Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Junioren M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  93 PETERS Nico  SC Oberstdorf  LUX   1985  1:21:31.22  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   18
 2  75 FORBERGER Sven  SV Grosswaltersdorf  GER   1984  1:23:37.88  2:06.66  2:06.66 30km_Overall M   26
 3  81 VOIGT Peter  SSV Altenberg  GER   1985  1:24:06.11  2:34.89  0:28.23 30km_Overall M   28
 4  77 FORBERGER Richard  SSV Altenberg  GER   1985  1:26:10.63  4:39.41  2:04.52 30km_Overall M   43
 5  87 LAIHO Aapo  SC Oberstdorf  FIN   1985  1:26:34.15  5:02.93  0:23.52 30km_Overall M   50
 6  89 SCHREITER Markus  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1984  1:31:34.14  10:02.92  4:59.99 30km_Overall M   87
 7  17 MÜLLER Daniel  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985  1:31:42.12  10:10.90  0:07.98 30km_Overall M   88
 8  23 BENNDORF Sascha  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985  1:31:50.61  10:19.39  0:08.49 30km_Overall M   91
 9  50 JÄGER Ronny  SV 04 Oberschönau  GER   1984  1:32:13.36  10:42.14  0:22.75 30km_Overall M   94
 10  60 TINIUS Rainer  TUS Dippoldiswalde  GER   1985  1:34:45.11  13:13.89  2:31.75 30km_Overall M   122
 11  37 BURDA Jakub  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1984  1:36:54.61  15:23.39  2:09.50 30km_Overall M   136
 12  134 HENNING Michael  SC Lanzenhain  GER   1985  1:37:04.49  15:33.27  0:09.88 30km_Overall M   138
 13  45 FRITZSCHE Martin  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985  1:44:36.01  23:04.79  7:31.52 30km_Overall M   197
 14  132 WINDORFER Josef    GER   1985  1:49:58.41  28:27.19  5:22.40 30km_Overall M   228
 15  30 BIRKE Jan  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985  1:50:39.62  29:08.40  0:41.21 30km_Overall M   232
 16  104 WINDORFER Josef  SC Zwiesel  GER   1985  1:58:33.63  37:02.41  7:54.01 30km_Overall M   268

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  13 KRETZSCHMAR Sven  SSV Altenberg  GER   1979  1:16:32.09  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   2
 2  14 SCHWARZ Christian  FISCHER Racing Team  AUT   1974  1:17:24.17  0:52.08  0:52.08 30km_Overall M   4
 3  5 PUMP Carsten  SSV Altenberg/Zoll  GER   1976  1:17:32.05  0:59.96  0:07.88 30km_Overall M   5
 4  2 BRYDL Pavel  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1980  1:17:47.90  1:15.81  0:15.85 30km_Overall M   6
 5  128 KRETZSCHMAR Denis  VSC Klingenthal  GER   1981  1:18:07.89  1:35.80  0:19.99 30km_Overall M   7
 6  79 RÖSCH Michael  SSV Altenberg/BGS  GER   1983  1:18:40.26  2:08.17  0:32.37 30km_Overall M   8
 7  115 SMOLKA Robert  SC Zwiesel  GER   1981  1:18:40.29  2:08.20  0:00.03 30km_Overall M   9
 8  73 MÖSE Andreas  Peltonen Ski Team  GER   1979  1:19:11.29  2:39.20  0:31.00 30km_Overall M   10
 9  49 ZSCHINZSCH Marko  SV Tuttlingen/Team Pigrol  GER   1982  1:19:44.93  3:12.84  0:33.64 30km_Overall M   13
 10  125 THONFELD Frank  TSG Bau Hammerbrücke  GER   1979  1:20:21.98  3:49.89  0:37.05 30km_Overall M   14
 11  83 RESCHWAMM Jacek  SC Willingen  GER   1975  1:21:13.01  4:40.92  0:51.03 30km_Overall M   17
 12  7 MEISTER Markus  SALOMON Deutschland  GER   1976  1:21:49.11  5:17.02  0:36.10 30km_Overall M   19
 13  64 ZIZLER Tomas  Sport Club Plzen  CZE   1983  1:22:25.81  5:53.72  0:36.70 30km_Overall M   21
 14  33 SCHNEKENBURG Fabian  SV Tuttlingen  GER   1983  1:22:54.92  6:22.83  0:29.11 30km_Overall M   25
 15  94 PATERNOSTER Florian  TSV Regen  GER   1983  1:25:01.23  8:29.14  2:06.31 30km_Overall M   32
 16  57 STEIN Sebastian  TGV Schotten  GER   1983  1:25:25.25  8:53.16  0:24.02 30km_Overall M   35
 17  32 HELFRICHT Kay  Dresden  GER   1981  1:25:47.82  9:15.73  0:22.57 30km_Overall M   38
 18  24 MEHLHORN Lars  VSC Klingenthal  GER   1979  1:26:08.57  9:36.48  0:20.75 30km_Overall M   41
 19  111 SVOBOTA Leos  ASK Blansko  CZE   1976  1:26:23.02  9:50.93  0:14.45 30km_Overall M   45
 20  80 ADLER Steffen  L.E. Boofen Runners Leipzig  GER   1974  1:26:31.39  9:59.30  0:08.37 30km_Overall M   48
 21  84 KLAUS Marcel  SC Norweger Annaberg  GER   1974  1:28:42.20  12:10.11  2:10.81 30km_Overall M   61
 22  109 BINDER Christian  BGS  GER   1980  1:30:09.89  13:37.80  1:27.69 30km_Overall M   73
 23  29 GÖHLER Stefan  SG Holzhau  GER   1979  1:30:10.15  13:38.06  0:00.26 30km_Overall M   74
 24  113 SONNET Manuel  SC Bütgenbach  BEL   1974  1:30:14.65  13:42.56  0:04.50 30km_Overall M   76
 25  123 FISCHER Harald  SU-Trattenbach  AUT   1977  1:30:18.82  13:46.73  0:04.17 30km_Overall M   77
 26  86 MALECEK Martin  Ekonom Praha  CZE   1975  1:30:41.58  14:09.49  0:22.76 30km_Overall M   79
 27  61 ARTINGER Christian  WSV Skadi Bodenmais  GER   1974  1:31:08.77  14:36.68  0:27.19 30km_Overall M   83
 28  28 KALTOFEN Sven  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1977  1:31:29.05  14:56.96  0:20.28 30km_Overall M   86
 29  38 RYSKA Vit  LK Verovice  CZE   1975  1:31:44.67  15:12.58  0:15.62 30km_Overall M   89
 30  136 GRAHL Michael  Sportcollection Altenberg  GER   1977  1:32:23.64  15:51.55  0:38.97 30km_Overall M   98
 31  112 RICHTER Thomas    GER   1979  1:33:45.80  17:13.71  1:22.16 30km_Overall M   108
 32  117 KÖHLER Christian  WSV Brotterode  GER   1979  1:34:21.35  17:49.26  0:35.55 30km_Overall M   114
 33  74 HEROLD David  SC Grosswaltersdorf  GER   1981  1:35:04.59  18:32.50  0:43.24 30km_Overall M   127
 34  66 RICHTER Mike  SG Klotzsche  GER   1979  1:36:35.74  20:03.65  1:31.15 30km_Overall M   134
 35  95 KIENZLE Christian  WSV Clausthal-Zellerfeld  GER   1979  1:38:46.55  22:14.46  2:10.81 30km_Overall M   154
 36  51 ALBERT Lars  Bertsdorfer SV  GER   1977  1:38:56.14  22:24.05  0:09.59 30km_Overall M   156
 37  98 KREJSA Tom  Ferodo Repsol Racing Team  CZE   1977  1:39:23.25  22:51.16  0:27.11 30km_Overall M   163
 38  59 SASSMANN Patrick  SC Rückershausen  GER   1979  1:40:37.46  24:05.37  1:14.21 30km_Overall M   169
 39  107 GROSEK Lubos  ASK Blansko  CZE   1980  1:41:05.27  24:33.18  0:27.81 30km_Overall M   174
 40  27 JANKO Lubomir  Ekonom Praha  CZE   1976  1:41:44.09  25:12.00  0:38.82 30km_Overall M   176
 41  76 MERCIER Francois  München  FRA   1975  1:48:42.80  32:10.71  6:58.71 30km_Overall M   221
 42  118 PUILK Thijs  Vasa Sport  NED   1975  1:49:42.92  33:10.83  1:00.12 30km_Overall M   226
 43  82 PILZ Steffen  Bertsdorfer SV  GER   1975  1:54:09.42  37:37.33  4:26.50 30km_Overall M   253
 44  39 HARTWIG Bernd  SG Holzhau  GER   1982  1:59:45.82  43:13.73  5:36.40 30km_Overall M   272
 45  22 UNGER Peter  SV Tanne Thalheim  GER   1981  2:09:31.04  52:58.95  9:45.22 30km_Overall M   285
 46  20 HELLWIG Jens  Skizunft Feldberg  GER   1976  2:11:59.03  55:26.94  2:27.99 30km_Overall M   292
 47  120 VAN DEN BERG H.  Vasa Sport  NED   1975  2:34:20.10  1:17:48.01  22:21.07 30km_Overall M   306
 DNF  133 WACHLIN Johannes  Madshus-Team Oberstdorf  GER   1979   DNF     30km_Overall M   

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  68 NEUBER Jens  SC Norweger Annaberg  GER   1971  1:15:56.01  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   1
 2  137 KRAUS Markus  SC Bad Tölz  GER   1969  1:17:21.99  1:25.98  1:25.98 30km_Overall M   3
 3  55 GROSSE Ralf  PSV Zittau-Ski e.V.  GER   1973  1:19:16.48  3:20.47  1:54.49 30km_Overall M   11
 4  41 PENNER Viktor  TSV Mönchröden  GER   1969  1:19:16.76  3:20.75  0:00.28 30km_Overall M   12
 5  91 RISCHMÜLLER Jens  FISCHER Racing Team  AUT   1970  1:20:52.83  4:56.82  1:36.07 30km_Overall M   16
 6  130 Pavel Petr  Ski Klub Sumperk  CZE   1969  1:22:19.79  6:23.78  1:26.96 30km_Overall M   20
 7  126 SCHOBER Olaf  SC Dreiburgenland  GER   1971  1:22:49.94  6:53.93  0:30.15 30km_Overall M   23
 8  135 RANDAK Karel  CZU Prag  CZE   1971  1:22:52.10  6:56.09  0:02.16 30km_Overall M   24
 9  62 LERPSCHER Marcel  SV Maierhöfer/Grünenbach  GER   1970  1:23:51.11  7:55.10  0:59.01 30km_Overall M   27
 10  105 GERSTENGARBE Oliver  SC Willingen  GER   1971  1:24:29.34  8:33.33  0:38.23 30km_Overall M   30
 11  72 HOPPE Mario  TSV Leuna  GER   1972  1:24:41.86  8:45.85  0:12.52 30km_Overall M   31
 12  101 STORK Christian  SC Rettenberg  GER   1969  1:25:05.84  9:09.83  0:23.98 30km_Overall M   33
 13  25 THAMM Marco  WSV Skadi Bodenmais  GER   1971  1:25:43.75  9:47.74  0:37.91 30km_Overall M   37
 14  31 WAGENFÜHR Thomas  Ski Club Davos  SUI   1971  1:26:09.46  10:13.45  0:25.71 30km_Overall M   42
 15  78 REISSIG Kay-Uwe  SC Norweger Annaberg  GER   1972  1:28:03.79  12:07.78  1:54.33 30km_Overall M   57
 16  121 ITTMANN Machiel  Vasa Sport  NED   1969  1:28:12.40  12:16.39  0:08.61 30km_Overall M   58
 17  116 MULTERER Alois  SC Furth i.W  GER   1970  1:28:46.88  12:50.87  0:34.48 30km_Overall M   62
 18  54 LEILLINGER Ludwig  SC Zwiesel  GER   1973  1:28:50.16  12:54.15  0:03.28 30km_Overall M   63
 19  102 HAFNER Herbert  Sparkasse Reg/Vit  GER   1970  1:29:00.18  13:04.17  0:10.02 30km_Overall M   65
 20  21 HENNIG Heiko  WSC Erzgebirge OThal e.V.  GER   1972  1:33:58.87  18:02.86  4:58.69 30km_Overall M   111
 21  53 RANDAK Karel  CZU Prag  CZE   1971  1:34:28.84  18:32.83  0:29.97 30km_Overall M   117
 22  19 LEEDER Jochen  TGV Schotten  GER   1969  1:34:30.08  18:34.07  0:01.24 30km_Overall M   118
 23  40 MAHR Ralf  SV 08 Steinach  GER   1971  1:34:33.81  18:37.80  0:03.73 30km_Overall M   119
 24  70 ROSENBERG Jens  Breitungen  GER   1970  1:34:50.08  18:54.07  0:16.27 30km_Overall M   125
 25  114 WALTER Christian  Alpinclub Sachsen  GER   1970  1:37:11.19  21:15.18  2:21.11 30km_Overall M   142
 26  46 ROTH Steffen  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1970  1:37:23.73  21:27.72  0:12.54 30km_Overall M   144
 27  131 PAUL Andreas  SC Grossberg  GER   1971  1:37:26.50  21:30.49  0:02.77 30km_Overall M   145
 28  106 FRANC Zdenek  ASK Blansko  CZE   1971  1:38:47.88  22:51.87  1:21.38 30km_Overall M   155
 29  36 DIETRICH Ralf  SG Holzhau  GER   1969  1:39:05.14  23:09.13  0:17.26 30km_Overall M   158
 30  127 SIGL Max  WSV Lallinger Winkel  GER   1972  1:39:13.09  23:17.08  0:07.95 30km_Overall M   160
 31  124 HAIDBAUER Markus  SU Trattenbach  AUT   1973  1:41:31.23  25:35.22  2:18.14 30km_Overall M   175
 32  103 RASTER Christian  Sparkasse Reg/Vit  GER   1972  1:41:56.14  26:00.13  0:24.91 30km_Overall M   177
 33  88 SCHARF Andre  Bertsdorfer SV  GER   1971  1:43:45.17  27:49.16  1:49.03 30km_Overall M   190
 34  96 MÖLLER Rene  WSV Trusetal  GER   1970  1:43:47.63  27:51.62  0:02.46 30km_Overall M   192
 35  65 LYSTIG Ted  OK Landehof  SWE   1971  1:43:59.59  28:03.58  0:11.96 30km_Overall M   194
 36  63 MENNERAT Thomas  SCP Nozeroy  FRA   1973  1:45:40.77  29:44.76  1:41.18 30km_Overall M   202
 37  12 KORYCINSKI Rafal  Gdansk/Polen  POL   1971  1:51:23.29  35:27.28  5:42.52 30km_Overall M   237
 38  122 ERTL Michael  SC Zwiesel  GER   1973  1:52:01.77  36:05.76  0:38.48 30km_Overall M   241
 39  35 MÜLLER Steffen  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1969  1:53:45.02  37:49.01  1:43.25 30km_Overall M   248
 40  44 STANGER Uli  VFL Kaltental  GER   1972  1:53:54.67  37:58.66  0:09.65 30km_Overall M   250
 41  42 RICHTER Toralf  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1969  1:56:51.13  40:55.12  2:56.46 30km_Overall M   263
 42  52 SEVCIK Roman  Nitra/Slowakia  SVK   1970  1:58:34.60  42:38.59  1:43.47 30km_Overall M   269
 43  58 JEHMLICH Volker  Bertsdorfer SV  GER   1973  2:09:53.35  53:57.34  11:18.75 30km_Overall M   286
 44  119 VAN RHEENEN W.  Vasa Sport  NED   1970  2:23:42.36  1:07:46.35  13:49.01 30km_Overall M   304
 DNF  129 WEISS Zdenek  SC Rosenheim  GER   1970   DNF     30km_Overall M   

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  294 LIEBIG Lutz  SV Bayerisch Eisenstein  GER   1966  1:22:29.48  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   22
 2  203 HELBIG Steffen  Pulsschlag Erzgebirge e.V.  GER   1966  1:26:02.83  3:33.35  3:33.35 30km_Overall M   40
 3  233 NATTER Lothar  Mellau/Austria  AUT   1967  1:26:14.81  3:45.33  0:11.98 30km_Overall M   44
 4  243 SCHÖNTHIER Joachim  SC Villingen  GER   1967  1:26:36.90  4:07.42  0:22.09 30km_Overall M   51
 5  266 BAUER Gerhard  DJK Falkenberg  GER   1968  1:28:21.30  5:51.82  1:44.40 30km_Overall M   59
 6  311 MAIWALD Christian  Hochvogel München  GER   1966  1:28:26.59  5:57.11  0:05.29 30km_Overall M   60
 7  226 BRENDEL Günter  SG Kattek  GER   1966  1:29:19.20  6:49.72  0:52.61 30km_Overall M   67
 8  207 SCHÄFER Steffen  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1966  1:30:31.73  8:02.25  1:12.53 30km_Overall M   78
 9  265 THALER Manfred  SV Neukirchen  GER   1967  1:31:14.82  8:45.34  0:43.09 30km_Overall M   84
 10  279 BÖHM Andreas  Bertsdorfer SV  GER   1967  1:32:16.06  9:46.58  1:01.24 30km_Overall M   96
 11  255 KLÜGER Christian  WSC Ober-Unterschönau  GER   1966  1:33:47.26  11:17.78  1:31.20 30km_Overall M   109
 12  256 WENIGER Andreas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1967  1:34:47.89  12:18.41  1:00.63 30km_Overall M   123
 13  223 EBERT Andreas  Schönheide  GER   1966  1:37:05.08  14:35.60  2:17.19 30km_Overall M   139
 14  320 SCHMIDT Olaf  SVS Emmerzhausen  GER   1967  1:38:23.39  15:53.91  1:18.31 30km_Overall M   151
 15  284 SIMANOWSKI Rainer  Meitingen  GER   1964  1:40:20.99  17:51.51  1:57.60 30km_Overall M   168
 16  308 HERR Andreas  Bergheim  GER   1967  1:42:24.33  19:54.85  2:03.34 30km_Overall M   181
 17  282 RICHTER Jens  BSG FSV Waldheim  GER   1966  1:43:07.64  20:38.16  0:43.31 30km_Overall M   186
 18  259 NEUBER Steffen  TUS Voigtsdorf  GER   1966  1:43:16.75  20:47.27  0:09.11 30km_Overall M   188
 19  247 GOSCHLER Günther  Pressig  GER   1967  1:44:44.85  22:15.37  1:28.10 30km_Overall M   198
 20  323 JUNGMAYER Ludwig  TV Geiselhöring  GER   1967  1:44:58.18  22:28.70  0:13.33 30km_Overall M   199
 21  278 WELLMANN Christoph  Skiradler  GER   1966  1:45:29.10  22:59.62  0:30.92 30km_Overall M   200
 22  235 GUMENNY Michal  Tatonka Skiers  CZE   1966  1:46:21.67  23:52.19  0:52.57 30km_Overall M   206
 23  237 KÖHLER Thomas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1965  1:46:50.26  24:20.78  0:28.59 30km_Overall M   208
 24  221 ÖHLER Jürgen  SC Mittelberg-Oy  GER   1968  1:47:21.19  24:51.71  0:30.93 30km_Overall M   211
 25  331 DUCHSCHERER Bernd  München  GER   1964  1:50:28.70  27:59.22  3:07.51 30km_Overall M   230
 26  211 BOKHOVE Onno  Niederlande  NED   1965  1:51:36.82  29:07.34  1:08.12 30km_Overall M   239
 27  288 WERNER Martin  SC-Aising-Pang  GER   1966  1:57:22.09  34:52.61  5:45.27 30km_Overall M   265
 28  204 PUDERBACH stefan  Src Heimbach- Weis 2000e .V.  GER   1965  2:10:57.40  48:27.92  13:35.31 30km_Overall M   291
 29  209 STEIN Frank  SV TU Ilmenau  GER   1967  2:22:51.83  1:00:22.35  11:54.43 30km_Overall M   303
 30  316 KELLER Markus  München  GER   1966  2:29:05.34  1:06:35.86  6:13.51 30km_Overall M   305

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  328 DANNER Franz  SC Gaißach  GER   1960  1:20:27.45  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   15
 2  262 HAU Heinrich  SC Lanzenhain  GER   1961  1:25:07.47  4:40.02  4:40.02 30km_Overall M   34
 3  239 GRABMÜLLER Ivo  Ski Klub Sumava  CZE   1962  1:25:35.60  5:08.15  0:28.13 30km_Overall M   36
 4  260 NOVOTNY Jiri  FEL  CZE   1960  1:25:55.54  5:28.09  0:19.94 30km_Overall M   39
 5  219 EGE Andreas  WSV Braunlage  GER   1961  1:26:24.17  5:56.72  0:28.63 30km_Overall M   46
 6  214 FURRER Martin  Lenzerheide/Schweiz  SUI   1962  1:26:39.93  6:12.48  0:15.76 30km_Overall M   52
 7  202 OTTO Steffen  Bertsdorfer SV  GER   1959  1:27:56.91  7:29.46  1:16.98 30km_Overall M   55
 8  307 SCHWEINBERG Manfred  SC Füssen  GER   1960  1:28:59.23  8:31.78  1:02.32 30km_Overall M   64
 9  275 GROSSE Frank  PSV Zittau-Ski e.V.  GER   1962  1:29:43.96  9:16.51  0:44.73 30km_Overall M   68
 10  200 ZISELSBERGER Michael  WSV Patersdorf  GER   1960  1:29:57.14  9:29.69  0:13.18 30km_Overall M   70
 11  326 LÖFFLER Franz  TSV Ludwigsstadt  GER   1962  1:30:01.23  9:33.78  0:04.09 30km_Overall M   71
 12  274 OYSMÜLLER Josef  NF-St.Aegyd  AUT   1961  1:30:06.54  9:39.09  0:05.31 30km_Overall M   72
 13  310 BLUM Martin  SV Söchering  GER   1962  1:30:11.23  9:43.78  0:04.69 30km_Overall M   75
 14  208 KOCH Stephan  ESV Nassau  GER   1962  1:31:04.13  10:36.68  0:52.90 30km_Overall M   82
 15  236 SCHÖFERLE Andreas  SC Rettenberg  GER   1961  1:31:48.17  11:20.72  0:44.04 30km_Overall M   90
 16  292 HASTREITER Uwe  SC Furth i.W  GER   1963  1:32:14.90  11:47.45  0:26.73 30km_Overall M   95
 17  272 ROGGE Richard  SKG Gersfeld  GER   1963  1:32:46.76  12:19.31  0:31.86 30km_Overall M   102
 18  593 HOFSTÄTTER Josef  Union Eidenberg  AUT   1963  1:33:14.10  12:46.65  0:27.34 30km_Overall M   103
 19  217 MORGENSTERN Frank  WSV Skadi Bodenmais  GER   1960  1:33:24.51  12:57.06  0:10.41 30km_Overall M   104
 20  242 KRIEG Helmut  SV Hintereben  GER   1962  1:34:24.32  13:56.87  0:59.81 30km_Overall M   115
 21  225 MÜLLER Gerold  Bertsdorfer SV  GER   1963  1:34:39.07  14:11.62  0:14.75 30km_Overall M   120
 22  273 MEINHARDT Peter  SC Rain/ Kanuclub  GER   1961  1:34:56.05  14:28.60  0:16.98 30km_Overall M   126
 23  317 FRIEDRICH Stefan  Condor Skiclub  GER   1962  1:35:12.98  14:45.53  0:16.93 30km_Overall M   128
 24  330 BÖSL Günther  SC MK Hirschau  GER   1961  1:35:26.24  14:58.79  0:13.26 30km_Overall M   130
 25  281 EIFLER Hartmut  Bertsdorfer SV  GER   1962  1:35:39.00  15:11.55  0:12.76 30km_Overall M   131
 26  295 SCHÄFER David  TSV-Mönchröden  GER   1963  1:35:55.21  15:27.76  0:16.21 30km_Overall M   132
 27  309 PALATA Miroslav  DGP Praha  CZE   1963  1:36:17.99  15:50.54  0:22.78 30km_Overall M   133
 28  261 ZEILINGER Johannes  NF- Wartberg  AUT   1963  1:36:53.66  16:26.21  0:35.67 30km_Overall M   135
 29  241 FRÖHLICH Mike  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1963  1:37:09.19  16:41.74  0:15.53 30km_Overall M   140
 30  220 HERTEL Uwe  SSV Blau Weiss Neuhausen  GER   1962  1:37:13.17  16:45.72  0:03.98 30km_Overall M   143
 31  329 KÖLBL Franz  SV Schönheide  GER   1962  1:38:03.12  17:35.67  0:49.95 30km_Overall M   148
 32  319 SCHLÖNVOGT Steffen  Siemens MED  GER   1963  1:38:06.28  17:38.83  0:03.16 30km_Overall M   150
 33  287 SCHRÖTER Frank  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1960  1:39:14.18  18:46.73  1:07.90 30km_Overall M   161
 34  324 LÜDEKE Roland  Bannewitz  GER   1959  1:39:31.92  19:04.47  0:17.74 30km_Overall M   164
 35  325 EGERTER Marcel  DJK Schwäbisch Gmünd  GER   1963  1:41:04.93  20:37.48  1:33.01 30km_Overall M   173
 36  263 GILLIG Thomas  SKG Gersfeld  GER   1960  1:42:13.39  21:45.94  1:08.46 30km_Overall M   179
 37  253 MALZER Michael  SC Tirschenreuth  GER   1959  1:42:37.74  22:10.29  0:24.35 30km_Overall M   183
 38  229 HOFER Josef  Innsbruck  AUT   1961  1:42:49.99  22:22.54  0:12.25 30km_Overall M   185
 39  315 GROSSHAUPT Josef  Linz/Österreich  AUT   1960  1:44:08.72  23:41.27  1:18.73 30km_Overall M   195
 40  304 NOVOTNY Petr  Novis Praha  CZE   1961  1:45:38.25  25:10.80  1:29.53 30km_Overall M   201
 41  252 BÄURLE Josef  TRI Günzburg  GER   1962  1:46:03.31  25:35.86  0:25.06 30km_Overall M   204
 42  298 BOOT Theo  Vasa Sport  NED   1961  1:47:21.37  26:53.92  1:18.06 30km_Overall M   212
 43  271 OESTREICH Knut  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1960  1:48:17.50  27:50.05  0:56.13 30km_Overall M   217
 44  306 MAZANEK Milan  TJ Destne  CZE   1960  1:48:32.76  28:05.31  0:15.26 30km_Overall M   218
 45  216 SCHÜTZ Detlef  Hohburger Sportverein  GER   1961  1:48:41.26  28:13.81  0:08.50 30km_Overall M   220
 46  318 STIEGLER Christoph  Baden-Baden  GER   1962  1:50:47.18  30:19.73  2:05.92 30km_Overall M   233
 47  245 WELLMANN Matthias  Skiradler  GER   1959  1:51:12.15  30:44.70  0:24.97 30km_Overall M   236
 48  327 SCHMID Magnus  Loppenhausen  GER   1960  1:52:22.62  31:55.17  1:10.47 30km_Overall M   243
 49  312 MARISA Flavio  FIlz- Sport  ITA   1959  1:52:58.95  32:31.50  0:36.33 30km_Overall M   245
 50  296 BOLDER Pieter  Vasa Sport  NED   1959  1:54:07.00  33:39.55  1:08.05 30km_Overall M   252
 51  270 HAND Richard  Macclesfield/Great Britain  GBR   1963  1:54:52.46  34:25.01  0:45.46 30km_Overall M   254
 52  254 HEIL Michael  Kernscher Männerchor  GER   1960  2:09:05.93  48:38.48  14:13.47 30km_Overall M   283
 53  303 ZEJMAN Josef  Novis Praha  CZE   1961  2:09:16.11  48:48.66  0:10.18 30km_Overall M   284
 54  234 HENSEL Jochen  Team BSR  GER   1961  2:10:08.20  49:40.75  0:52.09 30km_Overall M   287
 55  301 KRYGIER Witold  Poznan/Polen  POL   1960  2:10:14.67  49:47.22  0:06.47 30km_Overall M   288
 56  300 SCHMID Thomas  TSV Rauenstein  GER   1961  2:13:45.96  53:18.51  3:31.29 30km_Overall M   295
 57  249 HAGEMANN Heribert  Kernscher Männerchor  GER   1959  2:16:29.42  56:01.97  2:43.46 30km_Overall M   300
 58  215 ANGERER Norbert  Linz/Österreich  AUT   1960  2:49:36.42  1:29:08.97  33:07.00 30km_Overall M   307

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  246 SALLER Ludwig  SV Kollnburg  GER   1956  1:26:30.92  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   47
 2  283 BINNER Dieter  SC Schwandorf  GER   1958  1:26:33.09  0:02.17  0:02.17 30km_Overall M   49
 3  231 FREYER Gerald  Blau-Weiss Neuhausen  GER   1958  1:26:48.26  0:17.34  0:15.17 30km_Overall M   53
 4  218 HONES Josef  Union Liebenau  AUT   1954  1:27:44.51  1:13.59  0:56.25 30km_Overall M   54
 5  280 FRANK Karl-Wilhelm  LBC Banfetal  GER   1954  1:28:00.24  1:29.32  0:15.73 30km_Overall M   56
 6  238 MORITZ Günther  SC Buntenbock  GER   1958  1:29:03.54  2:32.62  1:03.30 30km_Overall M   66
 7  290 WILLMANN Erich  SC Waldau  GER   1957  1:32:29.47  5:58.55  3:25.93 30km_Overall M   99
 8  248 GENSER Peter  WSV Oberwarmensteinach  GER   1955  1:32:38.60  6:07.68  0:09.13 30km_Overall M   100
 9  232 STAMPACH Cestmir  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1955  1:33:25.95  6:55.03  0:47.35 30km_Overall M   105
 10  314 RAMMERSTORFER Alois  Union Niederwaldkirchen  AUT   1958  1:33:58.76  7:27.84  0:32.81 30km_Overall M   110
 11  277 BAUER Paul  Ski & Bike Deggendorf  GER   1955  1:34:24.99  7:54.07  0:26.23 30km_Overall M   116
 12  285 HOFMANN Andreas  SC Herborn  GER   1955  1:34:49.33  8:18.41  0:24.34 30km_Overall M   124
 13  269 HEIDER Wolfgang  SC Neubau  GER   1958  1:38:39.21  12:08.29  3:49.88 30km_Overall M   152
 14  206 KOLLMER Hans  WSV Skadi Bodenmais  GER   1958  1:38:41.44  12:10.52  0:02.23 30km_Overall M   153
 15  227 SEIDENBUSCH Viktor  SC Grossberg  GER   1958  1:39:01.41  12:30.49  0:19.97 30km_Overall M   157
 16  201 LANDIGA Michal  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1957  1:39:45.67  13:14.75  0:44.26 30km_Overall M   165
 17  313 LENZ Franz  TSV Mauth  GER   1956  1:40:39.89  14:08.97  0:54.22 30km_Overall M   170
 18  321 ROTTENWALLNER Georg  SC Vilsbiburg  GER   1956  1:40:46.32  14:15.40  0:06.43 30km_Overall M   171
 19  258 HERBERG Gert  Ski-Klub Kottmar  GER   1955  1:42:21.52  15:50.60  1:35.20 30km_Overall M   180
 20  250 KEMPE Andreas  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1954  1:43:36.60  17:05.68  1:15.08 30km_Overall M   189
 21  213 GRAUBERGER Artur  SC Moosham  GER   1954  1:43:46.10  17:15.18  0:09.50 30km_Overall M   191
 22  230 GLIESING Andreas  SV TU Ilmenau  GER   1957  1:46:16.77  19:45.85  2:30.67 30km_Overall M   205
 23  228 KREBS Stefan  TRI Günzburg  GER   1955  1:48:38.35  22:07.43  2:21.58 30km_Overall M   219
 24  268 FRAUENHOLZ Oswald  DJK Ebnath  GER   1957  1:49:22.96  22:52.04  0:44.61 30km_Overall M   223
 25  264 STEIGER Jaroslav  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1954  1:49:27.72  22:56.80  0:04.76 30km_Overall M   224
 26  291 SCHONERT Knut    GER   1956  1:50:59.69  24:28.77  1:31.97 30km_Overall M   234
 27  205 JARDON Paul  Stavelot  BEL   1955  1:51:05.57  24:34.65  0:05.88 30km_Overall M   235
 28  224 MÖBIUS Andreas  Hohburger SV 1990  GER   1956  1:51:58.19  25:27.27  0:52.62 30km_Overall M   240
 29  297 VAN DE VELDEN Robert  Vasa Sport  NED   1957  1:52:03.52  25:32.60  0:05.33 30km_Overall M   242
 30  302 PAUL Reinhard  DV VFB Coburg  GER   1956  1:53:44.45  27:13.53  1:40.93 30km_Overall M   247
 31  267 NESTLER Frank  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1957  2:00:24.72  33:53.80  6:40.27 30km_Overall M   273
 32  299 RICHTER Andreas  Apoldär Leichtathletikverein  GER   1958  2:02:14.61  35:43.69  1:49.89 30km_Overall M   275
 33  305 SCHNEIDER Bernd  SC Motor Zella-Mehlis  GER   1954  2:05:31.38  39:00.46  3:16.77 30km_Overall M   278
 34  293 WELLMANN Andreas  Schiradler  GER   1955  2:10:19.25  43:48.33  4:47.87 30km_Overall M   289
 35  276 KLUG Reinhold  SC Döngesmühle  GER   1958  2:10:53.45  44:22.53  0:34.20 30km_Overall M   290
 DNF  322 PONGRATZ Werner  Ski und Bike Deggendorf  GER   1956   DNF     30km_Overall M   

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  573 HÄUSLER Manfred  SC Oberstaufen  GER   1950  1:24:09.22  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   29
 2  578 ALBRECHT Uli  SC Murnau  GER   1952  1:29:54.87  5:45.65  5:45.65 30km_Overall M   69
 3  523 PRIBIK Jiri  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1950  1:31:19.96  7:10.74  1:25.09 30km_Overall M   85
 4  519 JUNG Peter  WSV Trusetal  GER   1949  1:32:01.24  7:52.02  0:41.28 30km_Overall M   92
 5  541 SPICKENREUTHER Robert  TV Floss  GER   1949  1:32:16.96  8:07.74  0:15.72 30km_Overall M   97
 6  543 RONSBERGER Franz  SC Bodenmais  GER   1950  1:33:34.15  9:24.93  1:17.19 30km_Overall M   106
 7  545 LEHRER Johann  TV Hauzenberg  GER   1950  1:33:35.18  9:25.96  0:01.03 30km_Overall M   107
 8  500 SYKORA Jiri  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1951  1:34:03.09  9:53.87  0:27.91 30km_Overall M   112
 9  569 KAGERBAUER Hans  SC Bodenmais  GER   1952  1:35:20.71  11:11.49  1:17.62 30km_Overall M   129
 10  568 TREUTLER Uwe    GER   1953  1:36:57.21  12:47.99  1:36.50 30km_Overall M   137
 11  555 SOROKIN Aleksei  TSV Gersthofen  GER   1953  1:37:09.83  13:00.61  0:12.62 30km_Overall M   141
 12  558 PAUL Reiner  TUS Voigtsdorf  GER   1953  1:37:50.78  13:41.56  0:40.95 30km_Overall M   146
 13  586 SCHMALHOLZ Michael  SV Stetten  GER   1953  1:38:03.40  13:54.18  0:12.62 30km_Overall M   149
 14  549 ZIMMERMANN Stephan  SWV Goldlauter-Heidersbach  GER   1951  1:39:19.52  15:10.30  1:16.12 30km_Overall M   162
 15  556 HARTWIG Hubert  SV TU Ilmenau  GER   1953  1:40:03.44  15:54.22  0:43.92 30km_Overall M   166
 16  539 FREY Lambert  USC Atomic St. Leonhard  AUT   1950  1:41:00.70  16:51.48  0:57.26 30km_Overall M   172
 17  584 HARTWICH Rudi  TUS Mitterteich  GER   1950  1:43:07.86  18:58.64  2:07.16 30km_Overall M   187
 18  501 SIEBER Günter  Magdeburger Skiclub  GER   1951  1:44:26.99  20:17.77  1:19.13 30km_Overall M   196
 19  532 ROßGOTTERER Rudolf  RAG Biathlon Passau  GER   1951  1:50:01.14  25:51.92  5:34.15 30km_Overall M   229
 20  567 WALTHER Reiner  TUS Voigtsdorf  GER   1951  1:50:37.69  26:28.47  0:36.55 30km_Overall M   231
 21  557 DEN BLANKEN Wim  SLT - Utrecht  NED   1953  1:52:56.75  28:47.53  2:19.06 30km_Overall M   244
 22  531 SCHWARZ Iri  PJR Frenstat  CZE   1951  1:53:00.41  28:51.19  0:03.66 30km_Overall M   246
 23  516 AUER Franz  TSV Frickenhausen  GER   1952  1:55:00.66  30:51.44  2:00.25 30km_Overall M   256
 24  509 SEIB Peter  Ski-Club Leimen  GER   1951  1:55:45.41  31:36.19  0:44.75 30km_Overall M   259
 25  575 SCHLEYER Herbert  FC Gerlofing  GER   1950  1:59:41.67  35:32.45  3:56.26 30km_Overall M   271
 26  560 FUCHS Hans-Joachim  SC Willingen  GER   1949  2:01:17.63  37:08.41  1:35.96 30km_Overall M   274
 27  542 GUSSENSTÄTTER Heinz-Peter  FC Langdorf  GER   1950  2:12:04.55  47:55.33  10:46.92 30km_Overall M   293
 28  579 POHL Borivoj  Ski Klub J 50  CZE   1950  2:14:36.46  50:27.24  2:31.91 30km_Overall M   297
 29  550 TEGTMEIER DR. Werner  Hildesheimer SK  GER   1949  2:17:05.13  52:55.91  2:28.67 30km_Overall M   301
 DNF  505 HANZLIK Holger  SC Edelweiss Jöhstadt  GER   1952   DNF     30km_Overall M   
 DNF  559 KURZ Albert  SG Schönau  GER   1951   DNF     30km_Overall M   

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  507 FENDT Helmut  SG Schönau  GER   1947  1:30:48.68  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   80
 2  503 SPRENZINGER Erhard  TSV Schönberg  GER   1948  1:32:11.09  1:22.41  1:22.41 30km_Overall M   93
 3  553 FRIEDEMANN Ullrich  SV05 Auerbach  GER   1946  1:32:39.77  1:51.09  0:28.68 30km_Overall M   101
 4  582 SREJMA Jiri  FC Furt im Wald  GER   1948  1:43:56.43  13:07.75  11:16.66 30km_Overall M   193
 5  524 METZGER Horst  SC Saarlouis  GER   1946  1:46:00.86  15:12.18  2:04.43 30km_Overall M   203
 6  547 REICHMANN Jürgen  PSV Zittau  GER   1946  1:47:07.70  16:19.02  1:06.84 30km_Overall M   210
 7  508 WEICHHOLD Günter  BSG FSV Waldheim  GER   1946  1:49:21.96  18:33.28  2:14.26 30km_Overall M   222
 8  581 KNITTL Franz  Skiclub Grossberg  GER   1948  1:53:49.61  23:00.93  4:27.65 30km_Overall M   249
 9  551 DITTRICH Werner  SC Tirschenreuth  GER   1947  1:54:05.29  23:16.61  0:15.68 30km_Overall M   251
 10  530 PSCHEIDT Jiri  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1946  1:57:34.33  26:45.65  3:29.04 30km_Overall M   266
 11  574 THONFELD Rainer  TSG Bau Hammerbrücke  GER   1948  1:59:10.84  28:22.16  1:36.51 30km_Overall M   270
 12  527 WEIDLICH Johannes  Skiverein Schönheide  GER   1948  2:02:29.71  31:41.03  3:18.87 30km_Overall M   276
 13  536 NIES Gerhard  SC Willingen  GER   1948  2:04:47.91  33:59.23  2:18.20 30km_Overall M   277
 14  533 HOMOLA Juraj  PJR Frenstat  SVK   1944  2:07:00.89  36:12.21  2:12.98 30km_Overall M   280
 15  517 BAYER Karl  TUS Mitterteich  GER   1946  2:08:04.90  37:16.22  1:04.01 30km_Overall M   281
 16  563 SCHRÖDER Robert  SC Wiesloch  GER   1944  2:15:41.50  44:52.82  7:36.60 30km_Overall M   299
 DNF  576 REGIN Konrad  ESsenbach  GER   1948   DNF     30km_Overall M   

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 61
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  544 MISERSKY Henner  SWIX Team  GER   1940  1:30:53.15  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   81
 2  583 FELLER Horst  SK Nesselwang  GER   1942  1:34:11.14  3:17.99  3:17.99 30km_Overall M   113
 3  561 HÄRLE Wolfgang  Montecaolino Hirschau  GER   1940  1:38:01.52  7:08.37  3:50.38 30km_Overall M   147
 4  580 PAVEL Ulrich  Alpenverein Augsburg  GER   1942  1:39:06.76  8:13.61  1:05.24 30km_Overall M   159
 5  511 CZECH Horst  Normania Treffurt  GER   1939  1:40:07.23  9:14.08  1:00.47 30km_Overall M   167
 6  518 THIEDE Erwin  Forstenrieder SC  GER   1939  1:42:03.14  11:09.99  1:55.91 30km_Overall M   178
 7  514 MROZINSKI Stanislaw  Bieg Piastow-Polen  POL   1943  1:42:29.78  11:36.63  0:26.64 30km_Overall M   182
 8  525 NAVRATIL Frantisek  Horolezecky klub Olomouc  CZE   1942  1:42:39.19  11:46.04  0:09.41 30km_Overall M   184
 9  548 VOTSCH Jürgen  MSV München  GER   1939  1:46:25.51  15:32.36  3:46.32 30km_Overall M   207
 10  562 ASINGER Ernst  Polizeiverein Graz  AUT   1939  1:46:50.73  15:57.58  0:25.22 30km_Overall M   209
 11  546 MÜLLER Peter  SC Grossberg  GER   1941  1:48:14.90  17:21.75  1:24.17 30km_Overall M   215
 12  535 WONNEBERGER Peter  SG Katek Grassau  GER   1942  1:49:35.01  18:41.86  1:20.11 30km_Overall M   225
 13  570 ENDLER Werner  SV Grosswaltersdorf  GER   1940  1:49:49.40  18:56.25  0:14.39 30km_Overall M   227
 14  537 EBERLEIN Klaus  SV Grosswaltersdorf  GER   1941  1:54:58.14  24:04.99  5:08.74 30km_Overall M   255
 15  554 LANZINGER Wilfried  DAV Passau  GER   1941  1:55:00.92  24:07.77  0:02.78 30km_Overall M   257
 16  565 MATOUSEK Milan  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1942  1:55:07.96  24:14.81  0:07.04 30km_Overall M   258
 17  502 STEIN Jochen  SV TU Ilmenau  GER   1941  1:56:01.99  25:08.84  0:54.03 30km_Overall M   261
 18  510 RICHTER Wolfgang  RSV Chemnitz  GER   1942  1:56:09.81  25:16.66  0:07.82 30km_Overall M   262
 19  585 KALLERT Gerhard  SC Neubau  GER   1941  1:58:10.09  27:16.94  2:00.28 30km_Overall M   267
 20  566 SONNET Josef  SC Bütgenbach  BEL   1940  2:20:01.72  49:08.57  21:51.63 30km_Overall M   302

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 66
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  522 WALCH Herbert  A.V.Hohenpeissenberg  GER   1938  1:34:44.37  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   121
 2  512 WINKEL Wolfgang  WSV Braunlage  GER   1938  1:47:27.78  12:43.41  12:43.41 30km_Overall M   213
 3  564 HEDRICH Hans  TSV Grebenhain  GER   1935  1:47:40.07  12:55.70  0:12.29 30km_Overall M   214
 4  506 GUTHARDT Otto  SC Meisser/Eschwege  GER   1936  1:48:17.47  13:33.10  0:37.40 30km_Overall M   216
 5  540 AMARELL Ludwig  Triathlonclub Suhl  GER   1935  1:51:29.81  16:45.44  3:12.34 30km_Overall M   238
 6  571 RICHTER Klaus  SV Grosswaltersdorf  GER   1936  1:55:48.62  21:04.25  4:18.81 30km_Overall M   260
 7  572 POLAK Jan  Stadion Liberec  CZE   1938  1:57:11.37  22:27.00  1:22.75 30km_Overall M   264
 8  538 SCHMIDBAUER Willi  TB Roding  GER   1938  2:08:52.12  34:07.75  11:40.75 30km_Overall M   282
 9  577 STEINHAUSER Otto  SC Kempten  GER   1936  2:13:24.22  38:39.85  4:32.10 30km_Overall M   294
 10  526 MARX Reiner  DJK SG St. Ingbert  GER   1934  2:13:58.37  39:14.00  0:34.15 30km_Overall M   296
 11  513 DUDEK Jan  PJR Frenstat  CZE   1938  2:51:59.46  1:17:15.09  38:01.09 30km_Overall M   308

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Herren 71
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  552 SLAVICEK Erhard  TV Kempten 1956  GER   1932  2:06:03.44  0:00.00  0:00.00 30km_Overall M   279
 2  515 ZACHERL Rudi  FTSV Straubing  GER   1933  2:15:19.53  9:16.09  9:16.09 30km_Overall M   298

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Junioren W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  464 PREUßLER Anne  SSV Altenberg  GER   1985  1:35:48.63  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   6
 2  407 WALTHER Tina  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985  1:44:53.69  9:05.06  9:05.06 30km_Overall W   18
 3  432 HUDECKOVA Katerina  Ski Klub Sumava  CZE   1984  1:46:06.30  10:17.67  1:12.61 30km_Overall W   22
 4  451 FRITZSCHE Maja  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985  1:48:52.37  13:03.74  2:46.07 30km_Overall W   25
 5  406 HELFRICHT Angela  Dresden  GER   1984  1:58:42.49  22:53.86  9:50.12 30km_Overall W   42
 DSQ  434 REICHELT Sophia  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1985   DSQ     30km_Overall W   

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 21
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  422 HÖNIG Jana  WSV Oberhof 05  GER   1983  1:34:22.94  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   3
 2  427 BORUTOVA Kamila  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1975  1:35:24.25  1:01.31  1:01.31 30km_Overall W   5
 3  469 BULIROVA Jana  VSK Elektro CVVT Praha  CZE   1979  1:41:04.95  6:42.01  5:40.70 30km_Overall W   11
 4  445 NITSCHE Susan  SV Grosswaltersdorf  GER   1980  1:42:26.33  8:03.39  1:21.38 30km_Overall W   12
 5  471 GMEINWIESER Sandra  SC Bodenmais  GER   1977  1:43:08.48  8:45.54  0:42.15 30km_Overall W   14
 6  447 Linne Franziska  SG Klotzsche  GER   1974  1:44:18.85  9:55.91  1:10.37 30km_Overall W   17
 7  417 RICHTER Jana  Ski-Klub Kottmar  GER   1978  1:45:21.90  10:58.96  1:03.05 30km_Overall W   20
 8  453 REICHMANN Katja  PSV Zittau  GER   1978  1:49:25.02  15:02.08  4:03.12 30km_Overall W   26
 9  433 PAUL Kathrein  TUS Voigtsdorf  GER   1982  1:50:44.36  16:21.42  1:19.34 30km_Overall W   32
 10  404 WALTER Eva  SC Wunsiedel  GER   1982  1:52:06.65  17:43.71  1:22.29 30km_Overall W   33
 11  438 LOHSE Constanze  SG Klotzsche  GER   1983  1:54:08.36  19:45.42  2:01.71 30km_Overall W   36
 12  424 LÖSCHKE Annett  TSV Leuna e.V.  GER   1975  1:56:05.56  21:42.62  1:57.20 30km_Overall W   38
 13  410 RICHTER Katharina  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1981  1:59:53.85  25:30.91  3:48.29 30km_Overall W   44
 14  465 SHARIPOVA Raissa  Kasachstan  KAZ   1974  2:08:34.77  34:11.83  8:40.92 30km_Overall W   51
 15  462 LEEUWEN Carin  Vasa Sport  NED   1979  2:25:48.71  51:25.77  17:13.94 30km_Overall W   57
 16  428 ROßGOTTERER Anita  Ruhstorf  GER   1978  2:30:27.12  56:04.18  4:38.41 30km_Overall W   60

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 31
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  446 RESCHWAMM Anke  SC Willingen  GER   1972  1:27:01.87  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   1
 2  456 HÖFLE Bernadette  Madshus-Team Isny  GER   1971  1:33:57.16  6:55.29  6:55.29 30km_Overall W   2
 3  443 TKACIKOVA Radka  Jiskra Harrachov  CZE   1969  1:38:56.78  11:54.91  4:59.62 30km_Overall W   8
 4  439 GERBRACHT Marion  SC Willingen  GER   1972  1:40:41.71  13:39.84  1:44.93 30km_Overall W   10
 5  429 HEYNEN Michaela  SC Neubau  GER   1970  1:42:43.97  15:42.10  2:02.26 30km_Overall W   13
 6  442 RENGER DR. Katrin  Skiklub Dresden Niedersedlitz  GER   1971  1:43:29.14  16:27.27  0:45.17 30km_Overall W   15
 7  468 EGER Susi  SC Grossberg  GER   1971  1:46:42.71  19:40.84  3:13.57 30km_Overall W   23
 8  435 HENNIG Karen  PSV Zittau-Ski e.V.  GER   1970  1:49:35.22  22:33.35  2:52.51 30km_Overall W   27
 9  431 KILIAN Christina  TUS 1892 Mitterteich  GER   1970  1:50:23.41  23:21.54  0:48.19 30km_Overall W   29
 10  455 WALTER Anne  SSB Sächsischer Bergsteigerbund  GER   1971  1:50:44.28  23:42.41  0:20.87 30km_Overall W   31
 11  403 BAUMANN Sandra  Ski Club Davos  SUI   1971  1:53:48.22  26:46.35  3:03.94 30km_Overall W   35
 12  423 SCHMIDT Julia  München  GER   1969  2:01:39.13  34:37.26  7:50.91 30km_Overall W   45

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 36
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  467 PICKEN PACK Tanja  SC Moosham  GER   1967  1:34:56.20  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   4
 2  459 HARTMANN Elfi  TSV Rauenstein  GER   1965  1:45:38.74  10:42.54  10:42.54 30km_Overall W   21
 3  457 KRÖBER Andrea  Ol-Team- Wehrsdorf  GER   1965  1:50:28.17  15:31.97  4:49.43 30km_Overall W   30
 4  414 SCHREYER Sandy  OK Landehof  SWE   1965  1:54:30.32  19:34.12  4:02.15 30km_Overall W   37
 5  426 VOIGT Katrin  PSV Zittau e.V.  GER   1965  1:59:42.03  24:45.83  5:11.71 30km_Overall W   43
 6  441 KÖHLER Sabine  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1964  2:02:55.27  27:59.07  3:13.24 30km_Overall W   47
 7  454 THAN Sylvia  SV Schönheide  GER   1965  2:06:22.19  31:25.99  3:26.92 30km_Overall W   50
 8  461 SCHMID Anke  TSV Rauenstein  GER   1967  2:25:14.86  50:18.66  18:52.67 30km_Overall W   56
 9  460 ANEMA Judith  Vasa Sport  NED   1966  2:28:16.73  53:20.53  3:01.87 30km_Overall W   58
 10  437 FINDER Grit  Hohburger Sportverein  GER   1964  2:40:34.43  1:05:38.23  12:17.70 30km_Overall W   61
 11  458 HERWEIJER Janine  Vasa Sport  NED   1967  2:45:22.32  1:10:26.12  4:47.89 30km_Overall W   62

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 41
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  421 WEIDLICH Antje  WSC Erzgebirge OThal e.V.  GER   1959  1:37:06.12  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   7
 2  470 VÖLKL Angelika  SC Moosham  GER   1959  1:39:12.52  2:06.40  2:06.40 30km_Overall W   9
 3  405 JINDRISKOVA Alena  Sokol Horni Branna  CZE   1961  1:45:10.35  8:04.23  5:57.83 30km_Overall W   19
 4  449 HÄRER Gertrud  Möhrendorf  GER   1961  1:47:04.64  9:58.52  1:54.29 30km_Overall W   24
 5  463 HOFMANN Cora  DV VFB Coburg  GER   1963  2:03:16.98  26:10.86  16:12.34 30km_Overall W   48
 6  402 KNOBBE Bärbel  LTV Kiel-Ost  GER   1963  2:12:44.12  35:38.00  9:27.14 30km_Overall W   54
 7  425 MÖBIUS Annett  Hohburger SV 1990  GER   1963  2:29:20.54  52:14.42  16:36.42 30km_Overall W   59

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 46
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  450 MEYER DR. Monika  SC Motor Zella-Mehlis  GER   1956  1:44:15.94  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   16
 2  430 GENSER Annette  WSV Oberwarmensteinach  GER   1956  1:49:35.86  5:19.92  5:19.92 30km_Overall W   28
 3  436 STEPHAN Petra  TSV Mönchröden  GER   1956  1:57:12.13  12:56.19  7:36.27 30km_Overall W   39
 4  408 SAUERWEIN Elisabeth  Neuburg/Donau  GER   1958  1:58:14.51  13:58.57  1:02.38 30km_Overall W   41
 5  452 WOLKERSDORFER Theresa  Union Niederwaldkirchen  AUT   1956  2:02:36.94  18:21.00  4:22.43 30km_Overall W   46
 6  409 JARDON Gaby  Stavelot  BEL   1958  2:17:57.54  33:41.60  15:20.60 30km_Overall W   55

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 51
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  416 PALME Lida  MSV München  GER   1950  1:57:35.79  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   40
 2  448 FREY Edith  USC Atomic St. Leonhard  AUT   1953  2:10:41.58  13:05.79  13:05.79 30km_Overall W   52

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 30km_Damen 56
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  466 KLÜGLEIN Irmelind  SG Katek Grassau  GER   1946  1:53:32.11  0:00.00  0:00.00 30km_Overall W   34
 2  401 CERNOCHOVA Jaroslava  PJR Frenstat  CZE   1947  2:03:35.98  10:03.87  10:03.87 30km_Overall W   49
 3  444 NOHL Eva  SK Langenzenn  GER   1948  2:11:54.74  18:22.63  8:18.76 30km_Overall W   53