Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 5 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  89 KLEIBEL Lucas  SC-Aising-Pang  GER   1999  15:08.75  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   42

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 5 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  38 ARTINGER Linda  WSV Skadi Bodenmais  GER   1999  17:31.05  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   52
 DNF  117 MAIWALD Annika  SV Ostermünchen  GER   1999   DNF     2km_Overall W   

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 6 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  3 KIPAR Felix  BSG FSV Waldheim  GER   1998  14:08.61  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   40
 2  100 RIECKHOFF Nico  TSV Grebenhain  GER   1998  15:41.97  1:33.36  1:33.36 2km_Overall M   43
 3  52 ULBRICH Mika  TGV Schotten  GER   1998  18:12.59  4:03.98  2:30.62 2km_Overall M   45

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 7 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  86 ALRAUN Tobias  SC-Aising-Pang  GER   1997  8:03.36  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   12
 2  91 KLEIBEL Niklas  SC-Aising-Pang  GER   1997  12:06.93  4:03.57  4:03.57 2km_Overall M   30
 3  41 GABRIEL Carl  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1997  15:03.93  7:00.57  2:57.00 2km_Overall M   41
 4  73 VOLK Nils  TGV Schotten  GER   1997  25:32.03  17:28.67  10:28.10 2km_Overall M   46

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 7 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  51 RICHTER Julia  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1997  11:36.62  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   33
 2  36 WEINBERGER Katja  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  13:16.41  1:39.79  1:39.79 2km_Overall W   39
 3  39 SCHÄFER Melanie  TSV Mönchröden  GER   1997  13:26.34  1:49.72  0:09.93 2km_Overall W   40
 4  72 KREBS Vanessa  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1997  13:43.73  2:07.11  0:17.39 2km_Overall W   41
 5  2 SCHWANITZ Sofia  TSV Flossenbürg  GER   1997  13:58.80  2:22.18  0:15.07 2km_Overall W   43
 6  67 RICHTER Laura  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1997  14:14.24  2:37.62  0:15.44 2km_Overall W   44
 7  79 ARTINGER Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  15:34.48  3:57.86  1:20.24 2km_Overall W   47

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 8 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  92 WERNER Jakob  SC-Aising-Pang  GER   1996  7:18.54  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   5
 2  88 OTTAWA David  SC-Aising-Pang  GER   1996  8:33.84  1:15.30  1:15.30 2km_Overall M   15
 3  54 JOBST Niklas  SC Spiegelau  GER   1996  8:55.99  1:37.45  0:22.15 2km_Overall M   18
 4  37 RÖMER Florian  WSV Trusetal  GER   1996  9:05.61  1:47.07  0:09.62 2km_Overall M   20
 5  104 HIRSCHHAUSEN Phillip  SC Buntenbock  GER   1996  10:25.22  3:06.68  1:19.61 2km_Overall M   24
 6  57 KOCH Paul  ESV Nassau  GER   1996  12:15.83  4:57.29  1:50.61 2km_Overall M   32
 7  48 LAUERER Elias  SCMK Hirschau  GER   1996  12:29.72  5:11.18  0:13.89 2km_Overall M   33
 8  15 HENGSTMENGEL Jarl Gustav  Hallbergmoos  NED   1996  13:59.28  6:40.74  1:29.56 2km_Overall M   39

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 8 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  1 HENNIG Katharina  SV Neudorf e.V.  GER   1996  9:35.63  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   13
 2  115 HAUER Andrea  WSV Schönsee  GER   1996  10:07.73  0:32.10  0:32.10 2km_Overall W   19
 3  31 HILTZ Natalie  SC Spiegelau  GER   1996  10:44.81  1:09.18  0:37.08 2km_Overall W   25
 4  116 MAIWALD Julia  SV Ostermünchen  GER   1996  11:14.19  1:38.56  0:29.38 2km_Overall W   29
 5  109 GRUBMÜLLEROVA Natalie  Ski Klub Sumava  CZE   1996  11:56.38  2:20.75  0:42.19 2km_Overall W   35
 6  6 KLIX Annelie  Ski-Club Kottmar  GER   1996  12:16.99  2:41.36  0:20.61 2km_Overall W   37
 7  4 LANG Katharina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1996  13:01.34  3:25.71  0:44.35 2km_Overall W   38
 8  107 SCHMID Laura  TSV Rauenstein  GER   1996  14:23.96  4:48.33  1:22.62 2km_Overall W   45

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 9 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  84 VOGL Johannes  SC Spiegelau  GER   1995  7:26.83  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   8
 2  103 GREIFF Niklas  NSV/SK Oker  GER   1995  8:03.10  0:36.27  0:36.27 2km_Overall M   10
 3  25 KRAUSE Tom  Ski-Club Kottmar  GER   1995  8:23.08  0:56.25  0:19.98 2km_Overall M   13
 4  40 NIESNER Timo  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  8:33.39  1:06.56  0:10.31 2km_Overall M   14
 5  46 RICHTER Antonio  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1995  9:06.15  1:39.32  0:32.76 2km_Overall M   21
 6  7 ULBRICH Marvin  TGV Schotten  GER   1995  9:22.82  1:55.99  0:16.67 2km_Overall M   22
 7  59 SCHILLER Fabian  SG Klotzsche  GER   1995  10:47.34  3:20.51  1:24.52 2km_Overall M   26
 8  42 GÖTZ Andreas  SCMK Hirschau  GER   1995  10:52.10  3:25.27  0:04.76 2km_Overall M   27
 9  70 VOGL Mathias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  12:06.23  4:39.40  1:14.13 2km_Overall M   29
 10  69 FISCHER Franz  WSV Patersdorf  GER   1995  12:47.45  5:20.62  0:41.22 2km_Overall M   35
 11  77 WÖLFL Dominik  Bodenmais  GER   1995  13:07.24  5:40.41  0:19.79 2km_Overall M   36
 12  60 WALCH Oliver  SCMK Hirschau  GER   1995  13:12.44  5:45.61  0:05.20 2km_Overall M   37
 13  43 FEJA Lorenz  SCMK Hirschau  GER   1995  13:54.02  6:27.19  0:41.58 2km_Overall M   38

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 9 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  56 HAUKE Konstanze  TSV Flossenbürg  GER   1995  7:59.13  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   5
 2  80 KÖCKRITZ Jenny  SG Klotzsche  GER   1995  8:01.68  0:02.55  0:02.55 2km_Overall W   6
 3  66 KÖCKRITZ Verena  SG Klotzsche  GER   1995  8:11.81  0:12.68  0:10.13 2km_Overall W   7
 4  58 HUDECKOVA Veronika  Ski Klub Sumava  CZE   1995  8:26.04  0:26.91  0:14.23 2km_Overall W   8
 5  94 SEIDL Elisabeth  SC-Aising-Pang  GER   1995  8:55.57  0:56.44  0:29.53 2km_Overall W   9
 6  49 WALLNER Sabine  WSV Rabenstein  GER   1995  8:58.10  0:58.97  0:02.53 2km_Overall W   11
 7  21 REIBER Marlene  TGV Schotten  GER   1995  9:52.12  1:52.99  0:54.02 2km_Overall W   16
 8  106 SCHRÖTTER Christina    GER   1995  9:57.62  1:58.49  0:05.50 2km_Overall W   17
 9  105 SCHRÖTTER Verena    GER   1995  9:58.03  1:58.90  0:00.41 2km_Overall W   18
 10  8 SCHÖBERL Isabel  TSV Flossenbürg  GER   1995  11:08.35  3:09.22  1:10.32 2km_Overall W   27
 11  78 DANKOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1995  11:12.89  3:13.76  0:04.54 2km_Overall W   28
 12  76 VACHOVA Klara  Ski Klub Sumava  CZE   1995  11:59.53  4:00.40  0:46.64 2km_Overall W   36
 13  83 WERNER Anna-Lena  TSV Flossenbürg  GER   1995  13:46.09  5:46.96  1:46.56 2km_Overall W   42
 14  55 BERGER Lisa  SCMK Hirschau  GER   1995  14:24.93  6:25.80  0:38.84 2km_Overall W   46
 15  82 DOBAT Laura  SCMK Hirschau  GER   1995  16:58.16  8:59.03  2:33.23 2km_Overall W   51

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 10 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  93 WERNER Janik  SC-Aising-Pang  GER   1994  6:26.09  0:00.00  0:00.00 2km_Overall M   1
 2  68 DE VIGNEUX Mathias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  6:43.82  0:17.73  0:17.73 2km_Overall M   2
 3  87 OTTAWA Felix  SC-Aising-Pang  GER   1994  6:54.08  0:27.99  0:10.26 2km_Overall M   3
 4  110 MANDAK Petr  Ski Klub Sumava  CZE   1994  6:56.45  0:30.36  0:02.37 2km_Overall M   4
 5  11 WIEDEMEIER Bastian  SG Klotzsche  GER   1994  7:18.59  0:52.50  0:22.14 2km_Overall M   6
 6  27 SCHWANITZ Manfred  TSV Flossenbürg  GER   1994  7:20.99  0:54.90  0:02.40 2km_Overall M   7
 7  101 PÖHNER Julien  NSV/WSV Braunlage  GER   1994  7:56.49  1:30.40  0:35.50 2km_Overall M   9
 8  114 WERNER Markus  SC MÜnchberg  GER   1994  8:03.10  1:37.01  0:06.61 2km_Overall M   11
 9  102 SCHIRRMEISTER Christian  NSV/SK Oker  GER   1994  8:41.46  2:15.37  0:38.36 2km_Overall M   16
 10  32 ACHATZ Jonas  SC Spiegelau  GER   1994  8:54.35  2:28.26  0:12.89 2km_Overall M   17
 11  65 BÖSL Johannes  SCMK Hirschau  GER   1994  8:56.40  2:30.31  0:02.05 2km_Overall M   19
 12  112 KROUPA Ondrej  Sokol Stachy  CZE   1994  9:51.74  3:25.65  0:55.34 2km_Overall M   23
 13  23 HECKMANN Leopold  SCMK Hirschau  GER   1994  10:26.32  4:00.23  0:34.58 2km_Overall M   25
 14  24 THURNBAUER Michael  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  11:03.03  4:36.94  0:36.71 2km_Overall M   28
 15  71 HERFURTH Philipp  TSV Leuna  GER   1994  12:07.45  5:41.36  1:04.42 2km_Overall M   31
 16  29 FEUERECKER Frank  WSV Patersdorf  GER   1994  12:35.68  6:09.59  0:28.23 2km_Overall M   34
 17  22 HEISS Dominik  SCMK Hirschau  GER   1994  15:48.50  9:22.41  3:12.82 2km_Overall M   44

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Schüler 10 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  20 STADLEROVA Sarka  SV Bayer.Eisenstein  GER   1994  7:11.84  0:00.00  0:00.00 2km_Overall W   1
 2  85 SÖLTL Franziska  Ski Club Partenkirchen  GER   1994  7:24.92  0:13.08  0:13.08 2km_Overall W   2
 3  111 KLIMOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1994  7:26.29  0:14.45  0:01.37 2km_Overall W   3
 4  17 SOVAKOVA Nikol  Ski Klub Sumava  CZE   1994  7:27.26  0:15.42  0:00.97 2km_Overall W   4
 5  108 HARTMANN Sandra  TSV Rauenstein  GER   1994  8:56.58  1:44.74  1:29.32 2km_Overall W   10
 6  113 ZAJICKOVA Svetlana  Sokol Stachy  CZE   1994  9:03.59  1:51.75  0:07.01 2km_Overall W   12
 7  30 HULOVCOVA Jana  Ski Klub Sumava  CZE   1994  9:37.94  2:26.10  0:34.35 2km_Overall W   14
 8  10 SPILA Anna  Bertsdorfer SV  GER   1994  9:45.72  2:33.88  0:07.78 2km_Overall W   15
 9  64 RICHTER Juliane  Bertsdorfer SV  GER   1994  10:11.31  2:59.47  0:25.59 2km_Overall W   20
 10  19 MALIKOVA Nikola  Ski Klub Sumava  CZE   1994  10:17.52  3:05.68  0:06.21 2km_Overall W   21
 11  63 PREDOTOVA Karolina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  10:24.69  3:12.85  0:07.17 2km_Overall W   22
 12  28 BERNSTEIN Julia  TSV Leuna  GER   1994  10:27.45  3:15.61  0:02.76 2km_Overall W   23
 13  12 MONDLOVA Katerina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  10:39.75  3:27.91  0:12.30 2km_Overall W   24
 14  99 MÜLLER Michelle  SC Motor Zella-Mehlis  GER   1994  10:47.73  3:35.89  0:07.98 2km_Overall W   26
 15  34 BREM Julia  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  11:14.77  4:02.93  0:27.04 2km_Overall W   30
 16  44 LIEBSCHER Marie  SG Klotzsche  GER   1994  11:16.11  4:04.27  0:01.34 2km_Overall W   31
 17  18 KITTELL Saskia  TSV Leuna  GER   1994  11:23.34  4:11.50  0:07.23 2km_Overall W   32
 18  33 SCHOLZ Nina  SCMK Hirschau  GER   1994  11:43.54  4:31.70  0:20.20 2km_Overall W   34
 19  47 BREUNIG Linda  SCMK Hirschau  GER   1994  16:00.26  8:48.42  4:16.72 2km_Overall W   48
 20  26 WIENDL Judith  SCMK Hirschau  GER   1994  16:10.20  8:58.36  0:09.94 2km_Overall W   49
 21  75 KUMMER Ankatrin  SCMK Hirschau  GER   1994  16:31.12  9:19.28  0:20.92 2km_Overall W   50

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at