Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 4km_Overall M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  37 WEISHÄUPL Andreas  WSV DJK Rastbüchl  GER   1992  9:29.40  0:00.00  0:00.00 4km_Schüler 12 M   1
 2  70 KLEY Lukas  SC-Aising-Pang  GER   1992  9:52.37  0:22.97  0:22.97 4km_Schüler 12 M   2
 3  7 FISCHL Benedikt  WSV Skadi Bodenmais  GER   1992  9:58.24  0:28.84  0:05.87 4km_Schüler 12 M   3
 4  21 MILDE Bastian  SCMK Hirschau  GER   1992  10:00.60  0:31.20  0:02.36 4km_Schüler 12 M   4
 5  2 HÄNISCH Lukas  ESV Nassau  GER   1992  10:01.32  0:31.92  0:00.72 4km_Schüler 12 M   5
 6  66 NYC David  DUKLA Liberec  CZE   1993  10:05.71  0:36.31  0:04.39 4km_Schüler 11 M   1
 7  17 HECKMANN Hubert  SCMK Hirschau  GER   1992  10:16.79  0:47.39  0:11.08 4km_Schüler 12 M   6
 8  63 HERZOG Daniel  SC Spiegelau  GER   1993  10:30.07  1:00.67  0:13.28 4km_Schüler 11 M   2
 9  92 HOPPE Helmut  SC Rosenheim  GER   1992  10:46.04  1:16.64  0:15.97 4km_Schüler 12 M   7
 10  67 ALRAUN Oliver  SC-Aising-Pang  GER   1992  10:49.67  1:20.27  0:03.63 4km_Schüler 12 M   8
 11  69 SEIDL Maxi  SC-Aising-Pang  GER   1992  10:54.87  1:25.47  0:05.20 4km_Schüler 12 M   9
 12  68 KLEIBEL Jonas  SC-Aising-Pang  GER   1992  10:55.23  1:25.83  0:00.36 4km_Schüler 12 M   10
 13  52 BEER Marvin  TGV Schotten  GER   1992  10:56.84  1:27.44  0:01.61 4km_Schüler 12 M   11
 14  19 RIETHMÜLLER Bastian  SG Klotzsche  GER   1993  11:04.09  1:34.69  0:07.25 4km_Schüler 11 M   3
 15  75 TÜRCK Christopher  SC St. Andreasberg  GER   1992  11:08.21  1:38.81  0:04.12 4km_Schüler 12 M   12
 16  34 HOLZHÄUSER Marc  Ski-Club Kottmar  GER   1992  11:15.79  1:46.39  0:07.58 4km_Schüler 12 M   13
 17  83 RYPL Miroslav  Sokol Stachy  CZE   1992  11:18.87  1:49.47  0:03.08 4km_Schüler 12 M   14
 18  35 ADAM Rico  Ski-Club Kottmar  GER   1993  11:25.58  1:56.18  0:06.71 4km_Schüler 11 M   4
 19  14 MUHR Patrick  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  11:31.47  2:02.07  0:05.89 4km_Schüler 11 M   5
 20  74 BEYER Lukas  NSV/WSV Braunlage  GER   1993  11:32.06  2:02.66  0:00.59 4km_Schüler 11 M   6
 21  77 METZ Lennart  NSV/SK Oker  GER   1993  11:32.30  2:02.90  0:00.24 4km_Schüler 11 M   7
 22  36 RÖNSCH Arved  Bertsdorfer SV  GER   1993  11:36.05  2:06.65  0:03.75 4km_Schüler 11 M   8
 23  26 SCHAUBERGER Felix  Schi-Union Böhmerwald  AUT   1993  11:42.88  2:13.48  0:06.83 4km_Schüler 11 M   9
 24  42 SCHWARZ Moritz  SCMK Hirschau  GER   1993  11:43.88  2:14.48  0:01.00 4km_Schüler 11 M   10
 25  85 ZITTA Filip  Sokol Stachy  CZE   1993  11:43.93  2:14.53  0:00.05 4km_Schüler 11 M   11
 26  80 WÜRZ Ferdinand  SC Furth i.W  GER   1993  11:49.51  2:20.11  0:05.58 4km_Schüler 11 M   12
 27  82 SUCHAN Daniel  AGS Promotion  CZE   1993  11:50.91  2:21.51  0:01.40 4km_Schüler 11 M   13
 28  1 KOCH Albin  ESV Nassau  GER   1993  11:54.67  2:25.27  0:03.76 4km_Schüler 11 M   14
 29  60 GADOW Alexander  SG Klotzsche  GER   1992  11:56.17  2:26.77  0:01.50 4km_Schüler 12 M   15
 30  5 KERN Dominik  Schi-Union Böhmerwald  AUT   1993  12:00.55  2:31.15  0:04.38 4km_Schüler 11 M   15
 31  76 WAGENLAENDER Frank  SK Oker/NSV  GER   1993  12:04.93  2:35.53  0:04.38 4km_Schüler 11 M   16
 32  73 SCHIRRMEISTER Alexander  SK Oker/NSV  GER   1992  12:15.01  2:45.61  0:10.08 4km_Schüler 12 M   16
 33  50 SCHNURRER Matthias  SCMK Hirschau  GER   1992  12:16.45  2:47.05  0:01.44 4km_Schüler 12 M   17
 34  84 RYPL Michal  Sokol Stachy  CZE   1993  12:31.89  3:02.49  0:15.44 4km_Schüler 11 M   17
 35  41 MALZER David  SC Tirschenreuth  GER   1992  12:33.54  3:04.14  0:01.65 4km_Schüler 12 M   18
 36  53 LANG Alexander  SCMK Hirschau  GER   1992  12:38.98  3:09.58  0:05.44 4km_Schüler 12 M   19
 37  12 ROMETSCH Tony  TSV Leuna  GER   1992  12:47.34  3:17.94  0:08.36 4km_Schüler 12 M   20
 38  24 MALZER Johannes  SC Tirschenreuth  GER   1992  12:55.91  3:26.51  0:08.57 4km_Schüler 12 M   21
 39  11 WENDEL Chris-Martin  TSV Leuna  GER   1993  13:09.24  3:39.84  0:13.33 4km_Schüler 11 M   18
 40  89 SIMANOWSKI Eric  Meitingen  GER   1992  13:11.13  3:41.73  0:01.89 4km_Schüler 12 M   22
 41  59 ASCHER Patrick  WSV DJK Rastbüchl  GER   1993  13:12.21  3:42.81  0:01.08 4km_Schüler 11 M   19
 42  9 KÖTHEN Falk  TSV Leuna  GER   1992  13:13.98  3:44.58  0:01.77 4km_Schüler 12 M   23
 43  88 POPP Felix  SC MÜnchberg  GER   1992  13:26.58  3:57.18  0:12.60 4km_Schüler 12 M   24
 44  18 GÖTZ Michael  SCMK Hirschau  GER   1993  13:29.22  3:59.82  0:02.64 4km_Schüler 11 M   20
 45  4 DROGLA Kevin  Ski-Club Kottmar  GER   1993  13:29.32  3:59.92  0:00.10 4km_Schüler 11 M   21
 46  30 POMMERENKE Phillipp  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1993  13:36.43  4:07.03  0:07.11 4km_Schüler 11 M   22
 47  6 THOMAS Phillipp  Bertsdorfer SV  GER   1992  13:47.38  4:17.98  0:10.95 4km_Schüler 12 M   25
 48  31 KAUSCHINGER Johannes  WSV Patersdorf  GER   1992  13:56.67  4:27.27  0:09.29 4km_Schüler 12 M   26
 49  87 ZIMOLA Petr  Zimola  CZE   1992  14:01.41  4:32.01  0:04.74 4km_Schüler 12 M   27
 50  78 WELLMANN Robert    GER   1992  14:02.21  4:32.81  0:00.80 4km_Schüler 12 M   28
 51  81 HASLINGER Dominik  SC Zwiesel  GER   1992  14:04.06  4:34.66  0:01.85 4km_Schüler 12 M   29
 52  71 PUDERBACH Alexander  Src Heimbach- Weis 2000e .V.  GER   1992  15:05.15  5:35.75  1:01.09 4km_Schüler 12 M   30
 53  93 KLOOS Robert  SC Rosenheim  GER   1993  17:45.45  8:16.05  2:40.30 4km_Schüler 11 M   23
 54  33 SEEHAUS Max  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1992  19:17.82  9:48.42  1:32.37 4km_Schüler 12 M   31

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 4km_Overall W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  72 KALASOVA Karolina  Olvincar-Vella Trutnov  CZE   1992  8:55.87  0:00.00  0:00.00 4km_Schüler 12 W   1
 2  32 HORKA Ludmila  HSK Benecko  CZE   1992  10:34.03  1:38.16  1:38.16 4km_Schüler 12 W   2
 3  56 HASKOVA Katerina  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1992  10:41.77  1:45.90  0:07.74 4km_Schüler 12 W   3
 4  90 LIPS Lisa  WSV Jsny  GER   1992  11:16.01  2:20.14  0:34.24 4km_Schüler 12 W   4
 5  62 DILTHEY Amanda  LBC Banfetal  GER   1992  11:16.42  2:20.55  0:00.41 4km_Schüler 12 W   5
 6  57 GEORG Anna-Lena  LBC Banfetal  GER   1992  11:20.16  2:24.29  0:03.74 4km_Schüler 12 W   6
 7  39 TEUCHER Madlen  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1992  11:22.56  2:26.69  0:02.40 4km_Schüler 12 W   7
 8  8 ALBRECHT Sahra  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1992  11:35.86  2:39.99  0:13.30 4km_Schüler 12 W   8
 9  13 SAMADOVSKA Olga  Ski Klub Sumava  CZE   1992  11:40.89  2:45.02  0:05.03 4km_Schüler 12 W   9
 10  40 WUNDERLICH Franziska  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1992  11:42.86  2:46.99  0:01.97 4km_Schüler 12 W   10
 11  49 WOLF Janin  Ski-Club Kottmar  GER   1992  11:52.58  2:56.71  0:09.72 4km_Schüler 12 W   11
 12  20 BARTOLMÄS Julia  WSV Trusetal  GER   1993  11:52.67  2:56.80  0:00.09 4km_Schüler 11 W   1
 13  65 DENGG Sophie  Ski Club Partenkirchen  GER   1992  12:00.83  3:04.96  0:08.16 4km_Schüler 12 W   12
 14  58 GENSER Regina  WSV Oberwarmensteinach  GER   1992  12:02.08  3:06.21  0:01.25 4km_Schüler 12 W   13
 15  16 JANDOVA Martina  Ski Klub Sumava  CZE   1992  12:17.18  3:21.31  0:15.10 4km_Schüler 12 W   14
 16  51 HOLUBOVA Anezka  Ski Klub Sumava  CZE   1993  12:30.09  3:34.22  0:12.91 4km_Schüler 11 W   2
 17  43 HEYNEN Anna-Lena  SC Erlangen  GER   1993  13:01.47  4:05.60  0:31.38 4km_Schüler 11 W   3
 18  38 KRAUSE Laura  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1992  13:08.12  4:12.25  0:06.65 4km_Schüler 12 W   15
 19  15 WILHELM Lisa  WSV Skadi Bodenmais  GER   1992  13:16.20  4:20.33  0:08.08 4km_Schüler 12 W   16
 20  29 GRABMÜLLEROVA Aneta  Ski Klub Sumava  CZE   1993  13:31.88  4:36.01  0:15.68 4km_Schüler 11 W   4
 21  86 KLÖTZER Denise  SC Gefrees  GER   1993  13:37.12  4:41.25  0:05.24 4km_Schüler 11 W   5
 22  28 NEBBE Yvonne  LBC Banfetal  GER   1993  13:41.92  4:46.05  0:04.80 4km_Schüler 11 W   6
 23  22 FRITZ Sabrina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  13:50.80  4:54.93  0:08.88 4km_Schüler 11 W   7
 24  10 KROISS Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1993  13:55.14  4:59.27  0:04.34 4km_Schüler 11 W   8
 25  47 NOUZOVA Jitka  Ski Klub Sumava  CZE   1993  14:34.41  5:38.54  0:39.27 4km_Schüler 11 W   9
 26  79 KRAUS Vroni  SC Furth i.W  GER   1993  14:52.65  5:56.78  0:18.24 4km_Schüler 11 W   10
 27  23 GRASSL Christina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1992  15:10.87  6:15.00  0:18.22 4km_Schüler 12 W   17
 28  27 FRITZSCH Sarah  ATSV Gebirge Gelobtland  GER   1992  15:17.19  6:21.32  0:06.32 4km_Schüler 12 W   18
 29  3 JAHN Lisa  LBC Banfetal  GER   1993  15:42.96  6:47.09  0:25.77 4km_Schüler 11 W   11
 DNF  44 CASTEL Lena  TGV Schotten  GER   1992   DNF     4km_Schüler 12 W   

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at