Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 6km_Overall M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  789 TSCHARNKE Tim  Sv Biberau  GER   1989  17:56.32  0:00.00  0:00.00 6km_Schüler 15 M   1
 2  784 WACKER David  LZ Burg-Windeck  GER   1989  17:58.94  0:02.62  0:02.62 6km_Schüler 15 M   2
 3  761 BING Thomas  Rhöner WSV  GER   1990  18:31.79  0:35.47  0:32.85 6km_Schüler 14 M   1
 4  814 RITZ Martin  TGV Schotten  GER   1989  18:33.00  0:36.68  0:01.21 6km_Schüler 15 M   3
 5  777 JANOUSEK Martin  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  18:48.09  0:51.77  0:15.09 6km_Schüler 14 M   2
 6  778 KALLENBACH Martin  SC Steinbach-Hallenberg  GER   1989  18:51.17  0:54.85  0:03.08 6km_Schüler 15 M   4
 7  769 REINSBERG Tom  WSV Neuhaus  GER   1989  19:01.15  1:04.83  0:09.98 6km_Schüler 15 M   5
 8  895 WAGLER Toni  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1991  19:13.38  1:17.06  0:12.23 6km_Schüler 13 M   1
 9  817 OECHLER Dennis  TGV Schotten  GER   1989  19:25.37  1:29.05  0:11.99 6km_Schüler 15 M   6
 10  775 PFAB Johannes  SCMK Hirschau  GER   1990  19:29.63  1:33.31  0:04.26 6km_Schüler 14 M   3
 11  808 MÄTTIG Valentin  Bertsdorfer SV  GER   1990  19:31.59  1:35.27  0:01.96 6km_Schüler 14 M   4
 12  751 ZEMMRICH Kevin  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1989  19:35.20  1:38.88  0:03.61 6km_Schüler 15 M   7
 13  896 GEORGIE Christian  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1991  19:37.15  1:40.83  0:01.95 6km_Schüler 13 M   2
 14  910 ERTL Benedikt  WSV Schönsee  GER   1990  19:52.23  1:55.91  0:15.08 6km_Schüler 14 M   5
 15  787 POSCHENRIEDER Dominic  SV Maierhöfer/Grünenbach  GER   1989  20:16.79  2:20.47  0:24.56 6km_Schüler 15 M   8
 16  768 PAUL Alexander  Ski-Klub Kottmar  GER   1989  20:17.14  2:20.82  0:00.35 6km_Schüler 15 M   9
 17  799 DE VIGNEUX Frank  WSV Skadi Bodenmais  GER   1990  20:17.45  2:21.13  0:00.31 6km_Schüler 14 M   6
 18  899 SCHWARZ Daniel  SpVgg Lam  GER   1989  20:21.00  2:24.68  0:03.55 6km_Schüler 15 M   10
 19  897 BECH Christopher  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1991  20:24.00  2:27.68  0:03.00 6km_Schüler 13 M   3
 20  759 VITALI Becher  Ski-Club Leimen  GER   1989  20:26.95  2:30.63  0:02.95 6km_Schüler 15 M   11
 21  909 FLÖTTL Christian  WSV Schönsee  GER   1991  20:27.82  2:31.50  0:00.87 6km_Schüler 13 M   4
 22  917 KÖLBL Benny  SV Grünbach  GER   1989  20:30.03  2:33.71  0:02.21 6km_Schüler 15 M   12
 23  891 RADONSKY Petr  Olfinka-Vella Truntnov  CZE   1990  20:30.05  2:33.73  0:00.02 6km_Schüler 14 M   7
 24  783 KAISER Sten  SG Klotzsche  GER   1990  20:34.67  2:38.35  0:04.62 6km_Schüler 14 M   8
 25  774 HÄNISCH Christian  ESV Nassau  GER   1989  20:37.78  2:41.46  0:03.11 6km_Schüler 15 M   13
 26  792 SCHRAIL Jan  SV Bayer.Eisenstein  GER   1990  20:41.59  2:45.27  0:03.81 6km_Schüler 14 M   9
 27  905 HORN Johannes  SC Zwiesel  GER   1990  20:44.88  2:48.56  0:03.29 6km_Schüler 14 M   10
 28  785 SEBERKA Jiri  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  20:47.37  2:51.05  0:02.49 6km_Schüler 14 M   11
 29  795 KRAUSE Lars  Ski-Club Kottmar  GER   1990  20:48.36  2:52.04  0:00.99 6km_Schüler 14 M   12
 30  800 SCHÖBERL Fabian  TSV Flossenbürg  GER   1989  20:50.99  2:54.67  0:02.63 6km_Schüler 15 M   14
 31  825 SCHRÖDER Florian  WSV Rabenstein  GER   1991  20:53.96  2:57.64  0:02.97 6km_Schüler 13 M   5
 32  756 EIFLER Martin  Bertsdorfer SV  GER   1990  21:00.51  3:04.19  0:06.55 6km_Schüler 14 M   13
 33  887 WINDORFER Florian  SC Zwiesel  GER   1989  21:14.91  3:18.59  0:14.40 6km_Schüler 15 M   15
 34  900 BRUNNER Tobias  Ski Club Partenkirchen  GER   1989  21:15.12  3:18.80  0:00.21 6km_Schüler 15 M   16
 35  815 KRENOVSKY Michal  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  21:20.98  3:24.66  0:05.86 6km_Schüler 14 M   14
 36  822 REIBER Marius  TGV Schotten  GER   1991  21:23.16  3:26.84  0:02.18 6km_Schüler 13 M   6
 37  913 PONITZ Benedikt  SC Partenkirchen  GER   1990  21:27.18  3:30.86  0:04.02 6km_Schüler 14 M   15
 38  889 SEIBERT Ivo  Ski Jilemnice  CZE   1991  21:27.63  3:31.31  0:00.45 6km_Schüler 13 M   7
 39  779 HILGART Markus  WSV Rabenstein  GER   1990  21:28.61  3:32.29  0:00.98 6km_Schüler 14 M   16
 40  765 REIN Dietmar  Ski-Club Leimen  GER   1989  21:36.89  3:40.57  0:08.28 6km_Schüler 15 M   17
 41  898 MÜHLBAUER Matthias  SpVgg Lam  GER   1991  21:40.47  3:44.15  0:03.58 6km_Schüler 13 M   8
 42  758 OTTO Christian  Bertsdorfer SV  GER   1989  21:49.22  3:52.90  0:08.75 6km_Schüler 15 M   18
 43  804 HASEK Jan  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1991  21:50.02  3:53.70  0:00.80 6km_Schüler 13 M   9
 44  762 SCHWIND Yannik  SKG Gersfeld  GER   1990  21:58.52  4:02.20  0:08.50 6km_Schüler 14 M   17
 45  753 SCHMITT Niklas  LBC Banfetal  GER   1991  22:16.45  4:20.13  0:17.93 6km_Schüler 13 M   10
 46  791 SCHÄRTL Dominic  TSV Flossenbürg  GER   1991  22:24.96  4:28.64  0:08.51 6km_Schüler 13 M   11
 47  818 LISICAN Petr  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  22:26.13  4:29.81  0:01.17 6km_Schüler 14 M   18
 48  770 ACKERMANN Tim  SG Klotzsche  GER   1989  22:28.07  4:31.75  0:01.94 6km_Schüler 15 M   19
 49  885 GRÄF Jakub  DUKLA Liberec  CZE   1991  22:28.23  4:31.91  0:00.16 6km_Schüler 13 M   12
 50  760 WEIDNER Maximilian  WSV DJK Rastbüchl  GER   1989  22:33.60  4:37.28  0:05.37 6km_Schüler 15 M   20
 51  888 MEJSTRIK Patrick  SC Zwiesel  GER   1990  22:35.75  4:39.43  0:02.15 6km_Schüler 14 M   19
 52  764 WEEGER Markus  SCMK Hirschau  GER   1991  22:37.68  4:41.36  0:01.93 6km_Schüler 13 M   13
 52  797 SACHSENHOFER Peter  Schi-Union Böhmerwald  AUT   1990  22:37.68  4:41.36  0:00.00 6km_Schüler 14 M   20
 54  893 MATEJKA Tomas  Olfinka-Vella Truntnov  CZE   1990  22:39.34  4:43.02  0:01.66 6km_Schüler 14 M   21
 55  816 JINDRISEK Martin  Sokol Horni Branna  CZE   1991  22:47.81  4:51.49  0:08.47 6km_Schüler 13 M   14
 56  786 KOVARIK Matej  SV Bayer.Eisenstein  GER   1991  22:57.79  5:01.47  0:09.98 6km_Schüler 13 M   15
 57  805 KLIX Fabian  Ski-Klub Kottmar  GER   1991  22:58.71  5:02.39  0:00.92 6km_Schüler 13 M   16
 58  754 KRIEG Emanuel  WSV DJK Rastbüchl  GER   1989  23:10.15  5:13.83  0:11.44 6km_Schüler 15 M   21
 59  750 WOHLLEBEN Max  TSV Leuna  GER   1991  23:14.67  5:18.35  0:04.52 6km_Schüler 13 M   17
 60  752 HAUKE Johannes  TSV Flossenbürg  GER   1990  23:17.04  5:20.72  0:02.37 6km_Schüler 14 M   22
 61  766 FRITZ Tobias  WSV Skadi Bodenmais  GER   1991  23:17.45  5:21.13  0:00.41 6km_Schüler 13 M   18
 62  767 RICHTER Johannes  Bertsdorfer SV  GER   1990  23:20.49  5:24.17  0:03.04 6km_Schüler 14 M   23
 63  812 DE VIGNEUX Stefan  WSV Skadi Bodenmais  GER   1991  23:26.66  5:30.34  0:06.17 6km_Schüler 13 M   19
 64  892 SLOFAR Vit  Olfinka-Vella Truntnov  CZE   1990  23:31.82  5:35.50  0:05.16 6km_Schüler 14 M   24
 65  771 CLAUßNITZER Rene  SG Holzhau  GER   1990  23:46.66  5:50.34  0:14.84 6km_Schüler 14 M   25
 66  782 KARNAGEL Patrick  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1989  24:15.67  6:19.35  0:29.01 6km_Schüler 15 M   22
 67  915 MILDE Patrick  SC MK Hirschau  GER   1990  24:46.11  6:49.79  0:30.44 6km_Schüler 14 M   26
 68  821 MIKES Tomas  Ski Klub Sumava  CZE   1991  24:51.81  6:55.49  0:05.70 6km_Schüler 13 M   20
 69  763 RÖTTIG Phillipp  Ski-Club Kottmar  GER   1990  24:58.25  7:01.93  0:06.44 6km_Schüler 14 M   27
 70  906 SEIBERT Eda  Ski Jilemnice  CZE   1990  25:06.90  7:10.58  0:08.65 6km_Schüler 14 M   28
 71  809 KOCH Philipp  ESV Nassau  GER   1991  25:08.26  7:11.94  0:01.36 6km_Schüler 13 M   21
 72  824 STRIESE Mathias  TSV Leuna  GER   1990  25:15.24  7:18.92  0:06.98 6km_Schüler 14 M   29
 73  780 HILSER Nils  TGV Schotten  GER   1991  25:16.65  7:20.33  0:01.41 6km_Schüler 13 M   22
 74  823 HIEKEL David  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1990  25:19.32  7:23.00  0:02.67 6km_Schüler 14 M   30
 75  790 HÖHNE Ronny  ATSV Gebirge Gelobtland  GER   1991  25:28.17  7:31.85  0:08.85 6km_Schüler 13 M   23
 76  810 WALLNER Marcel  WSV Rabenstein  GER   1991  25:39.30  7:42.98  0:11.13 6km_Schüler 13 M   24
 77  755 REUTER Jörn  LBC Banfetal  GER   1991  25:55.54  7:59.22  0:16.24 6km_Schüler 13 M   25
 78  773 HARTMANN Tobias  TSV Rauenstein  GER   1990  25:57.73  8:01.41  0:02.19 6km_Schüler 14 M   31
 79  803 RIETHMÜLLER Denny  SG Klotzsche  GER   1990  26:05.19  8:08.87  0:07.46 6km_Schüler 14 M   32
 80  781 RICHTER Lothar  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1991  26:07.62  8:11.30  0:02.43 6km_Schüler 13 M   26
 81  813 HAUER Franz  WSV DJK Rastbüchl  GER   1989  26:22.36  8:26.04  0:14.74 6km_Schüler 15 M   23
 82  798 KRAUS Matthias  WSV Viechtach  GER   1991  26:46.31  8:49.99  0:23.95 6km_Schüler 13 M   27
 83  776 MONDL Jakub  Ski Klub Sumava  CZE   1991  26:49.59  8:53.27  0:03.28 6km_Schüler 13 M   28
 84  802 HOLZHÄUSER Raik  Ski-Club Kottmar  GER   1990  26:54.11  8:57.79  0:04.52 6km_Schüler 14 M   33
 85  788 SCHAUBERGER Lukas  Schi-Union Böhmerwald  AUT   1991  27:17.13  9:20.81  0:23.02 6km_Schüler 13 M   29
 86  793 BÖSL Thomas  SCMK Hirschau  GER   1991  27:24.66  9:28.34  0:07.53 6km_Schüler 13 M   30
 87  819 SCHWIND Mattis  SKG Gersfeld  GER   1991  27:53.51  9:57.19  0:28.85 6km_Schüler 13 M   31
 88  757 WOLF Michael  Ski-Club Kottmar  GER   1990  28:51.25  10:54.93  0:57.74 6km_Schüler 14 M   34
 89  772 ROTHE Martin  SG Klotzsche  GER   1989  28:57.00  11:00.68  0:05.75 6km_Schüler 15 M   24
 90  807 ROTH Eric  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1991  29:19.80  11:23.48  0:22.80 6km_Schüler 13 M   32
 91  908 SCHNEIDER Jakob  SC Motor Zella-Mehlis  GER   1989  29:27.28  11:30.96  0:07.48 6km_Schüler 15 M   25
 92  801 UHRMANN Christopher  WSV DJK Rastbüchl  GER   1991  30:33.21  12:36.89  1:05.93 6km_Schüler 13 M   33
 93  811 HENGSTMENGEL Nick  Hallbergmoos  NED   1990  31:46.11  13:49.79  1:12.90 6km_Schüler 14 M   35

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 6km_Overall W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  850 KRAUSE Jessica  VSC Klingenthal  GER   1989  20:34.01  0:00.00  0:00.00 6km_Schüler 15 W   1
 2  836 BLANER Marie  SV Rennsteig Neuhaus  GER   1990  20:39.42  0:05.41  0:05.41 6km_Schüler 14 W   1
 3  855 WOLF Jennifer  SV Rennsteig Neuhaus  GER   1989  20:49.55  0:15.54  0:10.13 6km_Schüler 15 W   2
 4  846 KÖCKRITZ Julia  SG Klotzsche  GER   1990  21:16.28  0:42.27  0:26.73 6km_Schüler 14 W   2
 5  840 EHRLICH Rebecca  SWV Goldlauter  GER   1990  21:17.63  0:43.62  0:01.35 6km_Schüler 14 W   3
 6  867 WILHELM Karolin  SV Rotterode  GER   1989  21:27.76  0:53.75  0:10.13 6km_Schüler 15 W   3
 7  890 Holubova Petra  Olfinka-Vella Truntnov  CZE   1990  21:40.48  1:06.47  0:12.72 6km_Schüler 14 W   4
 8  904 OTT Stephanie  WSC Oberwiesenthal  GER   1989  22:09.36  1:35.35  0:28.88 6km_Schüler 15 W   4
 9  844 CASTEL Johanna  TGV Schotten  GER   1989  22:14.52  1:40.51  0:05.16 6km_Schüler 15 W   5
 10  851 KNOPOVA Marketa  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  22:19.33  1:45.32  0:04.81 6km_Schüler 14 W   5
 11  916 HOPPE Greta  Ski-Club Rosenheim  GER   1990  22:30.35  1:56.34  0:11.02 6km_Schüler 14 W   6
 12  852 NIEBLING Anna-Theresa  SKG Gersfeld  GER   1989  22:31.12  1:57.11  0:00.77 6km_Schüler 15 W   6
 13  838 VACHUTOVA Tereza  Ski Klub Sumava  CZE   1990  22:36.80  2:02.79  0:05.68 6km_Schüler 14 W   7
 14  806 NEHVINDOVA Jana  Olvincar-Vella Trutnov  CZE   1990  22:37.98  2:03.97  0:01.18 6km_Schüler 14 W   8
 15  875 KUMMERLÖW Isabell  Ski-Club Kottmar  GER   1989  22:47.59  2:13.58  0:09.61 6km_Schüler 15 W   7
 16  903 LIEB Sarah  SKG Gersfeld  GER   1990  22:53.97  2:19.96  0:06.38 6km_Schüler 14 W   9
 17  856 BLAZKOVA Klara  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  23:01.99  2:27.98  0:08.02 6km_Schüler 14 W   10
 18  842 MÜLLHOFER Christina  SCMK Hirschau  GER   1991  23:02.21  2:28.20  0:00.22 6km_Schüler 13 W   1
 19  873 NEBBE Ann-Christin  LBC Banfetal  GER   1990  23:15.08  2:41.07  0:12.87 6km_Schüler 14 W   11
 20  914 DENZEL Anja  WSV Isny  GER   1990  23:27.08  2:53.07  0:12.00 6km_Schüler 14 W   12
 21  865 SCHWANITZ Laura  TSV Flossenbürg  GER   1991  23:27.78  2:53.77  0:00.70 6km_Schüler 13 W   2
 22  882 SCHWEIGER Katharina  Ski Club Partenkirchen  GER   1990  23:33.26  2:59.25  0:05.48 6km_Schüler 14 W   13
 23  849 SCHÜTZOVA Sandra  HSK Benecko  CZE   1991  23:35.94  3:01.93  0:02.68 6km_Schüler 13 W   3
 24  879 SEDLACKOVA Petra  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  23:44.65  3:10.64  0:08.71 6km_Schüler 14 W   14
 25  868 KUCHLER Kathrin  SpVgg Lam  GER   1989  23:51.23  3:17.22  0:06.58 6km_Schüler 15 W   8
 26  912 NEBL Julia  SV Söchering  GER   1989  23:59.31  3:25.30  0:08.08 6km_Schüler 15 W   9
 27  866 BERCKENKOPF Ricarda  SK Winterberg  GER   1991  24:04.16  3:30.15  0:04.85 6km_Schüler 13 W   4
 28  826 MATTHES Anne  Ski-Klub Kottmar  GER   1989  24:13.93  3:39.92  0:09.77 6km_Schüler 15 W   10
 29  829 GÖHLER Christin  ESV Nassau  GER   1991  24:15.62  3:41.61  0:01.69 6km_Schüler 13 W   5
 30  841 KLÜGER Lisa  WSC Ober-Unterschönau  GER   1991  24:23.47  3:49.46  0:07.85 6km_Schüler 13 W   6
 31  835 HEUPEL Vanessa  LBC Banfetal  GER   1991  24:27.18  3:53.17  0:03.71 6km_Schüler 13 W   7
 32  830 WEINBERGER Steffi  WSV Skadi Bodenmais  GER   1989  24:28.38  3:54.37  0:01.20 6km_Schüler 15 W   11
 33  847 WEINBERGER Carina  WSV Skadi Bodenmais  GER   1991  24:32.51  3:58.50  0:04.13 6km_Schüler 13 W   8
 34  886 VOHANKOVA Eliska  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1991  24:34.42  4:00.41  0:01.91 6km_Schüler 13 W   9
 35  871 HÄUSER Martina  SPVGG-Lam  GER   1991  24:36.07  4:02.06  0:01.65 6km_Schüler 13 W   10
 36  839 VANCUROVA Barbora  Ski Klub Jablonec n.N.  CZE   1990  24:40.34  4:06.33  0:04.27 6km_Schüler 14 W   15
 37  878 PRÖSCHER Lisa  TGV Schotten  GER   1991  24:41.10  4:07.09  0:00.76 6km_Schüler 13 W   11
 38  843 BRODERSEN Tina  SG Klotzsche  GER   1990  24:45.58  4:11.57  0:04.48 6km_Schüler 14 W   16
 39  859 HELLAUER Michaela  WSV DJK Rastbüchl  GER   1990  24:47.28  4:13.27  0:01.70 6km_Schüler 14 W   17
 40  902 HERRMANN Sarah  WSC Ober-Unterschönau  GER   1990  25:26.69  4:52.68  0:39.41 6km_Schüler 14 W   18
 41  883 KRATZMAIR Antonie  Ski Club Partenkirchen  GER   1990  25:36.78  5:02.77  0:10.09 6km_Schüler 14 W   19
 42  884 STRODL Veronika  Ski Club Partenkirchen  GER   1991  25:38.29  5:04.28  0:01.51 6km_Schüler 13 W   12
 43  901 SCHRADER Ann-Kathrin  NSV/WSV Braunlage  GER   1990  25:50.01  5:16.00  0:11.72 6km_Schüler 14 W   20
 44  857 WAGENER Karin  LBC Banfetal  GER   1989  26:12.86  5:38.85  0:22.85 6km_Schüler 15 W   12
 45  862 GABRIEL Betty  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1991  26:23.47  5:49.46  0:10.61 6km_Schüler 13 W   13
 46  853 WAGNER Julia  Ski-Club Kottmar  GER   1989  26:26.75  5:52.74  0:03.28 6km_Schüler 15 W   13
 47  831 NOUZOVA Klara  Ski Klub Sumava  CZE   1991  26:42.25  6:08.24  0:15.50 6km_Schüler 13 W   14
 48  834 SCHALLING Claudia  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1989  26:59.83  6:25.82  0:17.58 6km_Schüler 15 W   14
 49  860 SCHMIEDER Anne  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1989  27:00.45  6:26.44  0:00.62 6km_Schüler 15 W   15
 50  872 BALABANOVA Klara  Ski Klub Sumava  CZE   1991  27:10.83  6:36.82  0:10.38 6km_Schüler 13 W   15
 51  827 DOTZAUER Stefanie  SV Lokomotive Eilenburg  GER   1989  27:17.77  6:43.76  0:06.94 6km_Schüler 15 W   16
 52  833 KÖHLER Kati  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1990  27:27.97  6:53.96  0:10.20 6km_Schüler 14 W   21
 53  907 POPP Lisa  SC MÜnchberg  GER   1991  27:56.36  7:22.35  0:28.39 6km_Schüler 13 W   16
 54  861 JAHN Theresa  LBC Banfetal  GER   1991  28:02.00  7:27.99  0:05.64 6km_Schüler 13 W   17
 55  828 SELIGMANN Hannah  TGV Schotten  GER   1991  28:03.78  7:29.77  0:01.78 6km_Schüler 13 W   18
 56  854 ASCHENBRENNER Kristiane  WSV Rabenstein  GER   1990  28:13.44  7:39.43  0:09.66 6km_Schüler 14 W   22
 57  877 RECKNAGEL Antje  WSC Unterschönau  GER   1989  28:16.75  7:42.74  0:03.31 6km_Schüler 15 W   17
 58  869 LIPPMANN Elli  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1991  28:18.88  7:44.87  0:02.13 6km_Schüler 13 W   19
 59  864 KOCH Eva  ESV Nassau  GER   1990  28:21.50  7:47.49  0:02.62 6km_Schüler 14 W   23
 60  848 SCHULZE Svenja  TSV Leuna  GER   1990  28:57.46  8:23.45  0:35.96 6km_Schüler 14 W   24
 61  911 BLUM Christina  SV Söchering  GER   1991  29:09.45  8:35.44  0:11.99 6km_Schüler 13 W   20
 62  832 PODSKALSKA Silva  Ski Klub Sumava  CZE   1991  29:39.96  9:05.95  0:30.51 6km_Schüler 13 W   21
 63  845 KOLLMER Teresa  WSV Skadi Bodenmais  GER   1991  30:08.53  9:34.52  0:28.57 6km_Schüler 13 W   22
 64  863 FUCHS Karolin  WSV Patersdorf  GER   1990  30:15.74  9:41.73  0:07.21 6km_Schüler 14 W   25
 65  858 SZWANCZAROVA Simona  Ski Klub Sumava  CZE   1991  34:08.15  13:34.14  3:52.41 6km_Schüler 13 W   23
 66  837 SCHILLER Claudia  SG Klotzsche  GER   1989  35:21.14  14:47.13  1:12.99 6km_Schüler 15 W   18

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at