Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 10km_Overall M
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  679 BRÄUTIGAM Marcel  Grossbreitenbacher Skiverein e.V.  GER   1987  39:21.43  0:00.00  0:00.00 10km_Jugend 17 M   1
 2  693 FISCHL Florian  WSV Skadi Bodenmais  GER   1988  39:44.89  0:23.46  0:23.46 10km_Jugend 16 M   1
 3  676 WACKER Mario  LZ Burg-Windeck  GER   1987  40:26.63  1:05.20  0:41.74 10km_Jugend 17 M   2
 4  699 SCHUSTER Felix  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  40:27.37  1:05.94  0:00.74 10km_Jugend 16 M   2
 5  661 HEERLEIN Christian  WSV Oberhof 05  GER   1987  41:10.41  1:48.98  0:43.04 10km_Jugend 17 M   3
 6  680 KOVARIK Karel  SV Bayer.Eisenstein  GER   1986  42:11.97  2:50.54  1:01.56 10km_Jugend 17 M   4
 7  695 EBNER Martin  TSV Regen / Ski  GER   1988  43:02.90  3:41.47  0:50.93 10km_Jugend 16 M   3
 8  653 WICK Dominik  LBC Banfetal  GER   1986  43:56.84  4:35.41  0:53.94 10km_Jugend 17 M   5
 9  705 PATRASSO Christoph  SU Böhmerwald  AUT   1987  44:15.49  4:54.06  0:18.65 10km_Jugend 17 M   6
 10  703 HASTREITER Michael  SC Furth i.W  GER   1988  44:59.49  5:38.06  0:44.00 10km_Jugend 16 M   4
 11  701 BUSCH Steven  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  45:03.20  5:41.77  0:03.71 10km_Jugend 16 M   5
 12  690 JENTSCH Kevin  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  45:05.53  5:44.10  0:02.33 10km_Jugend 16 M   6
 13  673 HÖPFL Christoph  WSV Viechtach  GER   1987  45:15.35  5:53.92  0:09.82 10km_Jugend 17 M   7
 14  652 RICHTER Norman  SV Grosswaltersdorf  GER   1988  46:39.10  7:17.67  1:23.75 10km_Jugend 16 M   7
 15  702 SVAJDA Bohus  Fortex- Ski Moravsky- Beroun  CZE   1988  46:43.51  7:22.08  0:04.41 10km_Jugend 16 M   8
 16  683 ERLER Markus  SSV 1863 Sayda  GER   1988  47:15.86  7:54.43  0:32.35 10km_Jugend 16 M   9
 17  684 HONZEN Mario  TGV Schotten  GER   1988  47:39.50  8:18.07  0:23.64 10km_Jugend 16 M   10
 18  674 WEIGELT Markus  TSV Rauenstein  GER   1987  47:40.88  8:19.45  0:01.38 10km_Jugend 17 M   8
 19  689 WANNINGER Thomas  WSV Viechtach  GER   1987  48:06.19  8:44.76  0:25.31 10km_Jugend 17 M   9
 20  672 STAMPACH Stepan  TJ Tatran Zelezna Ruda  CZE   1988  48:58.22  9:36.79  0:52.03 10km_Jugend 16 M   11
 21  656 HAHN Bernd  Ski-Klub Kottmar  GER   1988  49:27.24  10:05.81  0:29.02 10km_Jugend 16 M   12
 22  662 WINKLER Jacob  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  50:11.54  10:50.11  0:44.30 10km_Jugend 16 M   13
 23  650 MACHERIUS Andre  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1986  51:43.78  12:22.35  1:32.24 10km_Jugend 17 M   10
 24  668 NEUBER Frank  TUS Voigtsdorf  GER   1987  52:31.08  13:09.65  0:47.30 10km_Jugend 17 M   11
 25  678 CLAUßNITZER David  SG Holzhau  GER   1988  54:22.71  15:01.28  1:51.63 10km_Jugend 16 M   14
 26  667 NEUBER Falk  TUS Voigtsdorf  GER   1986  56:52.53  17:31.10  2:29.82 10km_Jugend 17 M   12
 27  692 RECKNAGEL Sören  WSC Unterschönau  GER   1986  58:05.68  18:44.25  1:13.15 10km_Jugend 17 M   13
 28  671 HENGSTMENGEL Tom  Hallbergmoos  NED   1988  1:07:46.04  28:24.61  9:40.36 10km_Jugend 16 M   15

Int. Skadi Loppet 2004
Int. Sparkassen Jet 2004
Klasse: 10km_Overall W
Rang StNr Name Verein NAT JG Gesamt Diff-Best Diff-Vor AK AkRg
 1  700 KLOSS Marie-Christin  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  45:30.08  0:00.00  0:00.00 10km_Jugend 16 W   1
 2  657 KLOSS Anne-Kathrin  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1986  45:33.52  0:03.44  0:03.44 10km_Jugend 17 W   1
 3  681 HERZOG Stefanie  WSV Rabenstein  GER   1986  45:51.33  0:21.25  0:17.81 10km_Jugend 17 W   2
 4  663 ROSCH Madlene  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  46:07.09  0:37.01  0:15.76 10km_Jugend 16 W   2
 5  659 SCHRAIL Lucie  SV Bayer.Eisenstein  GER   1988  46:59.03  1:28.95  0:51.94 10km_Jugend 16 W   3
 6  698 WÖTZEL Nicole  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  47:28.66  1:58.58  0:29.63 10km_Jugend 16 W   4
 7  660 VOIGT Lisa  PSV Zittau e.V.  GER   1988  48:33.27  3:03.19  1:04.61 10km_Jugend 16 W   5
 8  704 GOLZOW Alina  SVS Emmerzhausen  GER   1988  49:39.45  4:09.37  1:06.18 10km_Jugend 16 W   6
 9  697 SCHÜLER Julia  Biathlon Oberwiesenthall  GER   1988  51:06.91  5:36.83  1:27.46 10km_Jugend 16 W   7
 10  655 FISCHER Tina  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  52:11.30  6:41.22  1:04.39 10km_Jugend 16 W   8
 11  682 WIMMER Michaela  WSV DJK Rastbüchl  GER   1988  52:54.85  7:24.77  0:43.55 10km_Jugend 16 W   9
 12  665 GENSER Franziska  WSV Oberwarmensteinach  GER   1987  54:09.95  8:39.87  1:15.10 10km_Jugend 17 W   3
 13  669 GOETZ Elisa  SSV 1863 Sayda e.V.  GER   1988  54:56.59  9:26.51  0:46.64 10km_Jugend 16 W   10
 14  664 NIEBLING Verena  SKG Gersfeld  GER   1986  55:36.44  10:06.36  0:39.85 10km_Jugend 17 W   4
 15  687 LOHBERGER Stefanie  SPVG Lam  GER   1988  55:53.78  10:23.70  0:17.34 10km_Jugend 16 W   11
 16  670 KUCHLER Ramona  SpVgg Lam  GER   1988  58:11.31  12:41.23  2:17.53 10km_Jugend 16 W   12
 17  686 KRAUSE Juliane  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1988  1:00:14.24  14:44.16  2:02.93 10km_Jugend 16 W   13
 18  654 HANKE Svenja  Ski-Klub Kottmar  GER   1987  1:01:18.81  15:48.73  1:04.57 10km_Jugend 17 W   5
 19  685 SCHRÖTER Melanie  ATSV Gebirge/Gelobtland  GER   1986  1:02:32.50  17:02.42  1:13.69 10km_Jugend 17 W   6
 20  677 WAGNER Paulin  Ski-Club Kottmar  GER   1988  1:03:42.38  18:12.30  1:09.88 10km_Jugend 16 W   14
 21  651 HERFURTH Iren  TSV Leuna  GER   1988  1:04:20.69  18:50.61  0:38.31 10km_Jugend 16 W   15
 22  675 MENKE Christin  TSV Leuna  GER   1986  1:06:33.16  21:03.08  2:12.47 10km_Jugend 17 W   7
 23  691 OLDAG Antje  SG Holzhau  GER   1986  1:06:55.09  21:25.01  0:21.93 10km_Jugend 17 W   8

Timing & Resultingservice provided by Sport Timing AG, A-8750 Judenburg, http://www.sport-timing.at