Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 10km_Jugend 16 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  693 FISCHL Florian  WSV Skadi Bodenmais  GER   1988  39:44.89  0:00.00  0:00.00 10km_Overall M   2
 2  699 SCHUSTER Felix  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  40:27.37  0:42.48  0:42.48 10km_Overall M   4
 3  695 EBNER Martin  TSV Regen / Ski  GER   1988  43:02.90  3:18.01  2:35.53 10km_Overall M   7
 4  703 HASTREITER Michael  SC Furth i.W  GER   1988  44:59.49  5:14.60  1:56.59 10km_Overall M   10
 5  701 BUSCH Steven  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  45:03.20  5:18.31  0:03.71 10km_Overall M   11
 6  690 JENTSCH Kevin  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  45:05.53  5:20.64  0:02.33 10km_Overall M   12
 7  652 RICHTER Norman  SV Grosswaltersdorf  GER   1988  46:39.10  6:54.21  1:33.57 10km_Overall M   14
 8  702 SVAJDA Bohus  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1988  46:43.51  6:58.62  0:04.41 10km_Overall M   15
 9  683 ERLER Markus  SSV 1863 Sayda  GER   1988  47:15.86  7:30.97  0:32.35 10km_Overall M   16
 10  684 HONZEN Mario  TGV Schotten  GER   1988  47:39.50  7:54.61  0:23.64 10km_Overall M   17
 11  672 STAMPACH Stepan  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1988  48:58.22  9:13.33  1:18.72 10km_Overall M   20
 12  656 HAHN Bernd  Ski-Klub Kottmar  GER   1988  49:27.24  9:42.35  0:29.02 10km_Overall M   21
 13  662 WINKLER Jacob  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  50:11.54  10:26.65  0:44.30 10km_Overall M   22
 14  678 CLAUßNITZER David  SG Holzhau  GER   1988  54:22.71  14:37.82  4:11.17 10km_Overall M   25
 15  671 HENGSTMENGEL Tom  Hallbergmoos  NED   1988  1:07:46.04  28:01.15  13:23.33 10km_Overall M   28

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 10km_Jugend 16 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  700 KLOSS Marie-Christin  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  45:30.08  0:00.00  0:00.00 10km_Overall W   1
 2  663 ROSCH Madlene  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  46:07.09  0:37.01  0:37.01 10km_Overall W   4
 3  659 SCHRAIL Lucie  SV Bayer.Eisenstein  GER   1988  46:59.03  1:28.95  0:51.94 10km_Overall W   5
 4  698 WÖTZEL Nicole  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  47:28.66  1:58.58  0:29.63 10km_Overall W   6
 5  660 VOIGT Lisa  PSV Zittau e.V.  GER   1988  48:33.27  3:03.19  1:04.61 10km_Overall W   7
 6  704 GOLZOW Alina  SVS Emmerzhausen  GER   1988  49:39.45  4:09.37  1:06.18 10km_Overall W   8
 7  697 SCHÜLER Julia  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  51:06.91  5:36.83  1:27.46 10km_Overall W   9
 8  655 FISCHER Tina  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  52:11.30  6:41.22  1:04.39 10km_Overall W   10
 9  682 WIMMER Michaela  WSV DJK Rastbüchl  GER   1988  52:54.85  7:24.77  0:43.55 10km_Overall W   11
 10  669 GOETZ Elisa  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  54:56.59  9:26.51  2:01.74 10km_Overall W   13
 11  687 LOHBERGER Stefanie  SPVG Lam  GER   1988  55:53.78  10:23.70  0:57.19 10km_Overall W   15
 12  670 KUCHLER Ramona  SpVgg Lam  GER   1988  58:11.31  12:41.23  2:17.53 10km_Overall W   16
 13  686 KRAUSE Juliane  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  1:00:14.24  14:44.16  2:02.93 10km_Overall W   17
 14  677 WAGNER Paulin  Ski-Club Kottmar  GER   1988  1:03:42.38  18:12.30  3:28.14 10km_Overall W   20
 15  651 HERFURTH Iren  TSV Leuna  GER   1988  1:04:20.69  18:50.61  0:38.31 10km_Overall W   21

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 10km_Jugend 17 M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  679 BRÄUTIGAM Marcel  Grossbreitenbacher Skiverein e.V.  GER   1987  39:21.43  0:00.00  0:00.00 10km_Overall M   1
 2  676 WACKER Mario  LZ Burg-Windeck  GER   1987  40:26.63  1:05.20  1:05.20 10km_Overall M   3
 3  661 HEERLEIN Christian  WSV Oberhof 05  GER   1987  41:10.41  1:48.98  0:43.78 10km_Overall M   5
 4  680 KOVARIK Karel  SV Bayer.Eisenstein  GER   1986  42:11.97  2:50.54  1:01.56 10km_Overall M   6
 5  653 WICK Dominik  LBC Banfetal  GER   1986  43:56.84  4:35.41  1:44.87 10km_Overall M   8
 6  705 PATRASSO Christoph  SU Böhmerwald  AUT   1987  44:15.49  4:54.06  0:18.65 10km_Overall M   9
 7  673 HÖPFL Christoph  WSV Viechtach  GER   1987  45:15.35  5:53.92  0:59.86 10km_Overall M   13
 8  674 WEIGELT Markus  TSV Rauenstein  GER   1987  47:40.88  8:19.45  2:25.53 10km_Overall M   18
 9  689 WANNINGER Thomas  WSV Viechtach  GER   1987  48:06.19  8:44.76  0:25.31 10km_Overall M   19
 10  650 MACHERIUS Andre  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1986  51:43.78  12:22.35  3:37.59 10km_Overall M   23
 11  668 NEUBER Frank  TUS Voigtsdorf  GER   1987  52:31.08  13:09.65  0:47.30 10km_Overall M   24
 12  667 NEUBER Falk  TUS Voigtsdorf  GER   1986  56:52.53  17:31.10  4:21.45 10km_Overall M   26
 13  692 RECKNAGEL Sören  WSC Unterschönau  GER   1986  58:05.68  18:44.25  1:13.15 10km_Overall M   27

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 10km_Jugend 17 W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor Overall GesRg
 1  657 KLOSS Anne-Kathrin  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1986  45:33.52  0:00.00  0:00.00 10km_Overall W   2
 2  681 HERZOG Stefanie  WSV Rabenstein  GER   1986  45:51.33  0:17.81  0:17.81 10km_Overall W   3
 3  665 GENSER Franziska  WSV Oberwarmensteinach  GER   1987  54:09.95  8:36.43  8:18.62 10km_Overall W   12
 4  664 NIEBLING Verena  SKG Gersfeld  GER   1986  55:36.44  10:02.92  1:26.49 10km_Overall W   14
 5  654 HANKE Svenja  Ski-Klub Kottmar  GER   1987  1:01:18.81  15:45.29  5:42.37 10km_Overall W   18
 6  685 SCHRÖTER Melanie  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1986  1:02:32.50  16:58.98  1:13.69 10km_Overall W   19
 7  675 MENKE Christin  TSV Leuna  GER   1986  1:06:33.16  20:59.64  4:00.66 10km_Overall W   22
 8  691 OLDAG Antje  SG Holzhau  GER   1986  1:06:55.09  21:21.57  0:21.93 10km_Overall W   23

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at