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  1:31:53.79  26:33.65  1:17.37 21km_Overall M   163
 12  580 RICHTER Tony  SV Lok Eilenburg  GER   1988  1:57:34.39  52:14.25  25:40.60 21km_Overall M   239

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Jugendlich 17 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  641 KROIß Thomas  Bischofsmais  GER   1986  1:05:01.33  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   10
 2  509 WACKER Mario  LZ Burg-Windeck  GER   1987  1:05:28.47  0:27.14  0:27.14 21km_Overall M   12
 3  638 EGGERSBERGER Martin  SV Waakirchen  GER   1986  1:08:25.91  3:24.58  2:57.44 21km_Overall M   21
 4  623 ALIKIN Vladislav  WSV Reit i.Winkel  GER   1986  1:09:08.70  4:07.37  0:42.79 21km_Overall M   25
 5  567 SCHÖNBERGER Matthias  SC Zwiesel  GER   1987  1:09:35.20  4:33.87  0:26.50 21km_Overall M   29
 6  515 BENNDORF Sascha  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1987  1:16:59.88  11:58.55  7:24.68 21km_Overall M   74
 7  507 NEUBER Falk  TUS Voigtsdorf  GER   1986  1:17:28.50  12:27.17  0:28.62 21km_Overall M   77
 8  561 NEUBER Frank  TUS Voigtsdorf  GER   1987  1:25:07.31  20:05.98  7:38.81 21km_Overall M   124
 9  512 BIRKE Jan  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1986  1:27:48.23  22:46.90  2:40.92 21km_Overall M   138
 10  501 RECKNAGEL Sören  WSC Unterschönau  GER   1986  1:49:30.10  44:28.77  21:41.87 21km_Overall M   226
 11  502 SEIFERT Christoph  SV Lok Eilenburg  GER   1987  1:57:34.25  52:32.92  8:04.15 21km_Overall M   238
 DNF  571 SIX Tobias  WSV St. Englmar  GER   1987   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Junioren M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  554 FORBERGER Sven  SV Grosswaltersdorf  GER   1984  1:02:02.07  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   4
 2  549 HÄNISCH Michael  ESV Nassau  GER   1985  1:13:13.91  11:11.84  11:11.84 21km_Overall M   46
 3  526 HENNING Michael  SC Lanzenhain  GER   1985  1:14:14.43  12:12.36  1:00.52 21km_Overall M   55
 4  538 VOIGT Peter  SSV Altenberg  GER   1985  1:23:53.38  21:51.31  9:38.95 21km_Overall M   111
 DSQ  587 PETERS Kari  SC Oberstdorf  LUX   1985   DSQ     21km_Overall M   

DSQ nach Art. IWO 340.1.1

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  522 BREDL Johannes  WSV Rabenstein  GER   1982  1:00:40.88  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   1
 2  568 PUMP Carsten  SSV Altenberg/Zoll  GER   1976  1:00:45.69  0:04.81  0:04.81 21km_Overall M   2
 3  588 SCHÖNBRUNNER Florian  Spvgg Oberkreuzberg  GER   1983  1:03:55.53  3:14.65  3:09.84 21km_Overall M   6
 4  529 BAYER Matthias  TUS Mitterteich  GER   1975  1:04:33.28  3:52.40  0:37.75 21km_Overall M   7
 5  630 HAVEL Tomas  VSK Elektro CVVT Praha  CZE   1975  1:06:41.18  6:00.30  2:07.90 21km_Overall M   16
 6  602 BRONOWICKI Lukasz  Jelenia Gora/Polen  POL   1982  1:08:53.78  8:12.90  2:12.60 21km_Overall M   24
 7  532 RYSKA Vit  LK Verovice  CZE   1975  1:09:13.90  8:33.02  0:20.12 21km_Overall M   26
 8  550 HENNIG Nico  ESV Nassau  GER   1976  1:10:54.10  10:13.22  1:40.20 21km_Overall M   36
 9  601 SONNET Manuel  SC Bütgenbach  BEL   1974  1:14:04.75  13:23.87  3:10.65 21km_Overall M   52
 10  523 GÖHLER Stefan  SG Holzhau  GER   1979  1:15:13.19  14:32.31  1:08.44 21km_Overall M   64
 11  622 FISCHER Harald  SU-Trattenbach  AUT   1977  1:21:03.47  20:22.59  5:50.28 21km_Overall M   92
 12  562 UNGER Peter  SV Tanne Thalheim  GER   1981  1:27:28.56  26:47.68  6:25.09 21km_Overall M   136
 13  518 HARTWIG Bernd  SG Holzhau  GER   1982  1:34:40.31  33:59.43  7:11.75 21km_Overall M   179
 14  552 SCHULTZ Georg  Göttingen  GER   1980  1:36:42.70  36:01.82  2:02.39 21km_Overall M   187
 15  505 PATZER Kay  Blau-Weiss Neustadt a.d.Orla  GER   1979  1:53:01.16  52:20.28  16:18.46 21km_Overall M   233
 DNF  631 WIERCZUK Jaroslav  Warszawa/Polen  POL   1977   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  627 ALBERT Sven  VSC Klingenthal  GER   1971  1:02:01.04  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   3
 2  539 RANDAK Karel  CZU Prag  CZE   1971  1:04:49.22  2:48.18  2:48.18 21km_Overall M   8
 3  597 HAFNER Herbert  Sparkasse Reg/Vit  GER   1970  1:07:16.03  5:14.99  2:26.81 21km_Overall M   18
 4  540 SCHNEIDER Sylvio  Bertsdorfer SV  GER   1969  1:08:32.07  6:31.03  1:16.04 21km_Overall M   23
 5  590 HALFAR Thomas  SV Arnbruck  GER   1969  1:09:29.02  7:27.98  0:56.95 21km_Overall M   27
 6  600 BAROCKE Ralf  TSV Mönchröden  GER   1973  1:12:12.79  10:11.75  2:43.77 21km_Overall M   40
 7  639 PAUL Andreas  SC Grossberg  GER   1971  1:13:54.50  11:53.46  1:41.71 21km_Overall M   51
 8  614 MÖLLER Rene  WSV Trusetal  GER   1970  1:14:21.36  12:20.32  0:26.86 21km_Overall M   57
 9  598 RASTER Christian  Sparkasse Reg/Vit  GER   1972  1:14:22.95  12:21.91  0:01.59 21km_Overall M   58
 10  536 DIETRICH Ralf  SG Holzhau  GER   1969  1:14:30.39  12:29.35  0:07.44 21km_Overall M   59
 11  624 KASPAR Jan  VSK Elektro CVVT Praha  CZE   1971  1:15:11.62  13:10.58  0:41.23 21km_Overall M   63
 12  531 LYSTIG Ted  OK Landehof  SWE   1971  1:17:30.55  15:29.51  2:18.93 21km_Overall M   78
 13  644 SCHULZ Jürgen  Bertsdorfer SV  GER   1973  1:26:32.87  24:31.83  9:02.32 21km_Overall M   130
 14  563 HOFMEYER Michael  Nürnberg  GER   1969  1:28:01.41  26:00.37  1:28.54 21km_Overall M   141
 15  520 MÜLLER Steffen  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1969  1:29:43.10  27:42.06  1:41.69 21km_Overall M   153
 16  556 SICHER Benoit  Pisek/France  FRA   1973  1:39:14.20  37:13.16  9:31.10 21km_Overall M   201
 17  642 KOHL-BOSDORFF Steffen  TSV Leuna  GER   1971  1:40:01.47  38:00.43  0:47.27 21km_Overall M   204

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  636 NATTER Lothar  Mellau/Austria  AUT   1967  1:04:51.52  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   9
 2  534 BAUER Gerhard  DJK Falkenberg  GER   1968  1:06:40.69  1:49.17  1:49.17 21km_Overall M   15
 3  535 KLÜGER Christian  WSC Ober-Unterschönau  GER   1966  1:09:54.80  5:03.28  3:14.11 21km_Overall M   30
 4  546 SCHIFFMANN Thomas  TUS 1892 Mitterteich  GER   1968  1:10:06.42  5:14.90  0:11.62 21km_Overall M   31
 5  585 SCHÄFER Steffen  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1966  1:10:23.27  5:31.75  0:16.85 21km_Overall M   33
 6  519 WENIGER Andreas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1967  1:10:31.13  5:39.61  0:07.86 21km_Overall M   34
 7  628 SCHOTT Matthias  FC Wüstenselbitz  GER   1965  1:11:05.64  6:14.12  0:34.51 21km_Overall M   38
 8  596 ALRAUN Rüdiger  SC-Aising-Pang  GER   1966  1:14:10.22  9:18.70  3:04.58 21km_Overall M   53
 9  551 RICHTER Jens  BSG FSV Waldheim  GER   1966  1:15:22.57  10:31.05  1:12.35 21km_Overall M   66
 10  543 BRENDEL Günter  SG Kattek  GER   1966  1:16:38.10  11:46.58  1:15.53 21km_Overall M   70
 11  640 SCHWAB Joachim  WSV Bischofswiesen  GER   1965  1:20:08.30  15:16.78  3:30.20 21km_Overall M   91
 12  619 ÖHLER Jürgen  SC Mittelberg-Oy  GER   1968  1:22:58.98  18:07.46  2:50.68 21km_Overall M   106
 13  566 PAUL Gerald  Ski-Klub Kottmar  GER   1965  1:23:23.44  18:31.92  0:24.46 21km_Overall M   108
 14  537 MÜLLER Maik  FWV Frauenwald  GER   1965  1:23:52.75  19:01.23  0:29.31 21km_Overall M   110
 15  524 KÖHLER Thomas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1965  1:24:52.93  20:01.41  1:00.18 21km_Overall M   118
 16  632 SCHNEIDER Markus  MRRC München  GER   1967  1:25:39.29  20:47.77  0:46.36 21km_Overall M   127
 17  511 VOIGT Mario  PSV Zittau e.V.  GER   1964  1:27:32.99  22:41.47  1:53.70 21km_Overall M   137
 18  500 GUMENNY Michal  Tatonka Skiers  CZE   1966  1:28:17.64  23:26.12  0:44.65 21km_Overall M   144
 19  594 OTTAWA Andi  SC-Aising-Pang  GER   1966  1:31:13.81  26:22.29  2:56.17 21km_Overall M   161
 20  582 STEIN Frank  SV TU Ilmenau  GER   1967  1:33:50.39  28:58.87  2:36.58 21km_Overall M   176
 21  514 LINKE Frank  Ski-Klub Kottmar  GER   1964  1:35:33.22  30:41.70  1:42.83 21km_Overall M   184
 22  634 WÖLFEL Dieter  SC Lauf  GER   1967  1:35:43.29  30:51.77  0:10.07 21km_Overall M   185
 23  595 KLEIBEL Mathias  SC-Aising-Pang  GER   1967  1:36:58.09  32:06.57  1:14.80 21km_Overall M   190

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  635 FURRER Martin  Lenzerheide/Schweiz  SUI   1962  1:03:52.80  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   5
 2  633 GRABMÜLLER Ivo  Ski Sumava  GER   1962  1:06:26.95  2:34.15  2:34.15 21km_Overall M   13
 3  547 ULBRICH Jan  TGV Schotten  GER   1963  1:07:25.33  3:32.53  0:58.38 21km_Overall M   19
 4  573 ZISELSBERGER Michael  WSV Patersdorf  GER   1960  1:07:26.70  3:33.90  0:01.37 21km_Overall M   20
 5  508 EGE Andreas  WSV Braunlage  GER   1961  1:08:26.66  4:33.86  0:59.96 21km_Overall M   22
 6  525 EIFLER Hartmut  Bertsdorfer SV  GER   1962  1:10:42.87  6:50.07  2:16.21 21km_Overall M   35
 7  544 KOCH Stephan  ESV Nassau  GER   1962  1:12:16.38  8:23.58  1:33.51 21km_Overall M   41
 8  521 KONIECZNY Knut  SV TU Ilmenau  GER   1960  1:13:07.72  9:14.92  0:51.34 21km_Overall M   44
 9  530 OYSMÜLLER Josef  NF-St.Aegyd  AUT   1961  1:14:10.66  10:17.86  1:02.94 21km_Overall M   54
 10  516 HÄNISCH Stephan  ESV Nassau  GER   1959  1:16:18.37  12:25.57  2:07.71 21km_Overall M   69
 11  565 SCHRÖTER Frank  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1960  1:16:55.71  13:02.91  0:37.34 21km_Overall M   73
 12  626 HOFSTÄTTER Josef  SU Eidenberg  AUT   1963  1:17:06.52  13:13.72  0:10.81 21km_Overall M   76
 13  506 CLAUßNITZER Frank  SG Holzhau  GER   1963  1:18:54.13  15:01.33  1:47.61 21km_Overall M   85
 14  586 HEROLD Steffen  SV Grosswaltersdorf  GER   1961  1:19:09.67  15:16.87  0:15.54 21km_Overall M   86
 15  503 TROMMLER Uwe  SG Holzhau  GER   1963  1:22:27.69  18:34.89  3:18.02 21km_Overall M   98
 16  553 BRÄUER Michael  Ski-Klub Kottmar  GER   1963  1:23:05.94  19:13.14  0:38.25 21km_Overall M   107
 17  578 OESTREICH Knut  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1960  1:23:28.67  19:35.87  0:22.73 21km_Overall M   109
 18  533 KRAMPL Kurt  TSV-Drügendorf-Tiefenstürmig  GER   1959  1:24:09.59  20:16.79  0:40.92 21km_Overall M   113
 19  559 HOFER Josef  Innsbruck  AUT   1961  1:24:18.03  20:25.23  0:08.44 21km_Overall M   114
 20  618 WELLMANN Matthias  Skiradler  GER   1959  1:24:54.60  21:01.80  0:36.57 21km_Overall M   120
 21  513 KROMER Klaus  TSV Ostheim  GER   1959  1:25:37.85  21:45.05  0:43.25 21km_Overall M   126
 22  625 NIGSCH Hans Peter  WSV Schoppernau  AUT   1961  1:32:17.96  28:25.16  6:40.11 21km_Overall M   166
 23  643 GÖRING Rüdiger    GER   1959  1:32:48.82  28:56.02  0:30.86 21km_Overall M   170
 24  510 HAGEMANN Heribert  Kernscher Männerchor  GER   1959  1:33:57.65  30:04.85  1:08.83 21km_Overall M   177
 25  560 GÖLDNER Andreas  AS Lok Engelsdorf  GER   1960  1:37:43.02  33:50.22  3:45.37 21km_Overall M   193
 26  621 DOES Peter  Vasa Sport  NED   1962  1:39:07.34  35:14.54  1:24.32 21km_Overall M   200
 27  517 HOCHSATTEL Hans-Jörg  GMRL-Verein Ilmenau  GER   1960  1:42:00.19  38:07.39  2:52.85 21km_Overall M   210
 28  504 DOTZAUER Bodo  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1962  1:43:31.36  39:38.56  1:31.17 21km_Overall M   215
 29  570 OLDAG Karl-Heinz  SG Holzhau  GER   1962  1:55:06.76  51:13.96  11:35.40 21km_Overall M   235
 30  610 KROMER Klaus  TSV Ostheim  GER   1959  2:12:29.08  1:08:36.28  17:22.32 21km_Overall M   247
 31  645 LEIJN Martin  Vasa Sport  NED   1962  2:24:46.78  1:20:53.98  12:17.70 21km_Overall M   250

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  860 FREYER Gerald  Blau-Weiss Neuhausen  GER   1958  1:06:39.82  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   14
 2  941 DRESCHER Klaus  WSV Bad Tölz  GER   1956  1:06:41.96  0:02.14  0:02.14 21km_Overall M   17
 3  925 HONES Josef  Union Liebenau  AUT   1954  1:09:34.34  2:54.52  2:52.38 21km_Overall M   28
 4  858 SALLER Ludwig  SV Kollnburg  GER   1956  1:10:09.17  3:29.35  0:34.83 21km_Overall M   32
 5  290 WOLKERSDORFER Herbert  Union Niederwaldkirchen  AUT   1954  1:13:41.51  7:01.69  3:32.34 21km_Overall M   48
 6  835 HERBERG Gert  Ski-Klub Kottmar  GER   1955  1:16:41.93  10:02.11  3:00.42 21km_Overall M   71
 7  871 FUCHS Herbert  WSV Patersdorf  GER   1954  1:17:01.41  10:21.59  0:19.48 21km_Overall M   75
 8  847 KEMPE Andreas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1954  1:22:36.67  15:56.85  5:35.26 21km_Overall M   100
 9  826 FRITZSCH Günter  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1955  1:22:48.74  16:08.92  0:12.07 21km_Overall M   102
 10  811 KREBS Stefan  TRI Günzburg  GER   1955  1:25:01.74  18:21.92  2:13.00 21km_Overall M   123
 11  887 STEIGER Jaroslav  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1954  1:25:44.26  19:04.44  0:42.52 21km_Overall M   128
 12  810 GÖHLER Ralf  ESV Nassau  GER   1956  1:27:51.74  21:11.92  2:07.48 21km_Overall M   140
 13  845 BARTHEL Wolfgang  SG Klotzsche  GER   1955  1:29:43.43  23:03.61  1:51.69 21km_Overall M   154
 14  879 NESTLER Frank  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1957  1:32:40.58  26:00.76  2:57.15 21km_Overall M   168
 15  829 WELLMANN Andreas  Skiradler  GER   1955  1:33:49.94  27:10.12  1:09.36 21km_Overall M   175
 16  945 TALANDA Helmut  SC Lauf  GER   1954  1:36:48.62  30:08.80  2:58.68 21km_Overall M   188
 17  803 KLUG Reinhold  SC Döngesmühle  GER   1958  1:38:00.62  31:20.80  1:12.00 21km_Overall M   195
 18  919 BECHYNSKY Josef  Brunntal  CZE   1954  1:40:03.19  33:23.37  2:02.57 21km_Overall M   205
 19  872 RECKNAGEL Dietmar  WSC Unterschönau  GER   1958  1:43:45.84  37:06.02  3:42.65 21km_Overall M   216
 20  893 WILLMANN Erich  SC Waldau  GER   1957  1:43:52.99  37:13.17  0:07.15 21km_Overall M   218
 21  833 REDSLOB Uwe  Blau-Weiss Neustadt a.d.Orla  GER   1956  1:46:18.16  39:38.34  2:25.17 21km_Overall M   223
 22  873 BAUMANN Hubert  SC Scheidegg  GER   1957  1:58:21.87  51:42.05  12:03.71 21km_Overall M   240
 23  805 SPAANS Ulbe  Vasa Sport  NED   1958  1:58:51.37  52:11.55  0:29.50 21km_Overall M   243

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  876 HANZLIK Holger  SC Edelweiss Jöhstadt  GER   1952  1:10:57.17  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   37
 2  883 KURZ Albert  SG Schönau  GER   1951  1:12:40.73  1:43.56  1:43.56 21km_Overall M   42
 3  856 JUNG Peter  WSV Trusetal  GER   1949  1:12:48.09  1:50.92  0:07.36 21km_Overall M   43
 4  898 TRÖSSE Lutz  SV TU Ilmenau  GER   1950  1:13:47.37  2:50.20  0:59.28 21km_Overall M   49
 5  837 PAUL Reiner  TUS Voigtsdorf  GER   1953  1:13:53.32  2:56.15  0:05.95 21km_Overall M   50
 6  932 MÜLLHOFER Wilhelm  SCMK Hirschau  GER   1952  1:14:38.47  3:41.30  0:45.15 21km_Overall M   61
 7  948 KRALOVEL Jiri  WSV Schönsee  CZE   1951  1:17:55.54  6:58.37  3:17.07 21km_Overall M   80
 8  896 KLEY Helmut  WSC 07 Ruhla  GER   1950  1:17:58.76  7:01.59  0:03.22 21km_Overall M   81
 9  935 POPP Robert  FC Wüstenselbitz  GER   1950  1:18:23.47  7:26.30  0:24.71 21km_Overall M   82
 10  946 HAFNER Michael  DAV Altdorf  GER   1953  1:21:17.62  10:20.45  2:54.15 21km_Overall M   95
 11  861 WEIß Otto  WSV Patersdorf  GER   1951  1:22:35.74  11:38.57  1:18.12 21km_Overall M   99
 12  895 WALTHER Reiner  TUS Voigtsdorf  GER   1951  1:24:30.55  13:33.38  1:54.81 21km_Overall M   115
 13  838 HONZATKO Ivan  Cvikov  CZE   1950  1:24:46.30  13:49.13  0:15.75 21km_Overall M   117
 14  920 BROZ Jaroslav  Sokol Stity  GER   1950  1:24:59.97  14:02.80  0:13.67 21km_Overall M   122
 15  922 FISNAR Jiri  Desnou  CZE   1950  1:26:52.41  15:55.24  1:52.44 21km_Overall M   132
 16  939 HOLBAUM Manfred  SC Waldthurn  GER   1951  1:27:08.66  16:11.49  0:16.25 21km_Overall M   134
 17  834 SCHWARZ Iri  PJR Frenstat  CZE   1951  1:28:03.76  17:06.59  0:55.10 21km_Overall M   142
 18  843 SEIB Peter  Ski-Club Leimen  GER   1951  1:31:35.31  20:38.14  3:31.55 21km_Overall M   162
 19  813 AUER Franz  TSV Frickenhausen  GER   1952  1:32:50.51  21:53.34  1:15.20 21km_Overall M   171
 20  869 SAUTER Reinhold  SC Günzburg  GER   1950  1:34:55.64  23:58.47  2:05.13 21km_Overall M   181
 21  807 WENZEL Falko  Kelchsteiner Oybin  GER   1951  1:35:20.87  24:23.70  0:25.23 21km_Overall M   183
 22  859 DALLNER Heinz  TSV Münnerstadt  GER   1950  1:35:49.42  24:52.25  0:28.55 21km_Overall M   186
 23  806 RUHMANNSEDER Josef  Büchlberg  GER   1949  1:37:52.53  26:55.36  2:03.11 21km_Overall M   194
 24  903 SCHUMANN Hans-Otto  Hamburg  GER   1949  1:38:44.31  27:47.14  0:51.78 21km_Overall M   198
 25  901 WIITEMAN Cor  Vasa Sport  NED   1952  1:56:25.49  45:28.32  17:41.18 21km_Overall M   237
 26  899 DE GROOT Ton  Vasa Sport  NED   1953  1:58:28.28  47:31.11  2:02.79 21km_Overall M   241
 DNF  874 DOBIS Bernd  SG Einheit Berliner Bär  GER   1952   DNF     21km_Overall M   
 DNF  900 WITTEMAN Do  Vasa Sport  NED   1953   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  824 KÖNIG Dieter  SWV Goldlauter  GER   1945  1:13:08.17  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   45
 2  921 BRINCIL Josef  Sokol Stity  CZE   1948  1:14:43.89  1:35.72  1:35.72 21km_Overall M   62
 3  862 DVORAK Frantisek  Cvikov  CZE   1947  1:16:55.17  3:47.00  2:11.28 21km_Overall M   72
 4  915 SREJMA Jiri  FC Furt im Wald  GER   1948  1:17:32.16  4:23.99  0:36.99 21km_Overall M   79
 5  884 SÜNKEL Dieter  TSV Tettau  GER   1948  1:18:25.79  5:17.62  0:53.63 21km_Overall M   83
 6  933 FAJSTAUER Jiri  SKP Harrachov  CZE   1948  1:19:10.02  6:01.85  0:44.23 21km_Overall M   87
 7  928 KLAUS Günter  SSV Geyer  GER   1945  1:19:51.80  6:43.63  0:41.78 21km_Overall M   89
 8  844 EDLINGER Manfred  Union Ohlsdorf  AUT   1947  1:21:06.01  7:57.84  1:14.21 21km_Overall M   93
 9  589 RÜDIGER Bernd  SC Buchholz  GER   1946  1:21:20.07  8:11.90  0:14.06 21km_Overall M   96
 10  812 WEICHHOLD Günter  BSG FSV Waldheim  GER   1946  1:22:50.61  9:42.44  1:30.54 21km_Overall M   103
 11  914 KNITTL Franz  Skiclub Grossberg  GER   1948  1:23:55.04  10:46.87  1:04.43 21km_Overall M   112
 12  839 FRANZKOWIAK Bernd  VFL Frohnlach  GER   1948  1:25:26.70  12:18.53  1:31.66 21km_Overall M   125
 13  853 NIES Gerhard  SC Willingen  GER   1948  1:27:22.88  14:14.71  1:56.18 21km_Overall M   135
 14  875 WEIDLICH Johannes  Skiverein Schönheide  GER   1948  1:27:49.14  14:40.97  0:26.26 21km_Overall M   139
 15  870 HOLZMÜLLER Christian  TSV Altomünster  GER   1948  1:28:17.23  15:09.06  0:28.09 21km_Overall M   143
 16  936 DUDA Wolfgang  SC Buntenbock  GER   1946  1:28:47.98  15:39.81  0:30.75 21km_Overall M   148
 17  929 THONFELD Rainer  TSG Bau Hammerbrücke  GER   1948  1:28:51.04  15:42.87  0:03.06 21km_Overall M   149
 18  927 DITTRICH Werner  SC Tirschenreuth  GER   1947  1:32:12.20  19:04.03  3:21.16 21km_Overall M   164
 19  830 PSCHEIDT Jiri  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1946  1:33:21.77  20:13.60  1:09.57 21km_Overall M   174
 20  822 HANUS Jan  ESV Zabreh  CZE   1944  1:37:22.01  24:13.84  4:00.24 21km_Overall M   191
 21  937 RÖMHILD Bernd    GER   1947  1:40:43.47  27:35.30  3:21.46 21km_Overall M   207
 22  863 REHFELDT Horst  MSV München  GER   1945  1:45:01.15  31:52.98  4:17.68 21km_Overall M   220
 23  818 HOMOLA Juraj  PJR Frenstat  SVK   1944  1:49:32.11  36:23.94  4:30.96 21km_Overall M   227
 24  851 TANNER Michael  SC Sendling 65  GER   1947  1:50:11.97  37:03.80  0:39.86 21km_Overall M   228
 25  909 RICHARZ Peter  WSV Frankleben  GER   1948  1:53:32.93  40:24.76  3:20.96 21km_Overall M   234
 26  831 DREßLER Alexander  Ski-Klub Kottmar  GER   1945  1:58:30.88  45:22.71  4:57.95 21km_Overall M   242

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  917 FERSTL Alban  AC Höhenfried  GER   1941  1:15:20.02  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   65
 2  916 FELLER Horst  SK Nesselwang  GER   1942  1:16:00.55  0:40.53  0:40.53 21km_Overall M   68
 3  828 CZECH Horst  Normania Treffurt  GER   1939  1:19:45.31  4:25.29  3:44.76 21km_Overall M   88
 4  912 KAUDEWITZ Werner  TSV Mönchröden  GER   1943  1:19:59.72  4:39.70  0:14.41 21km_Overall M   90
 5  849 MEYER Richard  SC Motor Zella-Mehlis  GER   1942  1:22:47.39  7:27.37  2:47.67 21km_Overall M   101
 6  888 ISERT Jürgen  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1942  1:24:53.42  9:33.40  2:06.03 21km_Overall M   119
 7  918 WOLFRAM Heinz  SWV Goldlauter  GER   1940  1:26:17.71  10:57.69  1:24.29 21km_Overall M   129
 8  923 ENDLER Werner  SV Grosswaltersdorf  GER   1940  1:26:39.80  11:19.78  0:22.09 21km_Overall M   131
 9  906 SIEGELIN Heinz  TSV Mönchröden  GER   1939  1:28:31.39  13:11.37  1:51.59 21km_Overall M   145
 10  881 MATOUSEK Milan  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1942  1:28:40.63  13:20.61  0:09.24 21km_Overall M   146
 11  880 KATZMEIER Heinz  WSG Hersbruck  GER   1939  1:30:06.33  14:46.31  1:25.70 21km_Overall M   157
 12  868 EBERLEIN Klaus  SV Grosswaltersdorf  GER   1941  1:30:27.08  15:07.06  0:20.75 21km_Overall M   158
 13  934 STEHLIK Jiri  Ski Jilemnice  CZE   1942  1:30:51.60  15:31.58  0:24.52 21km_Overall M   160
 14  882 BARTHEL Jürgen  SG Klotzsche  GER   1943  1:32:16.44  16:56.42  1:24.84 21km_Overall M   165
 15  877 STEIN Jochen  SV TU Ilmenau  GER   1941  1:34:07.71  18:47.69  1:51.27 21km_Overall M   178
 16  910 BREUER Johann  RC Linz  AUT   1941  1:37:28.41  22:08.39  3:20.70 21km_Overall M   192
 17  854 ULBRICH Armin  TGV Schotten  GER   1939  1:39:04.53  23:44.51  1:36.12 21km_Overall M   199
 18  815 SONNET Josef  SC Bütgenbach  BEL   1940  1:40:19.82  24:59.80  1:15.29 21km_Overall M   206
 19  947 SCHERBAUM Dieter  TSV Falkenstein  GER   1943  1:41:48.72  26:28.70  1:28.90 21km_Overall M   209
 20  852 LEEMPOEL Cor  S.L.T.  NED   1943  1:43:51.33  28:31.31  2:02.61 21km_Overall M   217
 21  814 RICHTER Gerhard  SC Tirschenreuth  GER   1941  1:44:03.27  28:43.25  0:11.94 21km_Overall M   219
 22  855 GÜNNEL Dieter  Ölsnitzer Wanderfreunde  GER   1940  1:45:21.26  30:01.24  1:17.99 21km_Overall M   221
 23  804 SCHEIDEL Wolfgang  SV TU Ilmenau  GER   1943  1:46:29.21  31:09.19  1:07.95 21km_Overall M   224
 24  926 WEIS Erich  TSV Drügendorf  GER   1943  1:48:30.44  33:10.42  2:01.23 21km_Overall M   225
 25  820 ANDRIC Peter  SC Günzburg  GER   1941  1:51:51.58  36:31.56  3:21.14 21km_Overall M   229
 26  878 RICHTER Joachim  SG Klotzsche  GER   1939  2:10:25.60  55:05.58  18:34.02 21km_Overall M   246
 27  591 JOENEN Leonard  Verviers/Belgien  BEL   1942  2:21:31.47  1:06:11.45  11:05.87 21km_Overall M   249
 28  235 JIROUTEK Bohuslav  SKI Club J 50 Liberec  CZE   1942  3:01:29.34  1:46:09.32  39:57.87 42km_Overall M   193
 DNF  942 HIERLMEIER Walter  Montecaolino Hirschau  GER   1941   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  816 RUDZICKA Josef  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1938  1:21:12.81  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   94
 2  823 WINKEL Wolfgang  WSV Braunlage  GER   1938  1:21:56.93  0:44.12  0:44.12 21km_Overall M   97
 3  841 MAIER Franz  WSV Zellereit  GER   1937  1:22:55.09  1:42.28  0:58.16 21km_Overall M   104
 4  827 GUTHARDT Otto  SC Meisser/Eschwege  GER   1936  1:24:35.65  3:22.84  1:40.56 21km_Overall M   116
 5  864 WARTHA Anton  Rugendorf  GER   1936  1:27:01.82  5:49.01  2:26.17 21km_Overall M   133
 6  949 SCHUPP Manfred  SC Miesbach  GER   1938  1:28:44.04  7:31.23  1:42.22 21km_Overall M   147
 7  889 VOGEL Wilhelm  TSV Rottlar  GER   1938  1:28:51.38  7:38.57  0:07.34 21km_Overall M   150
 8  890 POHLMANN Christian  SC Usseln  GER   1937  1:29:00.53  7:47.72  0:09.15 21km_Overall M   151
 9  764 HEDRICH Hans  TSV Grebenhain  GER   1935  1:29:05.80  7:52.99  0:05.27 21km_Overall M   152
 10  808 SCHREITER Heinz  VfB Schöneck  GER   1938  1:29:43.56  8:30.75  0:37.76 21km_Overall M   155
 11  944 PÖHLMANN Herbert  SCMK Hirschau  GER   1936  1:30:00.39  8:47.58  0:16.83 21km_Overall M   156
 12  857 LINK Werner  TSV Hausen  GER   1938  1:32:36.24  11:23.43  2:35.85 21km_Overall M   167
 13  846 DORNER Alfons  WSV Reit i.Winkel  GER   1936  1:32:45.65  11:32.84  0:09.41 21km_Overall M   169
 14  604 BÖRNER Horst  TV Pockau  GER   1938  1:33:01.01  11:48.20  0:15.36 21km_Overall M   173
 15  819 WOLFF Günther  SV Chemie Gotha  GER   1938  1:34:55.21  13:42.40  1:54.20 21km_Overall M   180
 16  832 FRITSCH Eduard  SC Tirschenreuth  GER   1934  1:35:02.94  13:50.13  0:07.73 21km_Overall M   182
 17  938 PIKORZ Klaus  JfL-Gelsenkirchen  GER   1936  1:38:28.43  17:15.62  3:25.49 21km_Overall M   197
 18  930 SCHLEICH Fritz  SCO Oftersheim  GER   1938  1:39:31.74  18:18.93  1:03.31 21km_Overall M   202
 19  866 HEDVICAK Jaroslav  Yetti Sport Pardubice  CZE   1934  1:39:49.97  18:37.16  0:18.23 21km_Overall M   203
 20  825 REISCHL Albert  BVSV Neuburg  GER   1937  1:41:15.83  20:03.02  1:25.86 21km_Overall M   208
 21  840 ROCHOW Wolfgang  Einheit Berliner Bär  GER   1936  1:42:34.05  21:21.24  1:18.22 21km_Overall M   212
 22  892 MARX Reiner  DJK SG St. Ingbert  GER   1934  1:42:54.27  21:41.46  0:20.22 21km_Overall M   213
 23  867 WÖLFEL Fritz  WSG Hersbruck  GER   1936  1:43:20.82  22:08.01  0:26.55 21km_Overall M   214
 24  836 TSCHIRWITZ Diethelm  SC St. Blasten  GER   1937  1:45:57.15  24:44.34  2:36.33 21km_Overall M   222
 25  603 SZCZOTKA Roman  Gorki Wlk/Polen  POL   1935  1:51:56.18  30:43.37  5:59.03 21km_Overall M   230
 26  800 MURRMANN Wilhelm  VfB Kulmbach  GER   1934  2:03:28.40  42:15.59  11:32.22 21km_Overall M   244
 27  802 OTT Alfred  FC Marktleugast  GER   1934  2:06:36.54  45:23.73  3:08.14 21km_Overall M   245
 DNF  902 HOOFTMAN Hans  Vasa Sport  NED   1938   DNF     21km_Overall M   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  891 ZACH Alfred  TS Lichtenfels  GER   1933  1:32:55.51  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   172
 2  940 SCHNEEBERGER Harry  SC Grossberg  GER   1932  1:36:54.79  3:59.28  3:59.28 21km_Overall M   189
 3  809 HUBER Richard  TSV Neuburg  GER   1933  1:38:17.23  5:21.72  1:22.44 21km_Overall M   196
 4  817 PRÖSCHER Hans-Richard  TGV Schotten  GER   1933  1:42:10.05  9:14.54  3:52.82 21km_Overall M   211
 5  801 BELLING Klaus  Rennsteiglaufverein  GER   1931  2:20:50.52  47:55.01  38:40.47 21km_Overall M   248

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 76
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  911 BAMMINGER Johann  RC Linz  AUT   1928  1:52:32.60  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   232
 2  931 JOHN Ivo  Tourist Ricany  CZE   1925  1:55:17.14  2:44.54  2:44.54 21km_Overall M   236

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Herren 81
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  821 SIR Jaroslav  Jistav Liberec  CZE   1923  1:52:14.72  0:00.00  0:00.00 21km_Overall M   231

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Jugend 16 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  711 SCHRAIL Lucie  SV Bayer.Eisenstein  GER   1988  1:19:43.92  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   5
 2  719 GOETZ Elisa  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  1:24:22.73  4:38.81  4:38.81 21km_Overall W   12
 3  729 FISCHER Tina  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  1:24:22.81  4:38.89  0:00.08 21km_Overall W   13
 4  721 KLÜGER Luisa  WSC Ober-Unterschönau  GER   1988  1:27:07.56  7:23.64  2:44.75 21km_Overall W   20
 5  733 LÖSCHNER Rebekka  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  1:34:03.51  14:19.59  6:55.95 21km_Overall W   39
 6  749 ROSCH Madlene  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  1:35:25.81  15:41.89  1:22.30 21km_Overall W   43
 7  751 TROMMLER Anne  SG Holzhau  GER   1988  1:35:59.97  16:16.05  0:34.16 21km_Overall W   46
 8  739 KRAUSE Juliane  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  1:37:05.79  17:21.87  1:05.82 21km_Overall W   49
 9  612 KLOSS Marie-Christin  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  1:39:50.95  20:07.03  2:45.16 21km_Overall W   54

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Jugend 17 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  715 KLOSS Anne-Kathrin  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1986  1:16:23.35  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   1
 2  742 REICHELT Sophia  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1986  1:33:14.42  16:51.07  16:51.07 21km_Overall W   35
 3  738 HANKE Svenja  Ski-Klub Kottmar  GER   1987  1:33:45.02  17:21.67  0:30.60 21km_Overall W   37
 4  718 SCHMIEDER Susan  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1986  1:41:56.36  25:33.01  8:11.34 21km_Overall W   58

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Junioren W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  730 PAUL Evelyn  TUS Voigtsdorf  GER   1984  1:34:10.56  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   40
 2  710 FRITZSCH Isabel  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1984  1:45:24.98  11:14.42  11:14.42 21km_Overall W   64
 3  727 BÜTTNER Christiane  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1985  1:52:39.62  18:29.06  7:14.64 21km_Overall W   70

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  778 VLCKOVA Iva  Senohraby  CZE   1975  1:20:45.63  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   6
 2  790 Linne Franziska  SG Klotzsche  GER   1974  1:21:33.65  0:48.02  0:48.02 21km_Overall W   7
 3  703 PAUL Kathrein  TUS Voigtsdorf  GER   1982  1:21:42.66  0:57.03  0:09.01 21km_Overall W   8
 4  747 FLADE Melanie  Ski-Club Münchberg  GER   1980  1:23:15.06  2:29.43  1:32.40 21km_Overall W   9
 5  731 HOHLFELD Silva  Skiclub Sohland  GER   1977  1:23:45.69  3:00.06  0:30.63 21km_Overall W   10
 6  789 LÖSCHKE Annett  TSV Leuna e.V.  GER   1975  1:27:25.56  6:39.93  3:39.87 21km_Overall W   21
 7  752 RICHTER Rica  PSV Zittau Ski  GER   1974  1:29:22.81  8:37.18  1:57.25 21km_Overall W   25
 8  714 SCHIFFNER Loreen  Bertsdorfer SV  GER   1979  1:30:17.16  9:31.53  0:54.35 21km_Overall W   27
 9  701 LOHSE Constanze  SG Klotzsche  GER   1983  1:31:36.44  10:50.81  1:19.28 21km_Overall W   29
 10  793 DIRRISCH Claudia  SC Tirschenreuth  GER   1978  1:33:35.98  12:50.35  1:59.54 21km_Overall W   36
 11  761 OSWALD Tina  SK Dresden Niedersedlitz  GER   1976  1:35:51.69  15:06.06  2:15.71 21km_Overall W   45
 12  779 KAGERBAUER Simone  FC Langdorf  GER   1977  1:36:44.24  15:58.61  0:52.55 21km_Overall W   47
 13  737 THIELE Meike  Ski-Klub Kottmar  GER   1975  1:36:58.61  16:12.98  0:14.37 21km_Overall W   48
 14  745 BÖHM Franziska  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1983  1:51:09.06  30:23.43  14:10.45 21km_Overall W   68
 15  700 SCHWOERKE Silvia  TSV Leuna  GER   1980  1:55:44.62  34:58.99  4:35.56 21km_Overall W   71
 16  783 RÖMHILD Kristin  Skiclub Dresden- Niedersedlitz  GER   1976  1:58:35.75  37:50.12  2:51.13 21km_Overall W   73
 DNF  781 SWIETLIK Emilia  Marki  POL   1982   DNF     21km_Overall W   

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  735 RENGER DR. Katrin  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1971  1:18:18.27  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   3
 2  784 MÜLLER Katrin  Langenhennersdorf  GER   1969  1:19:30.97  1:12.70  1:12.70 21km_Overall W   4
 3  765 HÖFLE Bernadette  Madshus-Team Isny  GER   1971  1:24:25.35  6:07.08  4:54.38 21km_Overall W   14
 4  713 HONSOVA Olga  Strakonice  CZE   1973  1:24:59.78  6:41.51  0:34.43 21km_Overall W   16
 5  759 RIEDL Monika  WSV Zellereit  GER   1971  1:27:40.34  9:22.07  2:40.56 21km_Overall W   22
 6  785 KRAUSE Miriam  Ski Club Kottmar  GER   1970  1:37:42.42  19:24.15  10:02.08 21km_Overall W   50
 7  782 KLÜGEL Yvonne  Dresden  GER   1973  1:52:30.08  34:11.81  14:47.66 21km_Overall W   69
 8  744 FEHRE Pia  Cossebaude  GER   1969  1:57:17.44  38:59.17  4:47.36 21km_Overall W   72

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  787 DREXLER Kerstin  WSV Isny  GER   1965  1:17:18.19  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   2
 2  706 REIBER Karin  TGV Schotten  GER   1964  1:25:24.50  8:06.31  8:06.31 21km_Overall W   17
 3  750 EIFLER Sylvia  Bertsdorfer SV  GER   1966  1:26:15.23  8:57.04  0:50.73 21km_Overall W   19
 4  728 SCHREYER Sandy  OK Landehof  SWE   1965  1:28:17.00  10:58.81  2:01.77 21km_Overall W   23
 5  741 VOIGT Katrin  PSV Zittau e.V.  GER   1965  1:32:14.64  14:56.45  3:57.64 21km_Overall W   31
 6  746 KÖHLER Sabine  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1964  1:33:02.50  15:44.31  0:47.86 21km_Overall W   33
 7  740 DELBEKE Muriel  TGV Schotten  GER   1965  1:39:15.74  21:57.55  6:13.24 21km_Overall W   51
 8  716 KLIX Claudia  Ski-Klub Kottmar  GER   1967  1:40:40.10  23:21.91  1:24.36 21km_Overall W   55
 9  736 FINDER Grit  Hohburger Sportverein  GER   1964  1:42:20.73  25:02.54  1:40.63 21km_Overall W   59
 10  724 GESSEL Kathrin  Skiclub Sohland  GER   1964  1:43:45.60  26:27.41  1:24.87 21km_Overall W   60
 11  775 ANEMA Judith  Vasa Sport  NED   1966  1:43:48.95  26:30.76  0:03.35 21km_Overall W   61
 12  771 BONTEKONING Yvonne  Vasa Sport  NED   1968  2:02:11.89  44:53.70  18:22.94 21km_Overall W   76
 13  770 AALBERS Carin  Vasa Sport  NED   1964  2:06:04.93  48:46.74  3:53.04 21km_Overall W   79
 14  772 DE VRIES Isabel  Vasa Sport  NED   1965  2:06:22.57  49:04.38  0:17.64 21km_Overall W   80

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  707 JINDRISKOVA Alena  Sokol Horni Branna  CZE   1961  1:24:37.68  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   15
 2  777 HEJTMANKOVA Eva  LK Abertamy  CZE   1963  1:29:20.56  4:42.88  4:42.88 21km_Overall W   24
 3  712 FREYER Kathrin  Blau-Weiss Neuhausen  GER   1960  1:30:20.28  5:42.60  0:59.72 21km_Overall W   28
 4  705 NAUMANN Ramona  SG Klotzsche  GER   1962  1:32:35.16  7:57.48  2:14.88 21km_Overall W   32
 5  708 OTTO Simone  Bertsdorfer SV  GER   1963  1:34:36.68  9:59.00  2:01.52 21km_Overall W   41
 6  717 HAHN Claudia  Ski-Klub Kottmar  GER   1963  1:41:17.91  16:40.23  6:41.23 21km_Overall W   57
 7  791 KNOBBE Bärbel  LTV Kiel-Ost  GER   1963  1:46:46.28  22:08.60  5:28.37 21km_Overall W   66
 8  773 SIDERIUS Annemarie  Vasa Sport  NED   1961  1:59:41.79  35:04.11  12:55.51 21km_Overall W   74
 9  774 VAN DE VELDEN Saskia  Vasa Sport  NED   1960  2:03:07.30  38:29.62  3:25.51 21km_Overall W   77
 10  760 BÖHM Sabine  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1959  2:08:59.69  44:22.01  5:52.39 21km_Overall W   81
 11  795 PRONK Hilde  Vasa Sport  NED   1963  2:19:46.81  55:09.13  10:47.12 21km_Overall W   85

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  725 STEPHAN Petra  TSV Mönchröden  GER   1956  1:24:14.35  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   11
 2  629 MARTINOVA Eva  TV Sokol Valterice  CZE   1958  1:25:27.31  1:12.96  1:12.96 21km_Overall W   18
 3  743 WARTNER Marianne  TSV Regen  GER   1956  1:31:41.10  7:26.75  6:13.79 21km_Overall W   30
 4  753 CASTEL Gerlinde  TGV Schotten  GER   1956  1:35:09.31  10:54.96  3:28.21 21km_Overall W   42
 5  722 PANGERL Sonja  DJK Beucherling  GER   1956  1:35:41.53  11:27.18  0:32.22 21km_Overall W   44
 6  709 WENZEL Annemone  Kelchsteiner Oybin  GER   1955  1:39:24.78  15:10.43  3:43.25 21km_Overall W   52
 7  780 BAUMHOF Annemarie  TSV Ründeroth  GER   1955  1:44:47.29  20:32.94  5:22.51 21km_Overall W   62
 8  755 JARDON Gaby  Stavelot  BEL   1958  1:48:16.44  24:02.09  3:29.15 21km_Overall W   67

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  748 WALTER Anita  Wunsiedel  GER   1953  1:45:01.11  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   63
 2  794 WITTEMAN Do  Vasa Sport  NED   1953  2:04:06.06  19:04.95  19:04.95 21km_Overall W   78
 3  756 RUDAT Eva-Maria  PSV Olympia  GER   1953  2:13:10.11  28:09.00  9:04.05 21km_Overall W   83
 4  702 KOTRCOVA Melanie  Ski Klub Sumava  CZE   1953  2:14:55.73  29:54.62  1:45.62 21km_Overall W   84
 5  768 MENKEN Tineke  Vasa Sport  NED   1953  2:22:00.82  36:59.71  7:05.09 21km_Overall W   86

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  792 NOHL Eva  SK Langenzenn  GER   1948  1:33:50.44  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   38
 2  734 CERNOCHOVA Jaroslava  PJR Frenstat  CZE   1947  1:39:45.92  5:55.48  5:55.48 21km_Overall W   53
 3  769 DE VRIES-PELS Riekje  Vasa Sport  NED   1947  2:27:27.61  53:37.17  47:41.69 21km_Overall W   87

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  704 STENSCHKE Renate  Einheit Berliner Bär  GER   1940  1:30:01.03  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   26
 2  758 SCHEIDEL Karin  SV TU Ilmenau  GER   1943  1:33:11.70  3:10.67  3:10.67 21km_Overall W   34
 3  786 SCHERBAUM Traudl  TSV Falkenstein  GER   1943  1:41:09.59  11:08.56  7:57.89 21km_Overall W   56
 4  788 KRIEGER Bärbel  TSV Haar  GER   1939  1:46:16.67  16:15.64  5:07.08 21km_Overall W   65

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  766 MARX Hannelore  DJK - SG. St. Ingbert  GER   1935  2:01:00.19  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   75

Int. SUBARU Skadi Loppet 2004
Bodenmais (GER), 21.3.2004
Klasse: 21km_Damen 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  763 RÜCKEBEIL Liane  SV 1883 Schwarzol  GER   1929  2:09:09.76  0:00.00  0:00.00 21km_Overall W   82

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at