Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 4km_Schüler 11 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  66 NYC David  DUKLA Liberec  CZE   1993  10:05.71  0:00.00  0:00.00 4km_Overall M   6
 2  63 HERZOG Daniel  SC Spiegelau  GER   1993  10:30.07  0:24.36  0:24.36 4km_Overall M   8
 3  19 RIETHMÜLLER Bastian  SG Klotzsche  GER   1993  11:04.09  0:58.38  0:34.02 4km_Overall M   14
 4  35 ADAM Rico  Ski-Club Kottmar  GER   1993  11:25.58  1:19.87  0:21.49 4km_Overall M   18
 5  14 MUHR Patrick  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  11:31.47  1:25.76  0:05.89 4km_Overall M   19
 6  74 BEYER Lukas  NSV/WSV Braunlage  GER   1993  11:32.06  1:26.35  0:00.59 4km_Overall M   20
 7  77 METZ Lennart  NSV/SK Oker  GER   1993  11:32.30  1:26.59  0:00.24 4km_Overall M   21
 8  36 RÖNSCH Arved  Bertsdorfer SV  GER   1993  11:36.05  1:30.34  0:03.75 4km_Overall M   22
 9  26 SCHAUBERGER Felix  Schi-Union Böhmerwald  AUT   1993  11:42.88  1:37.17  0:06.83 4km_Overall M   23
 10  42 SCHWARZ Moritz  SCMK Hirschau  GER   1993  11:43.88  1:38.17  0:01.00 4km_Overall M   24
 11  85 ZITTA Filip  Sokol Stachy  CZE   1993  11:43.93  1:38.22  0:00.05 4km_Overall M   25
 12  80 WÜRZ Ferdinand  SC Furth i.W  GER   1993  11:49.51  1:43.80  0:05.58 4km_Overall M   26
 13  82 SUCHAN Daniel  AGS Promotion  CZE   1993  11:50.91  1:45.20  0:01.40 4km_Overall M   27
 14  1 KOCH Albin  ESV Nassau  GER   1993  11:54.67  1:48.96  0:03.76 4km_Overall M   28
 15  5 KERN Dominik  Schi-Union Böhmerwald  AUT   1993  12:00.55  1:54.84  0:05.88 4km_Overall M   30
 16  76 WAGENLAENDER Frank  SK Oker/NSV  GER   1993  12:04.93  1:59.22  0:04.38 4km_Overall M   31
 17  84 RYPL Michal  Sokol Stachy  CZE   1993  12:31.89  2:26.18  0:26.96 4km_Overall M   34
 18  11 WENDEL Chris-Martin  TSV Leuna  GER   1993  13:09.24  3:03.53  0:37.35 4km_Overall M   39
 19  59 ASCHER Patrick  WSV DJK Rastbüchl  GER   1993  13:12.21  3:06.50  0:02.97 4km_Overall M   41
 20  18 GÖTZ Michael  SCMK Hirschau  GER   1993  13:29.22  3:23.51  0:17.01 4km_Overall M   44
 21  4 DROGLA Kevin  Ski-Club Kottmar  GER   1993  13:29.32  3:23.61  0:00.10 4km_Overall M   45
 22  30 POMMERENKE Phillipp  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1993  13:36.43  3:30.72  0:07.11 4km_Overall M   46
 23  93 KLOOS Robert  SC Rosenheim  GER   1993  17:45.45  7:39.74  4:09.02 4km_Overall M   53

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 4km_Schüler 11 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  20 BARTOLMÄS Julia  WSV Trusetal  GER   1993  11:52.67  0:00.00  0:00.00 4km_Overall W   12
 2  51 HOLUBOVA Anezka  Ski Klub Sumava  CZE   1993  12:30.09  0:37.42  0:37.42 4km_Overall W   16
 3  43 HEYNEN Anna-Lena  SC Erlangen  GER   1993  13:01.47  1:08.80  0:31.38 4km_Overall W   17
 4  29 GRABMÜLLEROVA Aneta  Ski Klub Sumava  CZE   1993  13:31.88  1:39.21  0:30.41 4km_Overall W   20
 5  86 KLÖTZER Denise  SC Gefrees  GER   1993  13:37.12  1:44.45  0:05.24 4km_Overall W   21
 6  28 NEBBE Yvonne  LBC Banfetal  GER   1993  13:41.92  1:49.25  0:04.80 4km_Overall W   22
 7  22 FRITZ Sabrina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  13:50.80  1:58.13  0:08.88 4km_Overall W   23
 8  10 KROISS Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  13:55.14  2:02.47  0:04.34 4km_Overall W   24
 9  47 NOUZOVA Jitka  Ski Klub Sumava  CZE   1993  14:34.41  2:41.74  0:39.27 4km_Overall W   25
 10  79 KRAUS Vroni  SC Furth i.W  GER   1993  14:52.65  2:59.98  0:18.24 4km_Overall W   26
 11  3 JAHN Lisa  LBC Banfetal  GER   1993  15:42.96  3:50.29  0:50.31 4km_Overall W   29

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 4km_Schüler 12 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  37 WEISHÄUPL Andreas  WSV DJK Rastbüchl  GER   1992  9:29.40  0:00.00  0:00.00 4km_Overall M   1
 2  70 KLEY Lukas  SC-Aising-Pang  GER   1992  9:52.37  0:22.97  0:22.97 4km_Overall M   2
 3  7 FISCHL Benedikt  WSV Skadi Bodenmais  GER   1992  9:58.24  0:28.84  0:05.87 4km_Overall M   3
 4  21 MILDE Bastian  SCMK Hirschau  GER   1992  10:00.60  0:31.20  0:02.36 4km_Overall M   4
 5  2 HÄNISCH Lukas  ESV Nassau  GER   1992  10:01.32  0:31.92  0:00.72 4km_Overall M   5
 6  17 HECKMANN Hubert  SCMK Hirschau  GER   1992  10:16.79  0:47.39  0:15.47 4km_Overall M   7
 7  92 HOPPE Helmut  SC Rosenheim  GER   1992  10:46.04  1:16.64  0:29.25 4km_Overall M   9
 8  67 ALRAUN Oliver  SC-Aising-Pang  GER   1992  10:49.67  1:20.27  0:03.63 4km_Overall M   10
 9  69 SEIDL Maxi  SC-Aising-Pang  GER   1992  10:54.87  1:25.47  0:05.20 4km_Overall M   11
 10  68 KLEIBEL Jonas  SC-Aising-Pang  GER   1992  10:55.23  1:25.83  0:00.36 4km_Overall M   12
 11  52 BEER Marvin  TGV Schotten  GER   1992  10:56.84  1:27.44  0:01.61 4km_Overall M   13
 12  75 TÜRCK Christopher  SC St. Andreasberg  GER   1992  11:08.21  1:38.81  0:11.37 4km_Overall M   15
 13  34 HOLZHÄUSER Marc  Ski-Club Kottmar  GER   1992  11:15.79  1:46.39  0:07.58 4km_Overall M   16
 14  83 RYPL Miroslav  Sokol Stachy  CZE   1992  11:18.87  1:49.47  0:03.08 4km_Overall M   17
 15  60 GADOW Alexander  SG Klotzsche  GER   1992  11:56.17  2:26.77  0:37.30 4km_Overall M   29
 16  73 SCHIRRMEISTER Alexander  SK Oker/NSV  GER   1992  12:15.01  2:45.61  0:18.84 4km_Overall M   32
 17  50 SCHNURRER Matthias  SCMK Hirschau  GER   1992  12:16.45  2:47.05  0:01.44 4km_Overall M   33
 18  41 MALZER David  SC Tirschenreuth  GER   1992  12:33.54  3:04.14  0:17.09 4km_Overall M   35
 19  53 LANG Alexander  SCMK Hirschau  GER   1992  12:38.98  3:09.58  0:05.44 4km_Overall M   36
 20  12 ROMETSCH Tony  TSV Leuna  GER   1992  12:47.34  3:17.94  0:08.36 4km_Overall M   37
 21  24 MALZER Johannes  SC Tirschenreuth  GER   1992  12:55.91  3:26.51  0:08.57 4km_Overall M   38
 22  89 SIMANOWSKI Eric  Meitingen  GER   1992  13:11.13  3:41.73  0:15.22 4km_Overall M   40
 23  9 KÖTHEN Falk  TSV Leuna  GER   1992  13:13.98  3:44.58  0:02.85 4km_Overall M   42
 24  88 POPP Felix  SC MÜnchberg  GER   1992  13:26.58  3:57.18  0:12.60 4km_Overall M   43
 25  6 THOMAS Phillipp  Bertsdorfer SV  GER   1992  13:47.38  4:17.98  0:20.80 4km_Overall M   47
 26  31 KAUSCHINGER Johannes  WSV Patersdorf  GER   1992  13:56.67  4:27.27  0:09.29 4km_Overall M   48
 27  87 ZIMOLA Petr  Zimola  CZE   1992  14:01.41  4:32.01  0:04.74 4km_Overall M   49
 28  78 WELLMANN Robert    GER   1992  14:02.21  4:32.81  0:00.80 4km_Overall M   50
 29  81 HASLINGER Dominik  SC Zwiesel  GER   1992  14:04.06  4:34.66  0:01.85 4km_Overall M   51
 30  71 PUDERBACH Alexander  Src Heimbach- Weis 2000e .V.  GER   1992  15:05.15  5:35.75  1:01.09 4km_Overall M   52
 31  33 SEEHAUS Max  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1992  19:17.82  9:48.42  4:12.67 4km_Overall M   54

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 4km_Schüler 12 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  72 KALASOVA Karolina  Olvincar-Vella Trutnov  CZE   1992  8:55.87  0:00.00  0:00.00 4km_Overall W   1
 2  32 HORKA Ludmila  HSK Benecko  CZE   1992  10:34.03  1:38.16  1:38.16 4km_Overall W   2
 3  56 HASKOVA Katerina  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1992  10:41.77  1:45.90  0:07.74 4km_Overall W   3
 4  90 LIPS Lisa  WSV Jsny  GER   1992  11:16.01  2:20.14  0:34.24 4km_Overall W   4
 5  62 DILTHEY Amanda  LBC Banfetal  GER   1992  11:16.42  2:20.55  0:00.41 4km_Overall W   5
 6  57 GEORG Anna-Lena  LBC Banfetal  GER   1992  11:20.16  2:24.29  0:03.74 4km_Overall W   6
 7  39 TEUCHER Madlen  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1992  11:22.56  2:26.69  0:02.40 4km_Overall W   7
 8  8 ALBRECHT Sahra  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1992  11:35.86  2:39.99  0:13.30 4km_Overall W   8
 9  13 SAMADOVSKA Olga  Ski Klub Sumava  CZE   1992  11:40.89  2:45.02  0:05.03 4km_Overall W   9
 10  40 WUNDERLICH Franziska  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1992  11:42.86  2:46.99  0:01.97 4km_Overall W   10
 11  49 WOLF Janin  Ski-Club Kottmar  GER   1992  11:52.58  2:56.71  0:09.72 4km_Overall W   11
 12  65 DENGG Sophie  Ski Club Partenkirchen  GER   1992  12:00.83  3:04.96  0:08.25 4km_Overall W   13
 13  58 GENSER Regina  WSV Oberwarmensteinach  GER   1992  12:02.08  3:06.21  0:01.25 4km_Overall W   14
 14  16 JANDOVA Martina  Ski Klub Sumava  CZE   1992  12:17.18  3:21.31  0:15.10 4km_Overall W   15
 15  38 KRAUSE Laura  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1992  13:08.12  4:12.25  0:50.94 4km_Overall W   18
 16  15 WILHELM Lisa  WSV Skadi Bodenmais  GER   1992  13:16.20  4:20.33  0:08.08 4km_Overall W   19
 17  23 GRASSL Christina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1992  15:10.87  6:15.00  1:54.67 4km_Overall W   27
 18  27 FRITZSCH Sarah  ATSV Gebirge Gelobtland  GER   1992  15:17.19  6:21.32  0:06.32 4km_Overall W   28
 DNF  44 CASTEL Lena  TGV Schotten  GER   1992   DNF     4km_Overall W   

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at