Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Overall M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  93 WERNER Janik  SC-Aising-Pang  GER   1994  6:26.09  0:00.00  0:00.00 2km_Schüler 10 M   1
 2  68 DE VIGNEUX Mathias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  6:43.82  0:17.73  0:17.73 2km_Schüler 10 M   2
 3  87 OTTAWA Felix  SC-Aising-Pang  GER   1994  6:54.08  0:27.99  0:10.26 2km_Schüler 10 M   3
 4  110 MANDAK Petr  Ski Klub Sumava  CZE   1994  6:56.45  0:30.36  0:02.37 2km_Schüler 10 M   4
 5  92 WERNER Jakob  SC-Aising-Pang  GER   1996  7:18.54  0:52.45  0:22.09 2km_Schüler 8 M   1
 6  11 WIEDEMEIER Bastian  SG Klotzsche  GER   1994  7:18.59  0:52.50  0:00.05 2km_Schüler 10 M   5
 7  27 SCHWANITZ Manfred  TSV Flossenbürg  GER   1994  7:20.99  0:54.90  0:02.40 2km_Schüler 10 M   6
 8  84 VOGL Johannes  SC Spiegelau  GER   1995  7:26.83  1:00.74  0:05.84 2km_Schüler 9 M   1
 9  101 PÖHNER Julien  NSV/WSV Braunlage  GER   1994  7:56.49  1:30.40  0:29.66 2km_Schüler 10 M   7
 10  103 GREIFF Niklas  NSV/SK Oker  GER   1995  8:03.10  1:37.01  0:06.61 2km_Schüler 9 M   2
 10  114 WERNER Markus  SC MÜnchberg  GER   1994  8:03.10  1:37.01  0:00.00 2km_Schüler 10 M   8
 12  86 ALRAUN Tobias  SC-Aising-Pang  GER   1997  8:03.36  1:37.27  0:00.26 2km_Schüler 7 M   1
 13  25 KRAUSE Tom  Ski-Club Kottmar  GER   1995  8:23.08  1:56.99  0:19.72 2km_Schüler 9 M   3
 14  40 NIESNER Timo  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  8:33.39  2:07.30  0:10.31 2km_Schüler 9 M   4
 15  88 OTTAWA David  SC-Aising-Pang  GER   1996  8:33.84  2:07.75  0:00.45 2km_Schüler 8 M   2
 16  102 SCHIRRMEISTER Christian  NSV/SK Oker  GER   1994  8:41.46  2:15.37  0:07.62 2km_Schüler 10 M   9
 17  32 ACHATZ Jonas  SC Spiegelau  GER   1994  8:54.35  2:28.26  0:12.89 2km_Schüler 10 M   10
 18  54 JOBST Niklas  SC Spiegelau  GER   1996  8:55.99  2:29.90  0:01.64 2km_Schüler 8 M   3
 19  65 BÖSL Johannes  SCMK Hirschau  GER   1994  8:56.40  2:30.31  0:00.41 2km_Schüler 10 M   11
 20  37 RÖMER Florian  WSV Trusetal  GER   1996  9:05.61  2:39.52  0:09.21 2km_Schüler 8 M   4
 21  46 RICHTER Antonio  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1995  9:06.15  2:40.06  0:00.54 2km_Schüler 9 M   5
 22  7 ULBRICH Marvin  TGV Schotten  GER   1995  9:22.82  2:56.73  0:16.67 2km_Schüler 9 M   6
 23  112 KROUPA Ondrej  Sokol Stachy  CZE   1994  9:51.74  3:25.65  0:28.92 2km_Schüler 10 M   12
 24  104 HIRSCHHAUSEN Phillip  SC Buntenbock  GER   1996  10:25.22  3:59.13  0:33.48 2km_Schüler 8 M   5
 25  23 HECKMANN Leopold  SCMK Hirschau  GER   1994  10:26.32  4:00.23  0:01.10 2km_Schüler 10 M   13
 26  59 SCHILLER Fabian  SG Klotzsche  GER   1995  10:47.34  4:21.25  0:21.02 2km_Schüler 9 M   7
 27  42 GÖTZ Andreas  SCMK Hirschau  GER   1995  10:52.10  4:26.01  0:04.76 2km_Schüler 9 M   8
 28  24 THURNBAUER Michael  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  11:03.03  4:36.94  0:10.93 2km_Schüler 10 M   14
 29  70 VOGL Mathias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1995  12:06.23  5:40.14  1:03.20 2km_Schüler 9 M   9
 30  91 KLEIBEL Niklas  SC-Aising-Pang  GER   1997  12:06.93  5:40.84  0:00.70 2km_Schüler 7 M   2
 31  71 HERFURTH Philipp  TSV Leuna  GER   1994  12:07.45  5:41.36  0:00.52 2km_Schüler 10 M   15
 32  57 KOCH Paul  ESV Nassau  GER   1996  12:15.83  5:49.74  0:08.38 2km_Schüler 8 M   6
 33  48 LAUERER Elias  SCMK Hirschau  GER   1996  12:29.72  6:03.63  0:13.89 2km_Schüler 8 M   7
 34  29 FEUERECKER Frank  WSV Patersdorf  GER   1994  12:35.68  6:09.59  0:05.96 2km_Schüler 10 M   16
 35  69 FISCHER Franz  WSV Patersdorf  GER   1995  12:47.45  6:21.36  0:11.77 2km_Schüler 9 M   10
 36  77 WÖLFL Dominik  Bodenmais  GER   1995  13:07.24  6:41.15  0:19.79 2km_Schüler 9 M   11
 37  60 WALCH Oliver  SCMK Hirschau  GER   1995  13:12.44  6:46.35  0:05.20 2km_Schüler 9 M   12
 38  43 FEJA Lorenz  SCMK Hirschau  GER   1995  13:54.02  7:27.93  0:41.58 2km_Schüler 9 M   13
 39  15 HENGSTMENGEL Jarl Gustav  Hallbergmoos  NED   1996  13:59.28  7:33.19  0:05.26 2km_Schüler 8 M   8
 40  3 KIPAR Felix  BSG FSV Waldheim  GER   1998  14:08.61  7:42.52  0:09.33 2km_Schüler 6 M   1
 41  41 GABRIEL Carl  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1997  15:03.93  8:37.84  0:55.32 2km_Schüler 7 M   3
 42  89 KLEIBEL Lucas  SC-Aising-Pang  GER   1999  15:08.75  8:42.66  0:04.82 2km_Schüler 5 M   1
 43  100 RIECKHOFF Nico  TSV Grebenhain  GER   1998  15:41.97  9:15.88  0:33.22 2km_Schüler 6 M   2
 44  22 HEISS Dominik  SCMK Hirschau  GER   1994  15:48.50  9:22.41  0:06.53 2km_Schüler 10 M   17
 45  52 ULBRICH Mika  TGV Schotten  GER   1998  18:12.59  11:46.50  2:24.09 2km_Schüler 6 M   3
 46  73 VOLK Nils  TGV Schotten  GER   1997  25:32.03  19:05.94  7:19.44 2km_Schüler 7 M   4

Int. Skadi Loppet 2004
MINI Loppet 2004
Klasse: 2km_Overall W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  20 STADLEROVA Sarka  SV Bayer.Eisenstein  GER   1994  7:11.84  0:00.00  0:00.00 2km_Schüler 10 W   1
 2  85 SÖLTL Franziska  Ski Club Partenkirchen  GER   1994  7:24.92  0:13.08  0:13.08 2km_Schüler 10 W   2
 3  111 KLIMOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1994  7:26.29  0:14.45  0:01.37 2km_Schüler 10 W   3
 4  17 SOVAKOVA Nikol  Ski Klub Sumava  CZE   1994  7:27.26  0:15.42  0:00.97 2km_Schüler 10 W   4
 5  56 HAUKE Konstanze  TSV Flossenbürg  GER   1995  7:59.13  0:47.29  0:31.87 2km_Schüler 9 W   1
 6  80 KÖCKRITZ Jenny  SG Klotzsche  GER   1995  8:01.68  0:49.84  0:02.55 2km_Schüler 9 W   2
 7  66 KÖCKRITZ Verena  SG Klotzsche  GER   1995  8:11.81  0:59.97  0:10.13 2km_Schüler 9 W   3
 8  58 HUDECKOVA Veronika  Ski Klub Sumava  CZE   1995  8:26.04  1:14.20  0:14.23 2km_Schüler 9 W   4
 9  94 SEIDL Elisabeth  SC-Aising-Pang  GER   1995  8:55.57  1:43.73  0:29.53 2km_Schüler 9 W   5
 10  108 HARTMANN Sandra  TSV Rauenstein  GER   1994  8:56.58  1:44.74  0:01.01 2km_Schüler 10 W   5
 11  49 WALLNER Sabine  WSV Rabenstein  GER   1995  8:58.10  1:46.26  0:01.52 2km_Schüler 9 W   6
 12  113 ZAJICKOVA Svetlana  Sokol Stachy  CZE   1994  9:03.59  1:51.75  0:05.49 2km_Schüler 10 W   6
 13  1 HENNIG Katharina  SV Neudorf e.V.  GER   1996  9:35.63  2:23.79  0:32.04 2km_Schüler 8 W   1
 14  30 HULOVCOVA Jana  Ski Klub Sumava  CZE   1994  9:37.94  2:26.10  0:02.31 2km_Schüler 10 W   7
 15  10 SPILA Anna  Bertsdorfer SV  GER   1994  9:45.72  2:33.88  0:07.78 2km_Schüler 10 W   8
 16  21 REIBER Marlene  TGV Schotten  GER   1995  9:52.12  2:40.28  0:06.40 2km_Schüler 9 W   7
 17  106 SCHRÖTTER Christina    GER   1995  9:57.62  2:45.78  0:05.50 2km_Schüler 9 W   8
 18  105 SCHRÖTTER Verena    GER   1995  9:58.03  2:46.19  0:00.41 2km_Schüler 9 W   9
 19  115 HAUER Andrea  WSV Schönsee  GER   1996  10:07.73  2:55.89  0:09.70 2km_Schüler 8 W   2
 20  64 RICHTER Juliane  Bertsdorfer SV  GER   1994  10:11.31  2:59.47  0:03.58 2km_Schüler 10 W   9
 21  19 MALIKOVA Nikola  Ski Klub Sumava  CZE   1994  10:17.52  3:05.68  0:06.21 2km_Schüler 10 W   10
 22  63 PREDOTOVA Karolina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  10:24.69  3:12.85  0:07.17 2km_Schüler 10 W   11
 23  28 BERNSTEIN Julia  TSV Leuna  GER   1994  10:27.45  3:15.61  0:02.76 2km_Schüler 10 W   12
 24  12 MONDLOVA Katerina  Ski Klub Sumava  CZE   1994  10:39.75  3:27.91  0:12.30 2km_Schüler 10 W   13
 25  31 HILTZ Natalie  SC Spiegelau  GER   1996  10:44.81  3:32.97  0:05.06 2km_Schüler 8 W   3
 26  99 MÜLLER Michelle  SC Motor Zella-Mehlis  GER   1994  10:47.73  3:35.89  0:02.92 2km_Schüler 10 W   14
 27  8 SCHÖBERL Isabel  TSV Flossenbürg  GER   1995  11:08.35  3:56.51  0:20.62 2km_Schüler 9 W   10
 28  78 DANKOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1995  11:12.89  4:01.05  0:04.54 2km_Schüler 9 W   11
 29  116 MAIWALD Julia  SV Ostermünchen  GER   1996  11:14.19  4:02.35  0:01.30 2km_Schüler 8 W   4
 30  34 BREM Julia  WSV Skadi Bodenmais  GER   1994  11:14.77  4:02.93  0:00.58 2km_Schüler 10 W   15
 31  44 LIEBSCHER Marie  SG Klotzsche  GER   1994  11:16.11  4:04.27  0:01.34 2km_Schüler 10 W   16
 32  18 KITTELL Saskia  TSV Leuna  GER   1994  11:23.34  4:11.50  0:07.23 2km_Schüler 10 W   17
 33  51 RICHTER Julia  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1997  11:36.62  4:24.78  0:13.28 2km_Schüler 7 W   1
 34  33 SCHOLZ Nina  SCMK Hirschau  GER   1994  11:43.54  4:31.70  0:06.92 2km_Schüler 10 W   18
 35  109 GRUBMÜLLEROVA Natalie  Ski Klub Sumava  CZE   1996  11:56.38  4:44.54  0:12.84 2km_Schüler 8 W   5
 36  76 VACHOVA Klara  Ski Klub Sumava  CZE   1995  11:59.53  4:47.69  0:03.15 2km_Schüler 9 W   12
 37  6 KLIX Annelie  Ski-Club Kottmar  GER   1996  12:16.99  5:05.15  0:17.46 2km_Schüler 8 W   6
 38  4 LANG Katharina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1996  13:01.34  5:49.50  0:44.35 2km_Schüler 8 W   7
 39  36 WEINBERGER Katja  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  13:16.41  6:04.57  0:15.07 2km_Schüler 7 W   2
 40  39 SCHÄFER Melanie  TSV Mönchröden  GER   1997  13:26.34  6:14.50  0:09.93 2km_Schüler 7 W   3
 41  72 KREBS Vanessa  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1997  13:43.73  6:31.89  0:17.39 2km_Schüler 7 W   4
 42  83 WERNER Anna-Lena  TSV Flossenbürg  GER   1995  13:46.09  6:34.25  0:02.36 2km_Schüler 9 W   13
 43  2 SCHWANITZ Sofia  TSV Flossenbürg  GER   1997  13:58.80  6:46.96  0:12.71 2km_Schüler 7 W   5
 44  67 RICHTER Laura  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1997  14:14.24  7:02.40  0:15.44 2km_Schüler 7 W   6
 45  107 SCHMID Laura  TSV Rauenstein  GER   1996  14:23.96  7:12.12  0:09.72 2km_Schüler 8 W   8
 46  55 BERGER Lisa  SCMK Hirschau  GER   1995  14:24.93  7:13.09  0:00.97 2km_Schüler 9 W   14
 47  79 ARTINGER Verena  WSV Skadi Bodenmais  GER   1997  15:34.48  8:22.64  1:09.55 2km_Schüler 7 W   7
 48  47 BREUNIG Linda  SCMK Hirschau  GER   1994  16:00.26  8:48.42  0:25.78 2km_Schüler 10 W   19
 49  26 WIENDL Judith  SCMK Hirschau  GER   1994  16:10.20  8:58.36  0:09.94 2km_Schüler 10 W   20
 50  75 KUMMER Ankatrin  SCMK Hirschau  GER   1994  16:31.12  9:19.28  0:20.92 2km_Schüler 10 W   21
 51  82 DOBAT Laura  SCMK Hirschau  GER   1995  16:58.16  9:46.32  0:27.04 2km_Schüler 9 W   15
 52  38 ARTINGER Linda  WSV Skadi Bodenmais  GER   1999  17:31.05  10:19.21  0:32.89 2km_Schüler 5 W   1
 DNF  117 MAIWALD Annika  SV Ostermünchen  GER   1999   DNF     2km_Schüler 5 W   

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at